.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie najtaniej ubezpieczyć Eleganta, przepisanie OC?
Autor Wiadomość
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-10-31, 19:42   

Ale właśnie jakieś dwa tygodnie temu odebrałem twardy dowód i nikt nawet nie wspomniał słowem, że polisa jest na inną osobę i inne blachy :lol2: . Na polisie zgadza się tylko marka pojazdu i VIN.
Myślę, że po prostu polisy przechodzą z pojazdem i tyle. Ważny jest tylko VIN i umowa sprzedaży.
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2016-10-31, 19:45   

Cos musialo sie zmienic lub za okienkiem byla pani zakrecona.
:shock:
Przy kontroli drogowej tez moze byc nie miło (jest na to paragraf)
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
tomekcvc 
Fiat 126p

Wiek: 34
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 205
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-10-31, 19:50   

Jesteś pewny?
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-10-31, 19:52   

W necie znalazłem coś takiego:

Auto kupuje się z polisą a to oznacza, że przejmuje się w związku z tym wszystkie prawa i obowiązki dotyczące tej polisy (mówimy cały czas o OC). To oznacza że możemy na tej polisie jeździć do końca gdy ona trwa.
I nie ważne czy jest ona miesięczna, komisowa, roczna, czy półroczna. Możemy na niej jeździć.
Chcę zweryfikować. Zgodnie z przepisami prawa wypowiedzieć polisę może tylko właściciel pojazdu, więc osoba która sprzedała nam samochód nie może tego zrobić bo przecież nie jest już właścicielem,tylko jesteśmy my.
Trzeba pamiętać,(bo nie wynika to z małego potwierdzenia OC) że osoba która sprzedała nam samochód mogła opłacić składkę w ratach i jeżeli kolejna rata przypada gdy my już jesteśmy właścicielami to TU będzie od nas dochodzić tej zapłaty.
Taka polisa którą przejęliśmy od zbywcy skończy z dniem odpowiedzialności i nie przedłuża się automatycznie (tu jest ryzyko że będziesz jeździł bez oc)
Jeżeli nie zmienimy danych na polisie nie zrobimy aneksu to nie podlegamy żadnej każe grzywny ani mandat nie grozi (można jeździć z umową, celem potwierdzenia że auto i polisa są Twoją własnością). Ale prawo mówi że wszystkie dane w dokumentach muszą być zmienione w 30 dni po dokonaniu zmian, czyli policjant ma prawo być upierdliwy a nawet odholować samochód za niezgodność danych w dokumentach. Dlatego mocno polecam dokonać zmian na polisie.
Przy okazji dowiecie się czy polisa jest opłacona w całości, bo może się okazać że dopłata za przejęcie polisy i rekalkulację (która i tak was czeka) jest mniej opłacalna niż zawarcie nowej polisy na was na cały rok.
Jeżeli chodzi o pierwszą rejestrację w kraju auta sprowadzonego, to w dniu otrzymaniu dowodu rej nawet miękkiego jest obowiązek zawarcia obowiązkowego OC, robimy to po wyjściu z wydziału komunikacji nie wcześniej i nie na drugi dzień, To będzie polisa działająca od dnia w którym została zawarta.
Nowe przepisy mówią, że nowo nabywca może również wypowiedzieć OC w dowolnym dniu trwania polisy którą otrzymał, taka polisa zostanie rozwiązana w dniu złożenia wypowiedzenia,(nie ma już warunku że do 30 dni od daty zakupu)
Co Wy na to ??? :|
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-10-31, 20:30   

Rafi fsm, w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu masz dwie opcje:

1. Wypowiedzenie ubezpieczenia OC i zawarcie umowy w innym TU;
2. Jazda na aktualnym OC - tutaj w ciągu 30 dni masz obowiązek poinformowania TU o zakupie pojazdu.

Najczęściej TU nie dokonują żadnej rekalkulacji, chyba że miałaby być z korzyścią dla nowego właściciela. Bardzo często w wielu TU można załatwić to drogą elektroniczną, wypełniając odpowiednie formularze na stronach www. Z takim czymś spotkałem się np. w Gothaer czy Link 4 - nie nastąpiła żadna rekalkulacja. Takie ponowne przeliczanie składki wychodzi najczęściej chyba w takich TU jak PZU czy Warta.
I teraz uwaga - pamiętaj, że sprzedający też musi zgłosić sprzedaż pojazdu do TU, które dzięki temu ma Twoje dane jako nowego właściciela - i może Ci przesłać listownie przeliczoną polisę nie uwzględniając np. Twoich zniżek.
Samo nie-zgłoszenie do TU faktu nabycia pojazdu może mieć też dalsze konsekwencje - chociażby może nagle okazać się, że za OC było 2 raty (albo więcej - np mój tata płaci miesięcznie!) i są nieopłacone składki.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-10-31, 20:41   

Polisę sprawdziłem w UFG. Wszystko jest w porządku. Polisa jest ważna do końca kwietnia przyszłego roku. Jako że prawko mam od 96' roku i pełne zniżki, to raczej rekalkulacja nic mi nie zmieni. Jako że fiacik i tak będzie robiony od podstaw, to pewnie nie wyjadę nim do kwietnia, a nawet jeśli, to chyba nie popełnię przestępstwa jeżdżąc na starej, ale jednak ważnej polisie OC. :roll:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-10-31, 20:46   

Rafi fsm, w UFG jest napisana informacja na temat terminu ważności polisy, ale nie ma nic na temat rat! A sama polisa może być rozbita nawet na 12 miesięcznych rat. Warto się dowiedzieć, bo później można mieć nieprzyjemności :)
Jak masz pełne zniżki, a poprzedni właściciel nie miał, to rekalkulacja może być z korzyścią dla Ciebie (zwrot nadpłaty).
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-10-31, 20:56   

A czy zwrot polisy nie powinien być przekazany temu, co opłacił polisę??
Mnie to mogą co najwyżej doliczyć do zapłaty,
Zgodnie z danymi na polisie, oraz kwotą i okresem ważności, jest opłacona w jednej racie na cały rok. Umiem czytać :lol2:
Ubezpieczenie jest zawarte w Gothaer.
Malca kupiłem w Końskich, czyli blisko Ciebie :luj:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-10-31, 23:30   

Rafi fsm napisał/a:
A czy zwrot polisy nie powinien być przekazany temu, co opłacił polisę??

Jeśli zrezygnowałbyś z aktualnego OC i zawarł swoją polisę, to poprzedni właściciel mógłby ubiegać się o zwrot nadpłaconego OC.

W przypadku rekalkulacji jeśli okazałoby się, że masz większe zniżki i wychodzi tańsze OC, no to dostajesz zwrot (jesteś mniejszym ryzykiem dla TU). Zdarza się ale bardzo rzadko :E

Którego/jakiego malca kupiłeś? Któryś z ogłoszeń? :mrgreen:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-11-01, 19:30   

Kupiłem z ogłoszenia. Był na olx kiedyś z rozebranym wnętrzem w celu pokazania podłogi :lol2:
Malec jest na starej desce, kapliczka, wąskie włączniki kierunków i wąska kiera.
Chyba nie brał bym go z ogłoszenia, ale byłem przejazdem przez Końskie i jak go zobaczyłem, tak jakoś, jakby z kobietą - od pierwszego wejrzenia, pomyślałem że muszę go mieć. :luj: no i mam!!
A że ktoś powie, że baran jestem, bo go kupiłem - jego sprawa.
Ps. mam też Warszawę 223. Ale to jest moja perełka, którą robię sam i nikomu nie dam do grzebania (już 8 lat!! :P ).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15