.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja demontażu i montażu aluminiowych ramek drzwi.
Autor Wiadomość
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2015-08-07, 00:42   Instrukcja demontażu i montażu aluminiowych ramek drzwi.

Daje ten poradnik tutaj bo jak wysyłałem do szacownej Administracji rysunki flansz z CADa to do dziś ich nie ma na stronie :P

Instrukcja demontażu i montażu ozdobnych aluminiowych ramek drzwi.


Potrzebne narzędzia:

- Plastikowy płaski wkrętak – można przerobić starą szczoteczkę do zębów lub owinąć izolacją bądź termokurczką wkrętak (chodzi o to by nie uszkodzić lakieru i ramek.) Najlepiej mniejszy i większy
- Wkrętak krzyżak
- Gumowy młoteczek.



DEMONTAŻ:

Krok 1.
Opuszczamy szybę, aż do najniższego położenia, lub ją demontujemy w zależności od potrzeby.

Krok 2.
Wykręcamy 2 śruby mocujące fletnerkę.



Krok 3.
Demontujemy plastikową prowadnicę szyby, zaczynając od miejsca zaznaczonego strzałką.
Tutaj mamy dowolność, można ją wyciągnąć wraz z szyną lub zostawić luźno. Prowadnicę musimy wyjąć przynajmniej, aż do dolnego rogu drzwi!



Krok 4.
Zaginamy uszczelkę fletnerki pod ramkę, aby mogła na ona swobodnie wyskoczyć i nie spowodować uszkodzenia.



Krok 5.
Teraz demontujemy chromowany ozdobny klips trzymający krańce ramki.



Krok 6.
Od teraz zaczyna się delikatna praca. Ramki są „różne” jedne są bardziej wytrzymałe na zgięcia, a inne mniej. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Dlatego dobrze jest zachować delikatność! Najlepiej w palcach odciągamy jeden a potem drugi z końców ramki.



Niektóre ramki idą w palcach i można je demontować od początku do końca rękami – bardzo delikatnie dźwigamy palcami co kawałek ramkę do aż do ściągnięcia. Dodam że dobrze jest robić naprzemiennie góra-dół, obniży to ryzyko uszkodzenia ramki.



Większość ramek, jednak jest zapieczona w mocowaniach lub mocowania te skorodowały. W takim wypadku nadszedł czas na użycia plastikowego wkrętaka (ja używałem zwykłego gdyż nie zależało mi ani na rysach, ani na ramkach!) Podważamy ramkę, aby „wyskoczyła” z rantu drzwi i tak co kawałeczek, aż do ściągnięcia ramki z drzwi. Trzeba to robić z wyczuciem i powoli, a na pewno się uda.



Dobrym patentem jest użycie małego płaskiego wkrętaka i obracanie go pomiędzy ramką a rantem drzwi. WAŻNE, aby był nieduży, aby nie podnieść za dużo bo ramka może się pogiąć.



Czasem niektóre są tak uparte że trzeba ruszyć je z siłą. Układamy wkrętak jak na fotce poniżej i uderzamy w niego ręką. Robimy to z wyczuciem. WAŻNE, aby czubek wkrętaka był tępy, co by nie zrobić szkody ramce.



Więc jak już dobierzemy metodę wg. potrzeb to najlepiej demontować góra-dół, aż do zakrętu - miejsca zaznaczonego czerwonymi liniami na zdjęciu poniżej, tak, aby czubek na zakręcie siedział jeszcze z rancie (niektóre ramki wykasują od razu, więc problem z głowy, te które siedzą mocno lepiej niech ich czubek siedzi na zakręcie, obniży to ryzyko uszkodzenia ramki w tym miejscu).



Teraz mamy zdemontowaną znaczną cześć ramki i tu mamy dwie metody do wyboru:

1. Ciągniemy za ramiona ramki możliwie jak najbliżej zakrętu, aby jej nie zagiąć.
2. Podważamy wkrętakiem od czubka zakrętu.

I voila! Ramka na zewnątrz.



Analogicznie postępujemy z pozostałymi ramkami





MONTAŻ.

Montaż przebiega dokładnie odwrotnie jak demontaż.

Kilka rad:

Szynę ramki lub rant drzwi zalecam posmarować smarem miedziowym, lub potrzeć grafitem. Zapobiegnie to „przyklejaniu się” ramki do mocowań, co ułatwi ewentualny ponowny demontaż.

Spinki montażowe, najlepiej kupić nowe i posmarować smarem miedziowym lub grafitem, aby nie korodowały (najlepiej oddać o ocynkowania)



Kolor czerwony to fabryczne rozmieszczenie spinek montażowych, zielone mój rozstaw. Ja dawałem zawsze więcej niż liczba fabryczna.



Spinki najpierw montujemy na drzwiach i na nie wciskamy ramkę.



Fletnerkę lekko odchylamy w stronę klamki, ułatwi to nam montaż ramki bez ryzyka pogięcia i siłowania się z uszczelką. Wystarczy tylko lekko odchylić.

Montaż rozpocząć najlepiej od wciśnięcia ramki w zakręt przy fletnerce. Tutaj można posiłkować się młoteczkiem z miękkiej gumy. Ramka powinna mam lekko wskakiwać pod naporem samych palców, później można dobić lekko gumowym młoteczkiem dla wyrównania.



Najlepiej wciskać ramkę równomiernie i górą i dołem, aby ładnie i równo się ułożyła.



Na koniec, układamy fletnerkę na swoje miejsce, wyrównujemy uszczelkę, wkręcamy śruby. Montujemy ozdobne chromowane klipcy i układamy w szynie drzwi plastikową prowadnicę szyby.



Właśnie i Ty zostałeś bohaterem swoim garażu.
_________________
Bianco 89'
 
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-08-07, 01:35   

Polecam wewnątrz klipsów (i ramki) puścić cienki drut nierdzewny po całym obwodzie, a jego końce potem włożyć pod końce ramki (dolny koniec pod górny koniec ramki, analogicznie z górnym)

jeszcze łatwiej da się je potem zdjąć ciągnąc za drut :)
_________________
 
 
     
kapsel 
Admin
cremowa skura


Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 3094
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-08-07, 17:30   

ale zioma i tak nie dostaniesz, no chyba że przyjedziesz do Krakowa :mrgreen:
_________________
zomo nie wiadomo '87
pułkownik kwiatkowski '90
mietek dusiciel '85
nyssan '74
lolvo s70 '00

były:
rover lover '94
grigo oslo '90
saab 900ng 2.0i '97
lisek '83
 
     
Danz 


Wiek: 64
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 310
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-10, 23:46   

Drobna podpowiedź.Do demontażu nie używać "śrubsztyka", tylko kawałka twardego klocka odpowiednio zaostrzonego. Na zdjęciach nie widać preferowanych "plastikowych". Śrubokręt może narobić nieodwracalnych szkód jeśli ramka będzie mocno siedziała. Sprawdzone 8) . Super relacja.
_________________
Kupię listwy P4
 
     
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2015-08-11, 14:38   

W opisie jest wzmianka że używałem śrubokręta bo nie zależało mi na ramkach ani na rysach. ;)
_________________
Bianco 89'
 
 
     
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2015-09-13, 15:35   

Miesiąc miną, a tutka nadal na głównej nie ma :?

kapsel napisał/a:
ale zioma i tak nie dostaniesz, no chyba że przyjedziesz do Krakowa :mrgreen:



ekhmm :twisted:
_________________
Bianco 89'
 
 
     
kapsel 
Admin
cremowa skura


Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 3094
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-09-13, 17:32   

skoro obiecałem... :mrgreen:
_________________
zomo nie wiadomo '87
pułkownik kwiatkowski '90
mietek dusiciel '85
nyssan '74
lolvo s70 '00

były:
rover lover '94
grigo oslo '90
saab 900ng 2.0i '97
lisek '83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15