.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ATi
2015-11-02, 14:06
PF 126p 99r. (147 R'Ercolano) - pajda
Autor Wiadomość
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-03, 15:00   PF 126p 99r. (147 R'Ercolano) - pajda

Mój pierwszy własny malec, ale nie jedyny, którym w życiu jeździłem (było ich trochę).
Pierwsza moja jazda autem w życiu to też maluch. Miałem 6 lat i po przejechaniu 5m zatrzymałem się na ogrodzeniu. Także, sentyment jest.

Tego kaszlaczka kupiłem w Sokołowie Podlaskim. Nie bez przygód, bo kiedy pierwszy raz po niego pojechałem okazało się, że silnik nie równo chodził i strasznie dymił. Następnego dnia okazało się, że brat sprzedającego zalał auto...olejem napędowym. Po spuszczeniu ropy i przepłukaniu układu zasilania udało mi się jakoś nim dojechać do domu. Jeździ bez problemów do tej pory.

Samochód miał 3 właścicieli. Co ciekawe, pierwszym był kolega teścia z młodości. Razem wychowywali się pod Siedlcami. Jakby nie patrzeć, auto z pewnej ręki ;)

Auto było w super stanie. Wziąłbym go nawet, jeśli okazałoby się, że silnik jest padnięty.
Karoseria niemal bez rdzy. Kilka małych wykwitów na drzwiach i mikro zaprawki. Lakier oryginalny, poza przednim podszybiem, ale całkiem nieźle naprawione. Podłoga i reszta nadwozia zdrowe i solidnie zabezpieczone.
Jako, że maluch w plastikach zupełnie do mnie nie trafia, postanowiłem wymienić zderzaki na chromowane. Tu z pomocą przyszedł wujek, który w zakładzie odnowił ich powierzchnię. Jak widać, wymieniłem też wycieraczki. Wsadziłem "żółte" żarówki Philips Color Vision, ale jak za te pieniądze, to ja tam żółtego nie widzę :) .
Zmieniłem nieco wnętrze: wykładzina, pokrowce, klamki, korbki, drążek zmiany biegów i kierownica.
Do zrobienia/wymiany: felgi (miałem już białe turbinki w komplecie z 155/65R13, ale wystawały poza błotniki i tarły o nadkola....szkoda. Teraz spróbuję OZ ROUTE i 135/70R13) , emblemat, uszczelki z klinem, podsufitka (pełna), obniżenie (na ile pozwolą felgi. Nie zrezygnuję z plastikowych nadkoli i nie będę dłubał przy błotnikach) oraz silnik (Wyłącznie dopracowanie jednostki. W grę nie wchodzi ostry tuning.)

Autko posiadam od października zeszłego roku. Służy głównie do odwożenia dzieci do szkoły. Kiedy przyjdą cieplejsze dni, zaczną się dłuższe wycieczki. Kto wie, może uda się odwiedzić jakiś zlot.

Dlaczego nie starsza wersja? Może i STki są bardziej kultowe, ale w mojej ocenie, bryła 126/126p i większość rozwiązań, pozostała od lat 70tych na tyle niezmieniona , że po kilku zabiegach laik nie będzie widział różnicy pomiędzy poszczególnymi wersjami. Różnią się one przecież wyłącznie detalami. Wolałem zatem kupić w niewielkich pieniądzach eleganta w bdb stanie i nieco go postarzyć. Wnętrze FLa jakoś mi nie leży. Dlatego padło na eleganta.
Niemniej, podziwiam wszystkich, którzy z wielkim zapałem dają drugie życie leciwym maluszkom. Cześć im i chwała!


_________________
Mój malec... :(
Ostatnio zmieniony przez pajda8207 2015-03-18, 08:26, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
tomek458 


Wiek: 25
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 920
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 2015-02-03, 15:06   

Bardzo fajnie wygląda to wnętrze. Jak większość nie przepada za chromami w Elegancie to mi się to podoba.
 
     
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2015-02-03, 15:07   

Wnętrze bardzo fajne, ale ja bym zdjął chromy, dał szeroki plastik, poprawił progi (aby konserwa nie wchodziła pod drzwi. Srebrne felgi, albo ori alu, czy jakieś ATS (mimo że oklepane) Ja bym go jeszcze do ziemi docisną i byłby perfecto ;)

Skąd masz czerwoną wykładzinę? Włochy czy robiona na miejscu?
 
 
     
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-03, 15:32   

Zderzaki zostają. Tak mi się podoba. Plastiki mi nie leżą.

Felgi będą... OZ Route z polerowanym rantem. Pójdzie też nieco w dół, ale muszę zobaczyć, ile na to pozwolą koła.

Wykładzina kupiona w kraju. Wystarczy wpisać w google wykładzina 126p czerwona. Trochę kosztuje, ale efekt jest. Nie jest idealnie dopasowana, ale tragedii nie ma.
 
     
jabluszko 

Wiek: 35
Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 52
Skąd: ustroń
Wysłany: 2015-02-03, 15:49   

a jaki jest materiał tej wykładziny taki jak ori czy bardziej taki łagodny w dotyku
 
     
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-03, 15:54   

Tasok napisał/a:
ja bym zdjął chromy, dał szeroki plastik, poprawił progi (aby konserwa nie wchodziła pod drzwi.


To nie konserwa. Poprzedni właściciel postanowił nakleić a'la karbonowe progi. To zwykła folia o fakturze karbonu. Nie ruszam tego ze względów praktycznych. Bardzo w oczy nie kłuje.
Kiedy najdzie mnie na jakieś poprawki lakiernicze, wtedy zrezygnuję z całego zabezpieczenia i tej folii. Na tę chwilę ważniejsze są koła, podsufitka, obniżenie zawieszenia i silnik. Chwilo lakier trzyma się bardzo dobrze, więc nie będę na siłę kombinował.
_________________
Mój malec... :(
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-03, 16:00   

Kolejny czerwony elegant na chromach, w dodatku z (moim zdaniem) okropnie brzydkim wnętrzem.
Mnie się nie podoba ;)
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
McQueen16 

Wiek: 26
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 219
Skąd: Guzowatka
Wysłany: 2015-02-03, 16:01   

oo Witam kolejnego na WWL ja też z Wołomina maluch fajny
 
     
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-03, 16:01   

jabluszko napisał/a:
a jaki jest materiał tej wykładziny taki jak ori czy bardziej taki łagodny w dotyku


Materiał zbliżony do oryginału, ale odstaje nieco jakością, a raczej na pewno wytrzymałością przy długim i intensywnym użytkowaniu. Jak już wspomniałem, nie jest idealnie dopasowany. Podkład wykładziny to cienkie i dosyć sztywne tworzywo sztuczne. Postaram się zrobić zdjęcia, które pokażą co to za cudo.
_________________
Mój malec... :(
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2015-02-03, 16:19   

pajda8207 napisał/a:
Zderzaki zostają. Tak mi się podoba. Plastiki mi nie leżą.

Felgi będą... OZ Route z polerowanym rantem. Pójdzie też nieco w dół, ale muszę zobaczyć, ile na to pozwolą koła.

Wykładzina kupiona w kraju. Wystarczy wpisać w google wykładzina 126p czerwona. Trochę kosztuje, ale efekt jest. Nie jest idealnie dopasowana, ale tragedii nie ma.

O to chodzi że ma się Tobie podobać i tyle.
Fajna maszynka :D
_________________

 
     
Szymek8 


Wiek: 26
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 328
Skąd: WWL
Wysłany: 2015-02-03, 17:44   

Fajny EL, w dodatku z moich okolic. 8)
 
     
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-04, 14:46   czerwona wykładzina 126p

jak obiecałem...wrzucam zdjęcia wykładziny z bliska
 
     
pajda8207 


Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 87
Skąd: WWL - Ząbki
Wysłany: 2015-02-15, 10:34   kolejne zmiany

Pojawiło się kilka nowych elementów:
- uszczelki z klinem
- chromowane klamki, zamek klapy, ramki lamp tylnych, wycieraczki i wloty
- felgi OZ Route 13"5J z polerowanym rantem, opony 135/70R13
Zdjąłem natomiast listwy z rynienek. Czas na nowy emblemat. Jak się ociepli zacznę bawić się w obniżenie.

Wymieniłem też gaźnik na nowy (stary wymaga czyszczenia). Autko stało się żwawsze. Wcześniej ewidentnie coś go muliło. Teraz wiadomo co.

_________________
Mój malec... :(
 
     
Piotrek Oława 
Piotrek Oława

Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 507
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-02-15, 11:46   

pajda8207, koncepscja dosyć ładnie się prezentuje,ale myślę że te chromowane obudowy lamp i wloty ewidentnie psują cały efekt. Ramka tablicy z tyłu też nie robi roboty.
Zakładaj czarne,będzie całkiem fajnie jak na EL-a na chromach,tym bardziej że czerwony bo to jego jakwiększy plus.
Następnym krokiem powinien być znaczek z przodu i jakiś wydech(ale tylko pojedyńczy,żadnej 2-rurki)-to go powinno dopieścić.
Jakoś nie leżą te lampki pod zderzakiem ale na to nie mam żadnej wizji więc Ty coś pomyśl.
 
     
Gregortech 

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 391
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-02-15, 12:56   

Ładny maluszek :) O gustach się nie dyskutuje :mrgreen: Każdy ma swoją wizje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17