.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o wnętrzach, tapicerkach, rodzajach tkanin itp.
Autor Wiadomość
grzeniu296 


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 17
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-06-19, 08:49   

Dzięki wielkie ! ;)
_________________
Fiat 126p - 1991r.
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-10-29, 21:56   

Dzieńdoberek :twisted:
Uznałem że wypadałoby wreszcie uporządkować temat tapicerek i ogólnie zasad występowania poszczególnych wnętrz w Maluchach. A skoro jest oficjalny temat temu przeznaczony to poświęciłem więc parę dni aby zrobić wreszcie porządny spis WSZYSTKICH wnętrz jakie występowały w 126 i 126p.
No to zaczynamy :)

ST:
I seria - Występowały 4 rodzaje obić tapicerskich. Wszystkie wykonane ze skaju. W przeciwieństwie do późniejszych modeli charakteryzowały się cieńszą gąbką oparcia oraz chromowanym paskiem ozdobnym na boczkach drzwi. Boczki tylne zawsze w kolorze foteli. Rozkładane oparcie oraz blokada fotela niedostępne.
Czarny:

Beżowy:

Miodowy:

Zielony:

We wszystkich odmianach I seria miała montowaną wykładzinę jednoczęściową o innej fakturze niż późniejsze, tak zwana wykładzina w romby.



We włoskich 126 tapicerka siedzeń i boczków była taka sama z tą różnicą że we wczesnej I serii była również dostępna wykładzina w romby o innym kolorze (obecnie absolutna rzadkość, potwierdzono to na razie w jednym egzemplarzu). Tutaj rocznik 1972 i kolor pomarańczowy :


Niektóre odmiany (Steinwinter, czy włoskie eksporty na Austrię/Niemcy) miały fotele obite takim jakby zamszem. Niestety bardzo podatnym na zniszczenie. Oparcie i boki siedziska kremowy skaj.


II seria (1977 - 1984)
Po pierwszym "lifcie", do oferty dołączyła nieco odmieniona paleta obić tapicerskich ze skaju i welutyny. Na rynku Polskim niewiele się zmieniło bo do wyboru był... prawie zawsze skaj. Na rynkach eksportowych wybór był oczywiście większy. Od 1977 montowana wykładzina pięcioczęściowa czarna z innego materiału niż dotychczas. Oprócz tego znika chromowany pasek ozdobny z drzwi oraz w bogatszych wersjach pojawia się rozkładane oparcie i blokada podnoszenia fotela. Ale od początku.
Krajowe:
Czarny skaj:

Beżowy

Pomarańczowy:

Zielony:

W bogatszych wersjach tj. Komfort czy Lux dostępne były siedzenia z materiału, czyli welutyny. Dodatkowo nowość, czyli obicie deski ze skaju dobrane pod kolor wnętrza:

Eksportowe obicia. Tutaj w zależności od rocznika było kilka rodzajów.
Włoski Personal 2:
Zamiast kanapy z tyłu była taka jakby ławka. "Oparcie" obite welutyną typu sztruks taką jak fotele z przodu. Na całej powierzchni siadania rozłożona wykładzina dywanowa. Trudno powiedzieć czy pasażerom było wygodnie (chyba nie) :lol2:




Personal 4:
Skaj - od krajowych różniły się ilością przeszyć na fotelach i kolorystyką. Inaczej są też wyprofilowane. Są takie same gąbki jak w materiałowych fotelach. Boczki drzwi i obicie deski prawie zawsze spotykane materiałowe. Wykładzina, szara, czarna, brązowa lub beżowa w zależności od wybranego koloru obicia. Boczki tylne również zawsze obite materiałem.
Tunel środkowy w niektórych kolorach mógł być obita wykładziną dywanów :

Czarny:


Kremowy


Wersja z zagłówkami:

Brązowy


Szary
Brakuje mi zdjęcia. Jak znajdę to wrzucę.

Materiałowe fotele występowały prawie zawsze do pary z lakierem, czyli do białego lakieru było niebieskie wnętrze w standardzie, do czerwonego było beżowe, do zółtego brązowe itd. Wykładziny: niebieska, brązowa, beżowa, szara. Boczki niekoniecznie musiały być pod kolor, podobnie jak obicie deski:



Tutaj nietypowe połączenie - niebieska deska i fotele ale kompletacja wyposażeniowa jak w wersji podstawowej. Ten egzemplarz został na rynku Polskim. Prawdopodobnie to odrzut z eksportu.



W praktyce powinno to wyglądać tak:




Materiał typu sztruks z którego zrobiono fotele nigdy nie słynął z trwałości...
Druga odmiana wykładziny z nakładką tunelu środkowego tworzącą całość z resztą materiału

Dostępna była też sztruksowa welutyna w kolorze czarnym (nie ma jej na ulotce)

W pozostałych wersjach 126 od około 1981 montowane były też inne obicia tapicerskie :
1) spotykana w bogatszych wersjach na rynku krajowym i na eksporcie : Gąbki siedzeń grubsze tak jak w Personalach, tak samo wyprofilowane oparcie.

Rzadsza konfiguracja z regulowanymi zagłówkami z przodu (tylko na eksport)



2) Spotykana w bogatszych krajowych wersjach (Komfort?) , za granicą rzadziej. Gąbki siedzeń standardowe jak w krajowych ze skaju, nie wyprofilowane. Do kompletu prawie zawsze obicie deski, boczki i dywan w kolorze skaju:

Druga odmiana z elementami z czarnego skaju. Jeszcze rzadziej spotykana. Boczki szarobrązowy materiał, dywan szary.

RED/Brown (made by FSM Tychy 1979 - 1983):
Red - tapicerka materiałowa z czerwonym skajowym paskiem przez środek fotela. Zagłówki w standardzie. Deska bordowa i dywan czerwony. Oparcie tak jak w eksportach wyprofilowane z grubszej gąbki. Boczki jasne materiałowe z dolną częścią ze skaju. Dodatkowo w górnej części boczka zastosowano specjalny uchwyt do zamykania drzwi.

Brown:
To samo ale fotele i boczki brązowe z elementami z brązowego skaju. Dywan i obicie deski jasnobrązowe.


Black/Silver (Włoska produkcja 1979-1980)
Black:
Materiał typu szkocka krata z oparciem z czarnego materiału. Boczki szkocka krata. Dywan i obicie deski czarne.

Silver:
Fotele obite prawdziwą skórą z materiałowym paskiem idącym przez środek oparcia. Dywan, boczki i obicie deski szary materiał.


ST/FL, FL (12.1984 -1994)
FL zaowocował odmienionym wnętrzem od zera. Zmianie uległo szereg elementów wyposażenia. Nowa deska rozdzielcza. Miejsce na radio i głośnik. W oficjalnej sieci sprzedaży Fiata w Europie dostępne tylko materiałowe wnętrza. Skajowe sprzedawane tylko na rynku krajowym. Nowa wykładzina w kolorze ciemnoszarym. Przez pewien czas montowana zamiennie z czarną pięcioczęściową.

Fl I - 1985 -1987
Krajowe odmiany:
1).
Czarny skaj, dywan ciemnoszary, pięcioczęściowy.


Na eksport oraz w modelu FL stosowano najczęściej jasnoszary materiał w szare paski :

image0
Ten wzór był również rzadziej spotykany w krajowych odmianach między innymi w wersji FL Komfort (do 1987)
2). Druga wersja tej tapicerki, kolory écru/brązowy:


Składana tylna kanapa w standardzie (w krajowych dostępna za dopłatą).


Wykładzina cały czas pięcioczęściowa szara.

Wersje przejściowe (1985 - 1987)
Tutaj występowało kilka odmian tapicerki. Niekoniecznie musiały one iść na eksport. Była opcja dokupienia wyposażenia w tym tapicerki. Największe miksy zdarzały się w 1987. Wtedy można było znaleźć 3 rodzaje tapicerki materiałowej na rynku krajowym :
1). Siedzisko materiał, boki i oparcie foteli skaj, boczki materiałowe. Dywan kremowy, pięcioczęściowy. Tylna kanapa z przeszyciami idącymi w poprzek oparcia i siedziska i innym wyprofilowaniem gąbki. Deska, półka oraz daszki przeciwsłoneczne kremowe. Spotykane najczęściej z licznikiem kapliczką.
Rzadkością jest kremowe obicie deski dla FLa:




Uboższa wersja ze standardowym typem kanapy bez przeszyć oraz z boczkami ze skaju.

2). Tapicerka skajowa w kolorze kremowym, jednak różni się od tej montowanej w ST:

We wszystkich odmianach oparcia są rozkładane.

3). Szaroczarny materiał z elementami z czarnego skaju. Boczki materiałowe, wykładzina standardowa. Z obserwacji wynika że to wnętrze wychodziło do 1988 roku.




4). Materiał jasnobrązowy w kratkę. Boki fotela i oparcie szary skaj.
Prawdopodobnie to wersja demonstracyjna spotykana jak dotąd tylko w folderze reklamowym FSM:


BIS/ FL II (1987 - 1993)
BIS:
Fotele o nowym wzorze. Tył i boki oparcia skaj, reszta materiał. Oparcie rozkładane, regulowany zagłówek. Wykładzina i obicie deski standardowe jak w FL. W podstawowej wersji FL wciąż montowane czarne fotele skajowe bez zagłówków. Materiałowe obicie za dopłatą lub od 1990 w III i IV pakiecie.

Wariant bez zagłówków:

Wariacja w brązowym odcieniu :shock:


Na rynku Australijskim w modelu Niki montowany był ten sam fotel co w BIS. Inne są zagłówki. Pokryte tkaniną o wzorze fotela oraz o znacznie większym zakresie regulacji:


W 1989 pojawia się opcja dokupienia foteli Inter Groclin:
1).Pełny materiał, podparcia boczne siedziska skaj. Do 1992 aż 5 modeli:
1)

2).Biały skaj, środek czarny materiał.

3) Pełny materiał. Środek czerwony, podparcie siedziska skaj.

4) Odmiana w kolorze niebieskim (rzadkość!)

5) Odwrócona kolorystyka, niebieski pasek przez środek siedziska:

6) Fioletowy :shock:

7) Czarne z czerwonym paskiem idącym przez cały fotel:

8) wzór w czarno żółto pomarańczowo czerwone pasy nachodzące kolorami na siebie. Do tego materiał inny niż reszta. Coś ala sztruks. Jak dotąd widziałem to wnętrze dwa razy tylko w Cabrio Bosmala. Do tego boczki które nie były seryjnie w zwykłym 126p z IG

Poza cabrio boczki jeszcze niedostępne.
Pojawiają się też pakiety wyposażenia. Fotele IG dostępne w 2 pakiecie lub za dopłatą.
Fotele BIS w 3 pakiecie bez zagłówków lub w 4 pakiecie wraz z maksimum wyposażenia.

Od 1992 korekta wyposażenia. Pojawiają się nowe obicia tapicerskie. Jednocześnie wciąż w wersji podstawowej montowane są karkołamacze.
1). Wersja podstawowa. Tutaj brak zasadniczych zmian.

Pakiet wyżej były już dostępne fotele z tkaniny.
2). Tapicerka z czarnego materiału ale w środek oparcia i siedziska wykorzystano wzór z modelu 126 BIS. Tył oparcia i boki siedziska skaj. Boczki skaj.

2) Czarny materiał z paskami we wzorze Inter Groclin. Na zdjęciu zielone, niestety szybko płowiały od słońca.

3). Wersja w czerwone (pomarańczowe?) paski (trudna do spotkania w nienaruszonym stanie).


Fotele inter Groclin:
Fotele te były oferowane zarówno fabrycznie jak i można było je dokupić osobno. Poza fabryką w ofercie była dostępna całkiem spora paleta wzorów od IG.
1.) Zielone paski. Podparcie siedziska i tył fotela skajowe.

2) Czerwone paski. Reszta jak powyżej.

3) szary wariant (albo wypalony zielony?) z krótszą poduszką siedziska. Tylko oparcie z tyłu skajowe.

4) odmiana w czerwone paski z krótkim siedziskiem. (Wsadzone do eleganta, wiem).

5). Wersja z paskami idącymi od prawej strony fotela. Środek to welur w paski taki jak w Groclinach z Poloneza. Reszta jak wyżej. Wzór na zamówienie.

6). Standard z krótkim siedziskiem ale środek obszyty popielatą szmatą (widać że nie najlepszego wykonania :facepalm: ) na zamówienie :

7). Prawdopodobnie krótkie siedzisko i wzór w czarnobiałe paski (fragment filmu z MTP'92:

FL Maquillage (08.1993 - 09.1994)
W sierpniu 1993 zmieniono podstawowy kolor wnętrza - czarny zastąpiono antracytowym. W ofercie pozostają skajowe karkołamacze oraz odmienione wzory tapicerek.
1). Wersja podstawowa - fotele skajowe karkołamacze bez zagłówków. Wykładzina jasny szary. Obicie deski antracytowe.

2) Pakiet wyżej - skajowy z zagłówkami. Przez środek oparcia i siedziska szary welur. Boczki antracytowe.

3) oparcie i boki siedziska antracytowy skaj. Z przodu szary materiał i igłowa tapicerka idąca przez środek oparcia i siedziska. W tym samym wzorze również boczki.


4). Inter Groclin - w ofercie został tylko jeden wzór w czerwone paski z krótkim siedziskiem. Obicie foteli szare, z tyłu oparcia i na bokach antracytowy skaj.

Co za tym idzie inne są paski. Czarny teraz wpada tutaj w szary:

EL (09.1994 - 12.1996)
W modelu EL gruntownie zmieniono całe wnętrze. Plastiki we wnętrzu i całe wykończenie w kolorze szarym. W ofercie były 3 wzory standardowych foteli.
1) Wariant podstawowy pakiet 0:
Fotele szare skajowe bez zagłówków. Boczki szary skaj. Ciekawostką jest to że wróciła wykładzina jednoczęściowa dla biednych wersji.

2) Wariant z zagłówkami pakiet 1

3) Pakiet 2. Tapicerka materiałowa. Oparcie i boki szary skaj. Do tego wykładzina pięcioczęściowa.

Druga odmiana - to samo co wyżej, tylko inny wzór.

Pakiet 3 - inter Groclin. Krótkie siedzisko i kolorowy wzór w pionowe paski idący przez cały fotel. Oparcie i boki siedziska czarny skaj. Nowością są boczki z czarnego weluru dedykowane specjalnie pod te fotele.



ELX/Town/Happy End (12.1996 - 09.2000)
Kolejna korekta w wyposażeniu. Z oferty znikają fotele lotnicze a zostają tylko dwa wzory foteli :
1. Podstawowy skaj z zagłówkami. Wykładzina jednoczęściowa szara.

2. Nowy wzór. Reszta tak jak poprzednio, czyli skaj na bokach i z tyłu oparcia. Dodatkowo zagłówki dla pasażerów z tyłu.


KONIEC

W elegantach i ostatnich FL montowano dwa rodzaje boczków skajowych. Stary i nowy typ, na zmianę. Z obserwacji wynika że ostatni raz mieszali w 1998. Potem został w ofercie stary typ na stałe.
Stary typ

Nowy typ
Ostatnio zmieniony przez Trefl 2021-12-04, 14:49, w całości zmieniany 21 razy  
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-30, 07:13   

O stary, ale zrobiłeś kozak robotę :shock: :shock:
Fajnie by było to wrzucić jakoś na stronę żeby zostało dla potomnych.
Z mojej strony - na pewno były groki z długą poduchą czarne z granatowymi paskami zamiast czerwonych.
W tym temacie na pewno wypowie się synchro który jest forumowym ekspertem od tapicerek, także jak masz jakieś wątpliwości czy coś to uderzaj do niego 8)


PS. Jak już mowa o wnętrzach:

KUPIĘ ZIELONE BOCZKI PRZÓD 1 LUB 2 SERIA :E :E
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-10-30, 07:52   

szacunek
_________________
jareg pierdol sie
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-30, 08:11   


O takie granatowe groki mi chodziło
Miał je rafcio w swoim maluchu, zdjęcie też jest jego :)
Były jeszcze czarne z jednym czerwonym paskiem przez środek, a nie dwoma po bokach, coś takiego. Te dwa rodzaje na pewno szły z fabryki bo widziałem kilka razy że się przewijały. Czyli długich poduszek było 5 rozdzajów:
-czarne
-białe (jako jedyne były całe skajowe z wstawkami czarnego materiału)
-czarne z czerwonymi paskami
-czarne z granatowymi paskami
-czarne z jednym czerwonym paskiem

Kiedyś po rezerwie krążyło zdjęcie z takimi kurde grokami w kolorze wyblakłej pomarańczy i też były skajowe, mam gdzieś to zdjęcie, ale nigdy poźniej ani wcześniej tych groków nie widziałem, więc potwierdzonych jest 5 rodzajów na długiej poduszce
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
synchro 
ziomy rezerwy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 2556
Skąd: SO/SK
Wysłany: 2020-10-30, 10:20   

Ig z długą poduszką były jeszcze brązowe z czarnymi paskami.
Co do tematu, to super że został reaktywowany🙂. Jest jeszcze kilka odstępstw od normy w poszczególnych rocznikach i seriach. Mam trochę zdjęć. Chętnie się podzielę. Może jeszcze tapicerki deski, rodzaje półek tył i podsufitki?


.
_________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain
 
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-30, 10:35   

synchro napisał/a:
Ig z długą poduszką były jeszcze brązowe z czarnymi paskami.

Poka fote bo nie widziałem nigdy :shock:
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-10-30, 10:57   

Cytat:
Ig z długą poduszką były jeszcze brązowe z czarnymi paskami.

O tyy takich to nie widziałem :shock: Pokaż pokaż fotki :P
Cytat:
Chętnie się podzielę. Może jeszcze tapicerki deski, rodzaje półek tył i podsufitki?

Jasne, dawaj na priv to coś podziałamy żeby było jeszcze bardziej kompletnie ;)
 
     
Maro82 


Wiek: 41
Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 116
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-01, 20:34   

Jeśli mogę coś dodać do do tematu to prezentuję moje wnętrze w 82:


Pierwsza seria którą również posiadam ma wnętrze które było wkładane razem z silnikiem bambino na rynek Austriacki i Niemiecki. Wnętrze takie było też we wczesnych Staiwinterach:


Na necie też swego czasu krążyło wnętrze wyglądające na I serię tego koloru:

Z resztą oryginalny katalog z 72 roku potwierdza, że kolorów wnętrza było 6:

Kiedyś spotkałem też takie fotele w kratę:


Pakiet III IG miał jako jedyny dedykowane i w kolorze boczki:

Dla smaczków rzucam wam również fotkę zespołu który w Groclinie był odpowiedzialny za szycie foteli do 126
_________________
I 73, 76x2, 77 ST 82, 87 FL 92
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-11-02, 09:22   

Cytat:
prezentuję moje wnętrze w 82:

Wnętrze z przejściówki już 1982? Jak dotąd takowe widziałem tylko w ST/FL.
Cytat:
Na necie też swego czasu krążyło wnętrze wyglądające na I serię tego koloru:

To wnętrze już jest zamieszczone. Rude wnętrze ze skaju miało tylko jeden rodzaj. Faktycznie, po necie latają fotki w różnych odcieniach ale wszystkie to to samo. Wpływ na to ma np światło padające w momencie zrobienia zdjecia. Powiem też że sam skaj pod wpływem czasu potrafi znacznie zmienić swój kolor w zależności od używania czy ekspozycji na słońce przez wiele lat.
Cytat:
Zresztą oryginalny katalog z 72 roku potwierdza, że kolorów wnętrza było 6

To katalog z bodajże 1978 przedstawiający wersję angielską Personal 4 i DeVille. Oprócz dwóch skajowych powinny tam być jeszcze 3 wzory z welutyny. I seria miała tylko 4 wzory ze skaju. No i Steinwinter jedną szmacianą, ale nie mogłem znaleźć zdjęcia takiej niezniszczonej.
Maro82 napisał/a:
Kiedyś spotkałem też takie fotele w kratę

Samoróba. Fotele w kratę miał tylko Black :>
Cytat:
Pakiet III IG miał jako jedyny dedykowane i w kolorze boczk

Widziałem to ale to raczej akcesorium, aniżeli fabryczna robota ;)
 
     
Niziur 

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 131
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-11-02, 23:22   

Ma ktoś więcej informacji na temat pierwszego wnętrza określonego jako "wersje przejściowe"? Na żywo widziałem tylko w 3 maluchach te fotele i to w różnych konfiguracjach.
Co z tymi przeszyciami tylnej kanapy?
Ile było rodzajów (kształtów) tylnej kanapy?
W jakiej konfiguracji wychodziły te wnętrza - z boczkami skajowymi czy materiałowymi?
Czy oryginalnie były tam montowane beżowe tylne półki?
Czy były beżowe daszki przeciwsłoneczne z lusterkiem po stronie pasażera?

Znam kogoś kto ma takie wnętrze. Kolega pyta.
_________________
--------------------------------

Pozdrawiam
Niziur ;)
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-11-04, 18:10   

Trefl napisał/a:

Cytat:
Pakiet III IG miał jako jedyny dedykowane i w kolorze boczk

Widziałem to ale to raczej akcesorium, aniżeli fabryczna robota ;)

To jest boczek obszyty przez IG, ale wtedy kiedy była możliwość wykonania nowych foteli. u nas na forum były zamówienia.
Jedyne boczki jakie robiło IG to te całe czarne do eleganta.
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
Maro82 


Wiek: 41
Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 116
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-05, 00:37   

Boczki jak twierdzi Jareq faktycznie były zakupione z nowymi fotelami z końca wypustu w Grodzisku wiec można przyjąć, że to pakiet fabryczny a nie akcesoryjny.
Mój 82 z jasnym wnętrzem to faktycznie przejściówka na rynek Niemiecki/Austriacki o czym świadczą kły na zderzakach.



Nie spotkałem nigdy podobnego w tym roczniku, ale widziałem już kilka takich wnętrz w młodszych wersjach:


Jeśli chodzi o kolor wnętrza I serii to występowały min. 5 kolory wnętrza o czym świadczą te kolory boczków i nie są one wyblaknięte od słońca, jak pisze kolega wyżej (dochodzi jeszccze czarne którego nie ma na foto):
_________________
I 73, 76x2, 77 ST 82, 87 FL 92
 
 
     
głodny 
ziomy rezerwy
Yoda nanoplexu


Wiek: 34
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3113
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-11-05, 01:12   



Ten zestaw występował tylko w latach 95-97.
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-11-05, 23:43   

Niziur napisał/a:
Ma ktoś więcej informacji na temat pierwszego wnętrza określonego jako "wersje przejściowe"? Na żywo widziałem tylko w 3 maluchach te fotele i to w różnych konfiguracjach.
Co z tymi przeszyciami tylnej kanapy?
Ile było rodzajów (kształtów) tylnej kanapy?
W jakiej konfiguracji wychodziły te wnętrza - z boczkami skajowymi czy materiałowymi?
Czy oryginalnie były tam montowane beżowe tylne półki?
Czy były beżowe daszki przeciwsłoneczne z lusterkiem po stronie pasażera?

.

Jak zauważyłeś, wnętrze z twojego Malucha mogło występować w przynajmniej dwóch konfiguracjach. Biedniejszej i tej bogatszej. Ta pierwsza to boczki ze skaju, tylna kanapa bez przeszyć na oparciu. Co do półki no to trudno mi powiedzieć. Ale chyba powinno być w oryginale. Deska nie musiała być kremowa, tak było na początku u Ciebie. Bogatsza odmiana to boczki z materiału, kanapa z przeszyciami na oparciu oraz całe wnętrze w tym deska i daszki oraz półka kremowe. Choć nie wykluczam mieszania pomiędzy tymi wersjami, na przykład u ciebie półka oryginalnie była kremowa a pierwotne założenie mogło być że powinna być czarna tak jak deska.
Nie potrafię nic więcej ustalić, to przypuszczenia z uwagi na to że nie jest to jakieś pospolite wnętrze. Poza Tobą i Maro82, to nie widziałem nigdzie indziej podobnego złoźonego w całości. Co do lustereczka to może i było w kremowym daszku ale to może być trudny do znalezienia detal ;)
Maro82 napisał/a:
Jeśli chodzi o kolor wnętrza I serii to występowały min. 5 kolory wnętrza o czym świadczą te kolory boczków

Oglądałem te ogłoszenia i śmiem zaryzykować, że pozycja 1 i 4 to ten sam kolor. Ten skaj, jak już mówiłem potrafi wyjść różnie na zdjęciach.
głodny napisał/a:
Obrazek

Ten zestaw występował tylko w latach 95-97.

94-96, to przecież EL :facepalm: Jest już wpisane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15