.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek z czujnika ciśnienia oleju
Autor Wiadomość
voytas 


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-25, 17:04   Wyciek z czujnika ciśnienia oleju

Kilka tygodni temu BIS pierwszy raz zaznaczył teren...

Ewidentnie kapie z czujnika ciśnienia oleju - czy ktoś z Was miał taki problem?
Nie mam obecnie warunków żeby to rozebrać, ale może ktoś z Was zna odpowiedzi na poniższe pytania:
- czy po wykręceniu czujnika wyleci olej i jeśli tak to jak dużo?
- czy jest tam jakaś uszczelka/podkładka którą wystarczy wymienić, czy też trzeba wymienić czujnik?
- czy da się to zrobić bez spuszczania całego oleju (np. podnosząc kaszlaka z odpowiedniej strony)?

Na razie tego nie dotykam bo obawiam się zapaskudzenia podłogi w hali garażowej, ale niestety kapie coraz bardziej i chyba będzie trzeba się za to zabrać...

PS
Dziś zamówiłem 2 sztuki czujnika, na dniach będę je miał w domu.
_________________
http://www.malusie.pl - koszulki i bodziaki dla dzieciaków
był: Polski Fiat 126 BIS 1991r.
był: Polski Fiat 126p 1984r.
 
     
malan126 


Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 566
Skąd: tarnów
Wysłany: 2015-02-25, 19:23   

Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłeś nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju :)
 
     
voytas 


Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-03-07, 14:06   

malan126 napisał/a:
Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłeś nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju :)

Zgadza się, nowe czujniki posiadały podkładki.

Wymieniłem i chyba jest OK. Oleju wyleciało tyle co nic - niepotrzebnie panikowałem, mogłem to zrobić na ulicy ;)
_________________
http://www.malusie.pl - koszulki i bodziaki dla dzieciaków
był: Polski Fiat 126 BIS 1991r.
był: Polski Fiat 126p 1984r.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16