.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Michu
2017-08-31, 14:53
Fiat 126p FL ZOMO BLUE`88 Kubicy
Autor Wiadomość
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2014-09-29, 21:09   

Super! :luj: Pojawię się w czwartek, ale dupowozem (primera p11). Chyba, że znajdę szofera i zdążę zrobić przegląd do tego czasu.
 
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2014-11-07, 18:05   

Podbijam temat. Samochód jest już na chodzie, pozostało wymienić przednią lewą piastę i wsadzić sensowne opony. Na razie nic więcej nie planuję robić póki nie uzbieram gotówki na zrobienie blacharki. Maska będzie do wymiany bo ją zjada całkiem, poza tym wyszły jakies dziurki na tylnych błotnikach pod zderzakiem. Nie są to elementy nośne, reszta bez zmian - zdrowizna więc odkładam to na później, planuję przezimować fiata w jakimś garażu.
 
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 227
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2014-11-20, 16:50   

Party like it`s 1999



Co to niby jest? Oryginalny filtr powietrza? :shock: Ładnie się auto odmuliło na wysokich obrotach po wymianie tego paścia.



Elektroniczny zapłon kolega Kubica zakupił, będziemy montować :mrgreen:
_________________
 
 
     
Fiat126poznan 
Maluchomaniak.


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-20, 17:33   

Nie wygląda najgorzej miałem gorszy :E
_________________
MOJE MALUCHY:
Czerwony FL 1988 RKR Replika PZR8773 ------> http://www.rezerwa126p.pl...12714&start=105
 
 
     
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-11-20, 17:51   

Amatorzy :P
_________________
88 Fiat 126p FL 444 ZOMO
93 Fiat 126p FL 854
93 FSO Polonez L-111
99 Fiat 126p Town 306
91 Fiat 126p FL 113 aka TLW
 
     
Fiat126poznan 
Maluchomaniak.


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-20, 17:54   

enter napisał/a:
Amatorzy :P
Obrazek


że jak? :shock: Wow ładnie zapuszczony :E
 
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2014-11-20, 17:55   

enter, ożesz ku... :shock: Tak jak napisał Daniel22 prace ruszają z kopyta, wajcha też się znalazła kompletna i w rozsądnej cenie. Jutro powinna dotrzeć i zaczynam śmigać :luj:
 
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 14:41   

Mału UP w temacie, zestaw inwalidzki, o którym mówiłem wcześniej dotarł lecz okazał się niekompletny - teraz natomiast dorwałem komplet, ale - uwaga - nowszego typu, z eleganta. Z tego co mówił poprzedni właściciel był to fabrycznie przystosowany elegant, dostałem komplet bo zdemontował go bezpośrednio ze swojego malucha wraz ze wszystkim co potrzebne. Trochę inna zasada sterowania pedałem sprzęgła już, wszystko wykonane dokładniej, działa precyzyjniej - jestem mega zadowolony z zakupu :luj: Na montaż będę musiał poczekać, aż pogoda się poprawi i czasu będzie więcej (środek sesji) bo również pedały będą do zmiany więc dłubania co nie miara. Ale jestem dobrej myśli, jak dobrze pójdzie pojawię się na ogólnopolskim na pewno :twisted: W międzyczasie siadły też całkiem znośne frigo sztuk 4 w miejsce sparciałych i zupełnie różnych D124, kormoranów czy czego tam - na każdej osi inna. Tak! Będę śmigał w zimie i nikt nie odbierze mi tej przyjemności :E Myślę, że jak teraz dorwałem wajchę prace ruszą z kopyta no i wreszcie będę mógł jeździć. W najbliższym czasie wstawiam nowe bębenki drzwi, wiatraczek komputerowy do tunelu coby lepiej dmuchało ciepłym powietrzem i audio z epoki.
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
650i 


Wiek: 48
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 202
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-10, 18:58   

No i w końcu znalazłeś. :mrgreen:
Kibicuje Ci z całego serca bo wiem że "jesteś tym zajawiony".
Chodzi lżej niż u mnie?
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 18:59   

Ojoj, znacznie lżej! Sprzęgło sterowane jest popychaczem, nie ma absolutnie żadnych luzów, manetka też działa idealnie, z resztą zapraszam na jazdę próbną jak już to ogarnę :)
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
650i 


Wiek: 48
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 202
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-10, 19:06   

Kubica napisał/a:
Ojoj, znacznie lżej! Sprzęgło sterowane jest popychaczem, nie ma absolutnie żadnych luzów, manetka też działa idealnie, z resztą zapraszam na jazdę próbną jak już to ogarnę :)


A jednak "nowsze jest lepsze" :) . Na jazdę próbną może zabiorę się z Tobą na jakimś zlocie, bo ja na moim zestawie jeździłem nie lepiej niż Ty. A jestem pewien że zestaw to Ty lepiej opanujesz. :)
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 22:20   

650i napisał/a:
Kubica napisał/a:
Ojoj, znacznie lżej! Sprzęgło sterowane jest popychaczem, nie ma absolutnie żadnych luzów, manetka też działa idealnie, z resztą zapraszam na jazdę próbną jak już to ogarnę :)


A jednak "nowsze jest lepsze" :) . Na jazdę próbną może zabiorę się z Tobą na jakimś zlocie, bo ja na moim zestawie jeździłem nie lepiej niż Ty. A jestem pewien że zestaw to Ty lepiej opanujesz. :)

No nie popisałem się umiejętnością obsługi tego sprzętu, ale to była moja pierwsza styczność z nim - zupełnie inne miałem oczekiwania, a zupełnie inaczej się sterowało - myślę, że sporo pomogła by konserwacja i ogólny przegląd twojego zestawu, ale wszystkiego da się wyuczyć. Niestety nie miałem przyjemności zdawać prawa jazdy na maluchu, ani na jakimkolwiek manualu z ręcznym sprzęgłem (myślę, że mało jest takich "szaleńców" jak ja - większość niepełnosprawnych znajomych jakich znam wybiera opcje passacik tedei w automacie - wygodne, ale strasznie oklepane - trzeba iść pod prąd! :E ), a i prawda jest taka, że każdy samochód przystosowany jest zupełnie inaczej w zależności od tego czy to manual (a tutaj najczęściej i tak jest sprzęgło automatyczne jak w trabantach) czy automat, a i rodzajów wajch i sposobów sterowania nimi jest tyle, że głowa boli :lol:
 
 
     
650i 


Wiek: 48
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 202
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-10, 22:38   

Kubica napisał/a:
...No nie popisałem się umiejętnością obsługi tego sprzętu, ale to była moja pierwsza styczność z nim - zupełnie inne miałem oczekiwania, a zupełnie inaczej się sterowało - myślę, że sporo pomogła by konserwacja i ogólny przegląd twojego zestawu...


Ale mój zestaw był po świeżym przeglądzie i konserwacji, ale to wciąż ponad 30 letni zestaw. :) I to mnie cieszy :luj:
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 22:49   

650i napisał/a:
Kubica napisał/a:
...No nie popisałem się umiejętnością obsługi tego sprzętu, ale to była moja pierwsza styczność z nim - zupełnie inne miałem oczekiwania, a zupełnie inaczej się sterowało - myślę, że sporo pomogła by konserwacja i ogólny przegląd twojego zestawu...


Ale mój zestaw był po świeżym przeglądzie i konserwacji, ale to wciąż ponad 30 letni zestaw. :) I to mnie cieszy :luj:

W takim razie ten typ tak ma, znam osobiście człowieka, który samodzielnie zamontował sobie taki zestaw w swoim FLu w latach 80tych i śmigał nim do 2012 roku chyba bez większych problemów, a jest dużo mniej sprawny ode mnie, wręcz nie wyobrażam sobie jak on mógł kierować maluchem wyłącznie jedną ręką, ale jakoś dopasował sposób sterowania pod siebie. Myślę, że wraz z połykaniem kolejnych kilometrów wajcha i ja staniemy się jednością :luj: W każdym razie fajnie było się przejechać i sprawdzić to w praktyce. Jestem na półmetku z zamontowaniem swojego zestawu i ciekawi mnie bardzo jak to się będzie na co dzień sprawować - nie, nie dostałem traumy po tamtej jeździe, wręcz przeciwnie. Dzięki za kibicowanie - pomaga.
 
 
     
650i 


Wiek: 48
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 202
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-10, 22:59   

Kubica napisał/a:
... W każdym razie fajnie było się przejechać i sprawdzić to w praktyce. Jestem na półmetku z zamontowaniem swojego zestawu i ciekawi mnie bardzo jak to się będzie na co dzień sprawować - nie, nie dostałem traumy po tamtej jeździe, wręcz przeciwnie. Dzięki za kibicowanie - pomaga.


Na pewno szybciej i lepiej nauczysz się jeździć na takim zestawie niż "pełno sprawny" człowiek. Ja Ci bardzo kibicuję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17