.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Polski Fiat 126p 650E 1984r. Avorio Safari
Autor Wiadomość
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-03, 21:42   

Rampula napisał/a:
Te spinki to juz chyba tylko na złomie.....tez długo szukalem nowych jak uzbrajałem drzwi i bez szans, musiałem brać ze szrotu

Właśnie podejrzewałem, że tak to wygląda...

tomekcvc napisał/a:
Nie wiem, czy już wspominałem, ale to wg mnie najlepsza odbudowa na forum. Jest poprostu piękny, sam chciałbym, żeby mój tak wyglądał :)
Felgi i ich kolor trafione w 10.
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę na żywo.

Dzięki ;) Robię, co mogę, żeby wszystko miało ręce i nogi, a do tego jeszcze fajnie się prezentowało. 8) W przyszłym roku na pewno już wyjedzie na drogi, więc kto wie... ;)
 
     
nygus7 


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-05, 00:46   

Te spinki są jeszcze w moim sklepie motoryzacyjnym z częściami do FSM&FSO jakby co (Gdańsk)
_________________

Opel Tigra TwinTop 1.8 '06
Fiat 126p FL '91
Kawasaki ER-6n '11

 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 09:28   

nygus7 napisał/a:
Te spinki są jeszcze w moim sklepie motoryzacyjnym z częściami do FSM&FSO jakby co (Gdańsk)

Czy masz na myśli sklep Na Stoku, o którym była mowa w twoim temacie? Jeżeli tak, to niestety już nic takiego tam nie mają. :( Z resztą, to i tak mam do Gdańska trochę za daleko. :facepalm:
 
     
tucio 
tucio


Wiek: 43
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Tolkmicko k.Elbląga
Wysłany: 2016-10-05, 10:16   

zobacz jeszcze na tomczesci.pl lub fiatczesci.com.pl
_________________
witam i o zdrowie pytam:)
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 18:20   

tucio napisał/a:
zobacz jeszcze na tomczesci.pl lub fiatczesci.com.pl

Tam już wcześniej szukałem i niestety nic nie znalazłem. :(

Dzsiaj, od razu po szkole wybrałem się na szrot w poszukiwaniu tych nieszczęsnych spinek. Na szczęście wyprawa okazała się owocna. Wróciłem do domu z dużą ilością spineczek i kilkoma chromowanymi klipsami. 8) Zmarzłem jak cholera, bo przez cały czas padał deszcz, ale przynajmniej nie wydałem na ten cel ani grosza. :shock:


Tych trzech przyjemniaczków użyczyło mi swoich spinek. :|
 
     
giannini 
126GPS Replika


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 18:31   

To na Strażackiej mają jeszcze takie kompletne maluchy ?
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 18:37   

giannini napisał/a:
To na Strażackiej mają jeszcze takie kompletne maluchy ?

Właśnie sam byłem zdziwiony, bo byłem już tam kilka razy i nigdy żadnego nie było... Specjalnie nawet dzisiaj do nich dzwoniłem, żeby nie jechać autobusem na marne. Facet powiedział, że mają je od niedawna. ;)
 
     
Magneto94 
Wieczny kawaler...


Wiek: 30
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: mazury
Wysłany: 2016-10-06, 16:18   

niebieski i bialy jeszcze tak źle nie wyglądają.
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-19, 14:16   

Chwile to wszystko trwało, ale uzbrajanie drzwi już na szczęście dobiega końca 8) . Ale zaczynając od początku... Mały dostał nowe ramki drzwi z Włoch. Może nie są idealnie dopasowane, ale na pewno prezentują się znacznie lepiej niż stare, które po wielokrotnym przekładaniu z kąta w kąt były całe powyginane... Wleciały również nowe oryginalne prowadnice szyb. Uchwyty szybek trójkątnych pomalowałem farbą w sprayu, bo stary lakier odpadał i były pordzewiałe (trzeba jeszcze tylko dokleić do nich metalowe zawiasy). Podczas składania korzystałem z książki napraw i poradnika z forum (zdejmowanie/zakładanie ramek), ale w rezultacie chyba stworzyłem własny sposób uzbrajania drzwi :roll: .


Jest tylko jeden problem… :( Lewa szyba pod koniec nagle zaczyna się krzywo podnosić. Zastanawiam się, co może być przyczyną, bo na początku wszystko idzie równiutko… Dam radę coś z tym zrobić, czy ten typ tak ma? Dodam, że z prawej strony szyba aż do końca elegancko się zamyka.
 
     
marek1512 


Wiek: 30
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 247
Skąd: Lyski
Wysłany: 2016-11-19, 21:10   

Nareszcie coś sie dzieje 8)
Moj ulubiony temat :lol: już powoli zaczyna nabierać wyglądu :)
A co do szybek to u mnie po złożeniu chodziło dobrze, może linka jest splątana albo zbyt krótka i dlatego takie problemy? :roll:
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-19, 21:32   

marek1512 napisał/a:
Nareszcie coś sie dzieje 8)
Moj ulubiony temat :lol: już powoli zaczyna nabierać wyglądu :)
A co do szybek to u mnie po złożeniu chodziło dobrze, może linka jest splątana albo zbyt krótka i dlatego takie problemy? :roll:


Powolutku, ale cały czas coś działam 8) . Właśnie linkę rozplątałem i nawinąłem od nowa. Zakres pracy samego mechanizmu wydaje się być dużo dłuższy, niż to co wystarcza na podniesienie szyby... Z resztą w porównaniu do drugiej strony, która nie była rozplątywana chodzi jak piórko :roll: .
 
     
ezz 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 105
Skąd: B-stok
Wysłany: 2016-11-20, 12:36   

A sam mechanizm, bez przykręconej szyby chodzi dobrze?
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 20:22   

ezz napisał/a:
A sam mechanizm, bez przykręconej szyby chodzi dobrze?


Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz, również bez szyby i wydaje się chodzić prawidłowo... Nie jest to nie wiadomo jak duży problem, więc zostanie tak jak jest. :? Może w między czasie wpadnę na jakiś pomysł i uda się to ogranąć. :lol:
 
     
ezz 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 105
Skąd: B-stok
Wysłany: 2016-11-21, 22:15   

Być może szybka krzywo siedzi w tym metalowym mocowaniu, ewentualnie spróbuj "docisnąć" szybę rynienkami.
 
     
Eryk 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-04, 18:52   

Tydzień temu dokończyłem robotę... Zamontowałem klamki wewnętrzne i cięgna zamków. Zrobiłem co się dało, żeby doprowadzić do ładu boczki (z tyłu APC, a z przodu Furniture Clinic). O ile prawy prezentuje się elegancko, to lewy jest pęknięty w jednym miejscu, poszarpany wokół podkładki korbki i wybrzuszony nad kieszenią drzwi... :( Ale na obecną chwilę zostaje. :roll:


Mały w końcu namawia do wejścia do środka! 8) Bądź co bądź uzbrajanie drzwi to chyba najmniej przyjemna praca jaką do tej pory przy nim robiłem...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16