Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
FSO 125p - 88' - L87 - 1.4 16V
Autor Wiadomość
SHamanss 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-06-22, 16:17   

Pytanie tylko kiedy przyjeżdżasz tym w odwiedziny do Shamanów :E ?

Kubica 
ziomy rezerwy

Wysłany: 2017-06-22, 18:49   

Osobiście mi się to nie podoba, tak wizualnie jak i w ogóle - musiał bym się przejechać, to może zmienię zdanie :twisted: Jednakowoż warto zauważyć, że nie jest to - olaboga :shock: - przeróbka nieodwracalna, zawsze można przerzucić graty kiedy bandzior pójdzie na emeryturę (o ile w ogóle? Ja tam popieram jazdę). No i zawsze jest to tyranie "jakiegoś angielskiego badziewia" (tak, mogę dostać warna!), a nie OHVki, do której za kilkanaście lat może zabraknąć części.

Michu 
Moderator
ZENEK KRÓÓÓL!

Wysłany: 2018-02-03, 23:01   

Działo/dzieje się w temacie Fiata. :)
Jakoś w październiku? Listopadzie? Nie pamiętam, w każdym razie dzięki ogromnej pomocy "Świętego" znanego w świecie FSO, udało się wbić 1.4 do dowodu 125p. Musiałem jechać do Tarnowa, gdyż tam jest diagnosta który zna sie na przepisach, a nie pierdoli ze 1.4 16v to bardzo mocny silnik i wszystkie Polonezy mające ten motor miały wzmocnione hamulce i tylne mosty i do rejestracji Kanta 1.4 będę musiał starać się - UWAGA - o homologację :lol2:
Odwiedziłem 6 (słownie; SZEŚĆ) OSKP na Górnym Śląsku i wszystkie nie zgodziły się na przeprowadzenie przeglądu rozszerzonego. Imbecyle. Jedna z OSKP kazała mi załatwić opinię rzeczoznawcy, że wszystko jest zamontowane zgodnie ze sztuką :lol:
Koniec końców, 1.4 wpisany jest w dowód jako... ADNOTACJA, nawet dowodu nie musiałem wymieniać. W razie stłuczki czy wypadku - to co pod maską zgadza się z DR. Tylko o to mi chodziło. Nie chciałem narażać sie na sprzeczki z PZU.

Koniec pierdół. W tym roku "Awanturnik" - swoją drogą zapomniałem że ma taką ksywę - przejdzie remoncik :) Do roboty jest to co na zdjęciach i kilkanaście jakiś tam wgniotek, dołków itp których mój telefon nie zdołałby uchwycić. Myślę, ze to odpowiedni prezent dla mnie i w sumie dla niego - w tym roku obchodzi 30 urodziny. W tym roku też przechodzi na emeryturę - żadnej jazdy po soli, koniec z byciem daily dla mojego dziadka. Jest to pierwszy samochód, który oddałem do remontu (spawać nie potrafię, a lakierować to tylko jakieś małe elementy i to sprejem), i mam nadzieję ze ostatni.
W linku kilka fotek wszystkich chorych miejsc Fiata. Czekam cierpliwie na efekt końcowy :)
https://www.fotosik.pl/u/Michu_FSO/album/2489795

:arrow: 88r - L87 - FSO 125p - 1.4 16V :mrgreen:
:arrow: 94r - L45 - FSO Polonez Caro 1.4GLI 16V

Młody 

Wysłany: 2018-02-03, 23:06   

Czekam na zdjęcia z prac! 8)

Ziółas 

Wysłany: 2018-02-04, 00:10   

Masakra diagności czasami dają do pieca.... Zalezy na kogo trafisz
Jeden z ludzi znanych w świecie seata Toledo nie miał problemu i za każdą zmianą silnika szła zmiana danych właśnie, żeby w razie czego jaj nie było.
2.3>2.8>3.2>3.6

Odpowiedz do tematu