.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Korek wlewu paliwa - nie odkręca się!
Autor Wiadomość
Cycuu79 


Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 19
Skąd: Sokółka (Podlaskie)
Wysłany: 2016-11-10, 19:44   

No to teraz podobny problem u mnie. Do korka od baku mialem inny kluczyk i go po prostu zgubiłem... tak, razdziawa. Wiem. Rozwiercac? Czy jakos śrubokrętem sie uda? Elegant 98r

Edit.
Wujek wpadł na pomysł popróbować innym kluczykiem otworzyć. Udało sie 8) Wiecie od czego pasował? Od skrzynki bezpieczników w... PKS'ie :D
_________________
Śmiał się z tego cały świat,
Lecz on był nam tak jak brat...
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-11-23, 13:31   Re: Korek wlewu paliwa - nie odkręca się!

maly01 napisał/a:
Błagam, pomóżcie!

Poprostu: odkręcam na spokojnie (delikatnie się odkręca) ale się nie odkręca.

:facepalm: MOJA PISOWNIA
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-11-23, 17:21   

Tak na przyszłość jak ktoś nie wie to jest bardzo prosta sprawa i bezinwazyjna można powiedzieć, a więc potrzebne nam będą kombinerki, klucz 17 i ew. coś do podważenia kołeczków plastikowych, najpierw zdejmujemy siedzisko tylnej kanapy (wystarczy je od tyłu pociągnąć do góry), potem odpinamy plastikowy boczek od karoserii, jeżeli mamy pasy z tyłu to musimy jeszcze odkręcić śrubę mocującą pas bezpieczeństwa, i już mamy rurę na wierzchu, przy samym błotniku mocują ją takie jakby plastikowe widełki, musimy to zdjąć tylko uważać żeby nie wpadło do środka bo będzie słabo no i bierzemy w swoje łapska kombinerki i ściskamy opaskę na łączeniu rury od wlewu z gumowym kolankiem prowadzącym do baku i pięknie wyciągamy wlew na zewnątrz auta :D I teraz jak jesteśmy dla przykładu w trasie możemy zalać paliwko bezpośrednio do tego kolanka od środka auta i to poskładać do kupy i jechać dalej, a jeżeli jesteśmy pod domem to wchodzimy na olx-a, albo na forumową giełdę, i patrzymy kto rozkręca malucha na części i sprzedaje fanty i kupujemy za parę groszy całą rurę z korkiem, nie jestem tylko pewny czy to wszystko jest tak we wszystkich maluchach, ale w elegancie na pewno tak jest i to wszystko to chwila roboty jest, no jedyny problem to że będziemy mieć osobny kluczyk od korka ale i na to znajdzie się sposób, idziemy do punktu dorabiania kluczy i tu musimy trochę zabecelować ale dobry fachowiec przestawi zapadki w korku tak żeby się otwierał naszym kluczykiem :D
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-23, 19:52   

To co napisałeś jest prawdą, ale działa tylko w elegantach, w st i fl zamiast tych plastykowych widełek jest płaskownik który jest przykręcony do szpilki i w tym przypadku może to tak łatwo nie wyjść z auta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16