.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Oc za sprzedane auto
Autor Wiadomość
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-04-08, 15:27   Oc za sprzedane auto

Panowie , bo mnie już kurwica bierze po prostu .
Miałem jedno takie zapyziałe Czinkłaczento w zeszłym roku , nabyłem razem z OC w MTU , w ciągu 30 dni sprzedałem samochód razem z oc .

Wcześniej dostałem list, że oferują mi ubezpieczenie, jeżeli na nie reflektuje dosłać dane itp itp..olałem to ciepłym moczem .
Dzisiaj debile mi przysyłają, że mam do zapłaty tyle a tyle za tego hebla :lol2: mówiąc szczerze to niech się pierdolą na ryja , chciałem sie dodzwonić do nich ale jakieś zjebane automaty itp nie mogę się skontaktować z żadnym pracownikiem (nie wiem może po godzinach juz jest)

Teraz tak , mając umowę kupna sprzedaży , która jest zawarta w ciągu 30 dni od nabycia , gdzie jest zaznaczone ze sprzedaje z oc , mogę na nich wypiąć dupę ? bo w sumie na tyle przehandlowanych aut to pierwsza tego typu akcja jest :roll:
_________________

 
 
     
Domage 
ziomy rezerwy
buh


Wiek: 112
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 3198
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-04-08, 15:35   

o ile sie nie myle, po sprzedaży powinieneś iśc do ubezpieczyciela i poinformowac go o fakcie sprzedaży auta/zmienie wlaściciela.

Ale teraz to ci mogą skoczyć, nie mogą ci naliczać OC za auto którego nie jesteś właścicielem
_________________

Pussy Wagon
 
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-04-08, 15:41   

Tak, wiem , muszę to zrobić jeżeli JA zawierałem umowę OC i JA sprzedałem auto .

Tyle że JA tylko kupiłem auto z OC zawartym przez poprzedniego właściciela, a w ciągu 30 dni to auto sprzedałem, wiec mówiąc szczerze nie widzę powodu żeby mnie nękali skoro w ustawowym czasie (30 dni) sprzedałem auto ;)
_________________

 
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-05-05, 16:50   

Jeżeli macie ubezpieczenie czegokolwiek w MTU spierdalajcie szybko jak najdalej, banda idiotów, debili i wyzyskiwaczy :roll:
Do kretynów nie dociera fakt że auto zostało sprzedane i mimo odesłania im kopi umowy kupna-sprzedaży , całej korespondencji nadal próbują wyciągnąć na silę całe 133zł .
Prędzej chuj na chuju stanie jak dostaną te kasę...w sumie nie majątek ale prezentów takim darmozjadom robił nie będę...
_________________

 
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-05-05, 17:00   

Ta ubezpieczalnia jest grubo niedojebana...na tyle przehandlowanych aut jedyne MTU robi takie problemy .Wszędzie czy to PZU, czy Hestia czy PZM jak się tylko o coś upomnieli odsyłało sie umowe k-s i zero problemów.
Tym kretynom to nie wystarcza tym Matołom Tłukom Upośledzonym :roll:

Wujo , jak to rozwiązujesz, robisz coś czy wyjebane ?
_________________

 
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-10-26, 15:30   

Panowie krótka piłka -

Chce kupić auto bez oc...tylko że muszę osobiście spisać umowę z właścicielem...chciałbym potem spisać umowę z "kolegą degustatorem tanich winków" .
Sęk w tym ze kupując auto bez oc mamy obowiązek opłacić oc w dniu zakupu...a tego chciałbym uniknąć...czy jeżeli w danym dniu to auto kupię i odsprzedam w tym samym to ten obowiązek ciąży na mnie czy na kolejnym nabywcy ?
_________________

 
 
     
mexykanin500 


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 71
Skąd: Gliwice / Chrzanów
Wysłany: 2010-10-26, 17:04   

to i ja się pochwalę moimi przeżyciami z MTU...

...miałem Skodę 105, która ubezpieczona była w MTU, samochód nabyłem w listopadzie zeszłego roku, a sprzedałem w lutym bieżącego roku...nie zgłosiłem tego, bo zawsze robię to wtedy gdy przychodzi zaproszenie do zapłaty zazwyczaj z PZU, które z tego tytułu nigdy nie robiło problemów.

Przyszło pismo, w maju (bo do maja było opłacone OC), a Ci mi z zaproszeniem do zapłaty wyskakują, coś 700 zł z hakiem...poszedłem do przedstawicielki firmy, doniosłem dokumenty itd. ale dostałem informację od Pani urzędującej tam iż..to może nic nie dać...myślałem że to koniec...ale to był dopiero początek, dokładnie 18 czerwca, wyjechaliśmy całą rodziną na wakacje, gdy wróciliśmy po 3 tygodniach, na drugi dzień zastaliśmy bardzo "miłą" niespodziankę...chyba ze 2 listy z MTU (w tym jeden z końca MAJA !!!!!), wezwanie do zapłaty + pismo z firmy windykacyjnej...poszedłem do przedstawicielki, zrobiłem jazdę, wróciłem do domu i zacząłem dzwonić do MTU i firmy windykacyjnej...dowiedziałem się że będę musiał coś tam zapłacić, nie mało bo 200 czy 300 zł...a taki ...j, kłóciłem się dalej i miałem czekać na odzew firmy..co się okazało...dokumenty doszły, do siedziby firmy bodajże w pierwszej połowie maja, ale nikt się tym nie przejął i udawali że papierów nie ma..."odebrali" dokumenty dopiero w drugiej połowie lipca !...czekałem na odzew, miałem dostać odp. w mojej sprawie w ciągu tygodnia roboczego, nie dostałem odpowiedzi, a minęły 2 tygodnie...zadzwoniłem, ale nikt mi nie umiał odpowiedzieć na postawione pytania...

...po kilku dniach przyszło pismo z firmy windykacyjnej że muszę zapłacić 15 czy 16 zł za koszty postępowania...

...nigdy więcej MTU, choćbym miał zapłacić nie wiem ile więcej już u tych sk.....ynów się nie ubezpieczę...

...kolega ma auto w MTU i już na samym wejściu zgarnął podobne doświadczenia (nota bene też ze skodą)...

Pozdrawiam
_________________
Caro 1.9 GLD & Atu Plus 1.6 GSI
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-10-27, 14:18   

Wujo napisał/a:
zandego obowiazku nie masz wiec bzdura jest to ze trzeba oplacic oc w dni zakupu.Zadnych sankcji karnych z tego tytulu nie poniesesz


ahaaa.... :roll:


USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
(Dz. U. z 2003 r. Nr 124 poz.1152 z późn. zm

Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych;
2) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10 lit. b, oraz pojazdów historycznych

Art. 31. 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą
prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego. Przepisy art. 28 stosuje się odpowiednio
3) przed przekroczeniem granicy, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym wprowadzanym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie posiada ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych;
4) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10 lit. a, które nie zostały zarejestrowane;
5) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w art. 2 pkt 10 lit. b, oraz pojazdów historycznych, które nie zostały dopuszczone do ruchu

3. W razie nabycia pojazdu mechanicznego zarejestrowanego, którego zbywca wbrew obowiązkowi nie zawarł umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nabywca jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w dniu nabycia pojazdu mechanicznego

co powiesz na TO ?
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16