.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Duży przedmuch z otworu bagnetu
Autor Wiadomość
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2021-09-10, 18:43   Duży przedmuch z otworu bagnetu

Witam. Chciałbym potwierdzić moje podejrzenia. A więc mam duży przedmuch z otworu bagnetu oraz wyrzucanie oleju. Z info jakie uzyskałem to prawdopodobnie pierścienie na tłokach. Poza tym utrudnione odpalanie na rozgrzanym silniku. Około miesiąca temu mierzyłem ciśnienie na tłokach przy rozgrzanym silniku. Było 9 i 9,3. Zimny odpala racze dobrze. Czy na coś innego jeszcze zwrócić uwagę.
 
     
banasiewicz02 
ziomy rezerwy
Towarzysz Bananov :]


Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 1615
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2021-09-11, 11:07   

skoro dmucha z bagnetu, to z korka wlewu oleju również powinno, a filtr powietrza powinien być mokry od oleju gdyż do niego jest skierowana odma. Niemniej tak czy tak silnik do rozbiórki i weryfikacji. Sama przyjemność w dzisiejszych czasach, bo podaż silników na rynku jeszcze jest, a i nowe części również są dostępne.
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2021-09-12, 19:35   

To może być zapchana odma. Koniecznie należy sprawdzić czy podobny przedmuch jest spod korka oleju.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2022-01-07, 14:26   

Witam ponownie może ktoś jeszcze coś podpowie. Chciałbym dodać że przez śrubę dekompresyjną przednią dmucha i wydmuchuje także olej. Czy to objaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą i czy wydmuchiwanie oleju przez otwór bagnetu też może być takim objawem .
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-01-07, 15:34   

Jak dmucha z gwizdka to masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, ale objaw dużych przedmuchów do skrzyni korbowej nie jest z tym związany i masz także problem z pierścieniami lub nawet przytarty tłok.
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2022-01-07, 18:58   

Ogólnie nie najlepszy stan silnika. Wszystko do ogarnięcia. Przy wymianie uszczelki warto założyć miedzianą a głowicę koniecznie wyrównać planowaniem.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2022-01-08, 15:34   

Dziękuję za podpowiedzi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15