.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Światło wsteczne i przeciwmgielne w 126p z 1983 - przepisy
Autor Wiadomość
lubelak.nl 
Mi to VOLVO....


Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 321
Skąd: noord brabant
Wysłany: 2015-11-12, 19:56   

Leszek126p, jesteś zarozumiałym impertynentem. Rób jak uważasz, nie zadając pytań innym na które sam sobie odpowiadasz odrzucając proste reguły pomocy. Ja już dziękuję.
_________________
Łoś w Maluchu.....
 
     
Leszek126p 

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 14
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2015-11-12, 20:09   

lubelak.nl napisał/a:
Leszek126p, jesteś zarozumiałym impertynentem. Rób jak uważasz, nie zadając pytań innym na które sam sobie odpowiadasz odrzucając proste reguły pomocy. Ja już dziękuję.


Dziękuję za Twój wkład.
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-11-12, 20:16   

Leszek126p napisał/a:
lubelak.nl Podsumowując, tak jak wyżej napisałem 4 letnie dziecko może jechać bez fotelika w pojeździe, np.zabytkowym. Aha i proponuję jeszcze zapoznać się z art.39.

Delmut dyskusja na tym polega, żeby się wypowiadać, a nie rzucać hasła: "Jesteś w błędzie...", "bzdura" praktycznie ich nie argumentując. Zdaje sobie sprawę, że Ziom rezerwy coś tutaj znaczy, ale tez nie znaczy, że zawsze ma się rację. "Wolność, to nie dowolność" jak powiedział kiedyś klasyk, internet jest książkowym przykładem...

Nie przyjmujesz żadnych argumentów .
Widzisz swój punkt widzenia i starasz się go bronić powtarzając za każdym razem to samo zdanie. Przepis został już zacytowany i jasno z niego wynika, że nie masz racji.
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
Leszek126p 

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 14
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2015-11-12, 21:03   

Delmut napisał/a:
Leszek126p napisał/a:
lubelak.nl Podsumowując, tak jak wyżej napisałem 4 letnie dziecko może jechać bez fotelika w pojeździe, np.zabytkowym. Aha i proponuję jeszcze zapoznać się z art.39.

Delmut dyskusja na tym polega, żeby się wypowiadać, a nie rzucać hasła: "Jesteś w błędzie...", "bzdura" praktycznie ich nie argumentując. Zdaje sobie sprawę, że Ziom rezerwy coś tutaj znaczy, ale tez nie znaczy, że zawsze ma się rację. "Wolność, to nie dowolność" jak powiedział kiedyś klasyk, internet jest książkowym przykładem...

Nie przyjmujesz żadnych argumentów .
Widzisz swój punkt widzenia i starasz się go bronić powtarzając za każdym razem to samo zdanie. Przepis został już zacytowany i jasno z niego wynika, że nie masz racji.


Tak, tak, tak, a tysiące komend - Wydziałów Ruchu Drogowego w Polsce się myli, dziękuję za dyskusję, wnioski wyciągnijcie sami, a jak Wam nie żal paru groszy, to Wiecie gdzie zadzwonić, żeby się upewnić, że jesteście w błędzie...
 
     
Piotrek Oława 
Piotrek Oława

Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 507
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-12, 21:38   

Leszek126p, temat jest mi znany i od co najmniej 1roku zasięgam opinii w różnych miastach przy okazji zlotów czy rodzinnych wycieczek. Owszem były sytuacje w których policjant powiedział mi że mogę wozić syna bez fotelika ale była to 1/10 taka odpowiedź.
Taka dyskusja odbyła się ostatnio w łodzi przy okazji zlotu,gdzie przy piotrkowskiej było 4 radiowozy przy każdym po dwóch policjantów. Debata trwała ponad pół godziny,oni sami zasięgali opinii na komendzie( bo ja oczywiście byłem przy tym, że nikt mi nie może zabronić wozić dziecka autem które nie jest przystosowane do fotelika) ale po jakimś czasie dostali odpowiedź że nie mogę i tyle.
W kilku miastach było to samo więc nie ma co się spierać.
Ja oczywiście ubolewam nad tym,bo sam dzieciństwo spędziłem z młodszym bratem na tylnym siedzeniu malucha, i żyjemy.
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-11-12, 23:29   

Leszek126p napisał/a:
Delmut napisał/a:
Leszek126p napisał/a:
lubelak.nl Podsumowując, tak jak wyżej napisałem 4 letnie dziecko może jechać bez fotelika w pojeździe, np.zabytkowym. Aha i proponuję jeszcze zapoznać się z art.39.

Delmut dyskusja na tym polega, żeby się wypowiadać, a nie rzucać hasła: "Jesteś w błędzie...", "bzdura" praktycznie ich nie argumentując. Zdaje sobie sprawę, że Ziom rezerwy coś tutaj znaczy, ale tez nie znaczy, że zawsze ma się rację. "Wolność, to nie dowolność" jak powiedział kiedyś klasyk, internet jest książkowym przykładem...

Nie przyjmujesz żadnych argumentów .
Widzisz swój punkt widzenia i starasz się go bronić powtarzając za każdym razem to samo zdanie. Przepis został już zacytowany i jasno z niego wynika, że nie masz racji.


Tak, tak, tak, a tysiące komend - Wydziałów Ruchu Drogowego w Polsce się myli, dziękuję za dyskusję, wnioski wyciągnijcie sami, a jak Wam nie żal paru groszy, to Wiecie gdzie zadzwonić, żeby się upewnić, że jesteście w błędzie...

Podstawą do dyskusji z policjantem w czasie kontroli jest konkretny przepis, a nie telefon do przyjaciela.
BTW. Tysiąc komend?? Hahha, pokaż biling cwaniaczku...
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
Michu 
Moderator

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 3850
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-12-20, 15:06   

Panowie, ja już nic nie wiem. Przejściówka 1987 - muszą być cofania i pmg?
 
     
Renegat 
Sławek


Wiek: 33
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Zalasowa
Wysłany: 2015-12-20, 15:39   

Michu, tak, muszą być, auto było już rejestrowane (co oczywiste) po 1 stycznia 86roku, a od tego czasu jest obowiązek wyposażania samochodu w wyżej wymienione światła.
_________________
Mój paść - http://www.rezerwa126p.pl...pic.php?t=15472

Mój paść na FB - https://www.facebook.com/126pSTbyRenegat
 
 
     
Michu 
Moderator

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 3850
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-12-20, 22:30   

Dzięki :) Czyli szukam do 85 :)
 
     
Ukash 

Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-28, 10:21   

Hej

Sorry za odkop, ale mam właśnie taki problem. Diagnosta powiedział, że muszę założyć światło cofania i przeciwmgielne tylne, a mój maluch jest z 1977r.
Przepisy się coś zmieniły czy nadal obowiązują te o których tutaj mowa?

Dzięki
_________________
126p 1977r
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2021-03-28, 11:00   

Wg mnie jeżeli pojazd fabrycznie nie był wyposażony to nie musi posiadać .

Mam kilka specyficznych zabytkowych wynalazków (bez ww świateł , pasów bezpieczeństwa itp) diagności przed przeglądem kiwali głowa ale dla pewności zaniżyli nos w przepisy kodeksu drogowego i do ich oduczyło .
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
OLOnez 

Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 77
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-29, 09:42   

Wstek i mgiełka są obowiązkowe dla pojazdów z pierwszą rejestracja 1986.
 
     
Ukash 

Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 17:42   

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/warunki-techniczne-pojazdow-oraz-zakres-ich-niezbednego-wyposazenia-17009712/dz-3-roz-3

Dzięki !
_________________
126p 1977r
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15