.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126 '88 FL podróżnik
Autor Wiadomość
Szrot 

Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2021-03-13, 00:16   Fiat 126 '88 FL podróżnik

Cześć,

Chciałem wam przedstawić moją puszkę do dalekich podróży - FLa z '88.

Auto ma przejechane 100500 km, motor natomiast 71000 km. Sam tym autem w 4 lata zrobiłem 27000 km praktycznie po połowie Europy. Użytkuje je na codzień, do pracy, na zakupy, na mniejsze i większe wycieczki, ogólnie ile się da, a sam samochód praktycznie jest bezawaryjny
Samochód kupiłem w 2017 z myślą o uczestnictwie w rajdzie charytatywnym złombol (do Grecji) rok później, co też po długich walkach z problemami w tym aucie udało mi się osiągnąć. Nie będę rozpisywał co musiałem wtedy robić, starczy napisać, że w sumie połowa auta została wymieniona przed rajdem, a ostatnią awarię tamtego roku usunąłem na 1,5 dni po starcie a całą trasę do Grecji i spowrotem pokonałem na zdychającej panewce głównej silnika :P . Co ciekawe cały rajd przejechał praktycznie bez większych problemów. Oczywiście kilka dobrze znanych sztuczek zostało przeze mnie zastosowanych, żeby trochę wzmocnić trwałość kaszlaka. Jeśli będziecie zainteresowani mogę temu poświęcić osobny opis w następnej wiadomości.

Przed rajdem w 2018 oprócz remontu generalnego auto dostało:
- boxa dachowego
- czujnik temp. oleju + bagnet / woltomierz z mery lumel
- dość niespotykane rzemieślnicze zagłówki

W 2019 wymieniłem dogorywający motor na Elegantowski, który wytargałem razem ze skrzynią ze zgnilucha przeznaczonego na złom mającego raptem 54000 km przebiegu - ten zestaw napędowy służy w aucie mi aż do dziś. W tym też roku autko zawiozło mnie do własnego ślubu. Pod koniec roku wpadł też włoski tłumik z nierdzewy z dorabianym w MGH Garage Db-killerem

W 2020 miałem brać udział w rajdzie złombol po raz drugi, tym razem do Turcji natomiast z racji na pandemię rajd odbył się w miniaturowej wersji po Polsce - wybrałem się wtedy na podróż z Warszawy do Żywca. Stwierdziłem jednak, że mam niedosyt, więc w sierpniu wybraliśmy się razem z kumplem do Chorwacji na wyspę Brač co było bardzo trafił nym pomysłem ze względu na małą ilość turystów tego roku. Wyprawę auto pokonało bezawaryjnie (bo urwany kabelek z czujnika ciśnienia oleju to nie awaria :) )

Z całej wyprawy powstał film, którego można zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/-juptmjA70E

Na ten rok odświeżam malowanie i powierzchnię spękanego już BOXa i wkładam przerobioną Unitrę Safari 5 pod Bluetooth. Poza tym cel jest jeden - jak najwięcej jeździć :)

Poniżej fotki auta:

Wyprawa do Chorwacji 2020, czyli praktycznie stan bieżący:



























Rajd złombol 2018 Polska - Grecja (Saloniki, Kalamitsi):


























 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-03-13, 13:53   

Brawo, w końcu ktoś używa samochodu zgodnie z przeznaczeniem 👍👌
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Fiat126poznan 
Maluchomaniak.


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-03-14, 09:41   

Szanuje 8) Piękny FL :) Dokładnie auto jest po to, żeby jeździć :)
Właśnie robię remont silnika, też będę trzaskać kilometry, nie będzie stać w garażu :D
_________________
MOJE MALUCHY:
Czerwony FL 1988 RKR Replika PZR8773 ------> http://www.rezerwa126p.pl...12714&start=105
 
 
     
prlautawarszawa 
prlautawarszawa


Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-17, 18:12   

Potwierdzam powyższe i gratuluję fajnego Malca. Mój stał przez wiele lat w garażu i pachniał ;) Stwierdziłem, że koniec tego. Drobne modyfikacje, zajebiaszcza ekipa Maluchowców i potrafimy w jeden weekend sieknąć 1200 km . Polecam :)
_________________
Fiat 126- 1990, Fiat 125- 1987, Poldek Caro Plus- 1999, Syrena 105- 1980, Komar- 1973, Motorynka M1
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-03-17, 18:28   

Maluch jest samochodem
A samochód ma jeździć :D
Podoba się mi to podejście
Pozdrawiam
_________________

 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2023-12-05, 16:21   

1 post... i cisza :(
_________________
jareg pierdol sie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15