.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jednokolorowy Elegant '97
Autor Wiadomość
Fiat126poznan 
Maluchomaniak.


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-11, 20:45   

mlody mechanik napisał/a:
Głównie chodziło mi o zaoszczędzenie bo zbieram na blacharkę i konserwę podwozia ,ale też chciałem mieć coś co będzie podobne do wcześniej wspomnianego michaela speedera. Niemniej jednak był o połowę tańszy, i wygląda podobnie, a dźwięk to rzecz gustu.


Zgadza się, dźwięk rzecz gustu, sam wolę oryginalny dźwięk 126p, ja to chyba bym musiał mieć drugiego 126p co by mu założyć speedera 2 rurke, bo oryginalny dźwięk cenię najbardziej :E Ale słuszne podejście. Zrobić najpierw blacharkę i podwodzie a potem jakieś modyfikacje można robić :)
_________________
MOJE MALUCHY:
Czerwony FL 1988 RKR Replika PZR8773 ------> http://www.rezerwa126p.pl...12714&start=105
 
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-11, 21:06   

Jedyny michael dający faktycznie jakiś efekt to ten na starej puszce z wywalonym sitkiem z końcówki. Rok temu robiłem klientowi silnik 35 koni + i na początku był założony wspomniany speeder a potem został zastąpiony repliką pachonia,po zmianie wydechu nie to auto jeśli chodziło o moc
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2021-02-11, 21:55   

Z cyklu "powiedział co wiedział": Bo "michałki" to tylko pierdzom i rdzewiejom w oczach!
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2022-08-21, 23:55   

Przez rok w maluszku zmieniło się bardzo dużo. W czerwcu 2021 za 400 zł troszkę podrasowałem wygląd mojego bolidu. Pomalowałem felgi na biało i zrobiłem napisy na oponach markerem. Do tego wleciały tylne lampy ciemne, dokładka przód z golfa 3, lotka HEKO, antena w zderzaku i parę innych pierdół.








Niestety blacharsko fiacik trochę ucierpiał tak jak widać na zdjęciach powyżęj, więc w listopadzie 2021 zapadła decyzja o remoncie.


Najpierw zabrałem się za silnik, który miał dość dziwny dźwięk w okolicy głowicy i zaworów.(wydawało mi się żę to wydmuchana uszczelka pod głowicą) Poza tym miał problemy z zapłonem i trochę z niego ciekło. Od razu zakupiłem komplet uszczelek silnika, nowy olej lotos mineral sn 15w40 oraz komplet filtrów. Podczas rozbierania silnika okazało się że uszczelka pod głowicą nie miała żadnego przedmuchu. Pomyślałem, że może być to uszczelka wydechu, więc temat odpuściłem. Wszystko szło dobrze, jednak przy wkładaniu tłoków w cylindry (poszły mi miedziane uszczelki pod cylindrami) pękł mi pierścień olejowy :E .




Musiałem domówić nowe pierścienie, do tego kupiłem panewki korbowodowe nominał bo te co były dostały ostro po dupie :E i kable zapłonowe. Poskładałem silnik na nowych częściach i po pierwszym odpaleniu nadal było słychać ten dźwięk. Okazało się że głowica miała dziurę tuż za zaworem wydechowym, jednakże przed kolektorem.



Spaliny wychodziły przez okopcone żeberko głowicy, co dawało taki dźwięk.
Wziąłem głowicę z fl'a ze złomu, poczyściłem ją bo była uje..na w jakimś syfie i odpalił :D
Potem poszła blacharka, z którą było mi trochę ciężęj. Blachę robiłem sam,bo miałem dużo czasu przez naukę zdalną (brałem laptopa do garażu :P ). Auto zostało wyspawane, nie wiem jak z trwałością spawów bo robiłem to pierwszy raz. Na to poszłą szpachla, po czym szpachla została zapodkładowana. Maluszek został pomalowany sprayem (wiem, że to niezbyt fachowo, ale uparłem się że zrobię go całkowicie sam) ral 5012 + końcówka imitująca pistolet. moim zdaniem wyszło całkiem dobrze jak na taką garażową robotę. Z modów na ten sezon wleciało trochę wlep, znaczki fiat i klamki poszły w czarny kolor, w tylnych lampach został przyciemniony tylko kierunkowskaz. We wnętrzu zmian niestety nie było, ale planowane jest jakieś lepsze audio. Teraz łapcie fotki :mrgreen:














Więcej zdjęć będę miał za parę dni, to wam podeślę :luj:
_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-22, 11:54   

No i bardzo fajnie elegancko sprayem malowane :E
Na pewno lepiej mu niż wcześniej w kilku kolorach :D
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-08-22, 13:01   

No jak na "szpraj" to na fotkach wygląda całkiem nieźle :E

Możesz mi podrzucić jakieś foto jak wygląda ta dysza "a'la pistolet"?? Może to się lepiej nada, bo o ile z lakierowaniem sprayem nie mam problemu, tak większe powierzchnie wychodzą średnio, bo dysza zostawia ślad.
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2022-08-22, 13:24   

Quake96 napisał/a:
No jak na "szpraj" to na fotkach wygląda całkiem nieźle :E

Możesz mi podrzucić jakieś foto jak wygląda ta dysza "a'la pistolet"??

Kosztowało mnie to śmieszne 2,50 zł na allegro a efekt całkiem dobry. To czarne "cuś" można obracać dzięki czemu można uzyskać całkiem fajny efekt
_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-08-22, 13:49   

Aaa to to ja też miałem jak dorabiałem lakier w mieszalni, ale nie miałem pojęcia że przy okazji można to też obrócić :lol2:

Musiałbym to kiedyś wypróbować na lakierach MOTiP, tylko pytanie czy ta dysza przypasuje :D
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2022-08-22, 18:41   

Quake96 napisał/a:
Musiałbym to kiedyś wypróbować na lakierach MOTiP, tylko pytanie czy ta dysza przypasuje :D

Ja malowałem go lakierem MAXI COLOR, a jest on zrobiony przez firmę MOTiP, więc może podpasuje. Tak btw to zastanawiam się nad ściągnięciem dokładki, tyle że wtedy moim zdaniem będzie pusto
_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-08-22, 22:32   

Nie wiem jak bez dokładki, ale bez tych cienkich listewek na bokach jest moim zdaniem bardzo pusto. One fajnie uzupełniają linię boczną.

No i osobiście w elegancie uznaję tylko czarne progi, ale to już moje zdanie :twisted:
 
     
bsw 
126p FL '92


Dołączył: 20 Lut 2022
Posty: 83
Skąd: małopolska
Wysłany: 2022-08-23, 11:24   

Quake96 napisał/a:

Musiałbym to kiedyś wypróbować na lakierach MOTiP, tylko pytanie czy ta dysza przypasuje :D

Pasuje do MOTiPa !

Testowałem te dyszę, chociaż akurat u mnie się nie sprawdziło - bo miałem tylko małe poprawki.
Niemniej faktycznie dysza ładnie, szeroko kładzie.

mlody mechanik: Super robota - Gratuluję !
_________________
Mój maluszek:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=26798
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2022-08-23, 15:59   

bsw napisał/a:
mlody mechanik: Super robota - Gratuluję !

Dzięki :mrgreen: , staram się jak tylko mogę

Dziś postanowiłem że ściągnę dokładkę, by zobaczyć jak wygląda. No i moim zdaniem jest tak średnio:| Do tego muszę odświeżyć zderzaki bo moje malowanie ich nic nie dało :/






Oraz zdjęcia tyłu, z którego jestem bardzo zadowolony :mrgreen:


_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2022-08-24, 19:57   

Dzisiaj zeszło mi powietrze z tylnego koła, więc na próbę włożyłem białą stalówkę z seicento



Jeszcze zejść w dół z 5 cm by nie było tego pozytywu i będzie cacy :twisted:
_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-08-25, 16:05   

Pozytyw to jest zawsze po podnoszeniu auta. Jak kawałek pojedziesz to siądzie do normalnego stanu :)
 
     
gasiek84 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: ESI
Wysłany: 2023-01-30, 21:44   

Skąd wyczarowales te czerwono białe klosze z tyłu? Też by mi się takie marzyły. :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15