.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielony FL 88r
Autor Wiadomość
grybu 

Dołączył: 17 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-11-08, 18:26   Zielony FL 88r

Witam witam wszystkich

Na forum jestem od nie dawna ale maluszka posiadam od 2018 r. Do tej pory fiacik cały czas przestał w garażu raz na parę miesięcy zrobił z 10 km. Ale postanowiłem się za niego zabrać i przywrócić do ustawień fabrycznych. Jak już pisałem fiata zakupiłem w wrześniu 2018 r od pierwszego właściciela za... jak bym napisał ile za niego dałem i tak byście nie uwierzyli :mrgreen: a znalazłem go przypadkiem wchodząc w jedna z bram na browarka z kolega pod wpływem chwili postanowiłem zagadać do kogoś kto tam mieszka czy nie wie czyj to sprzęt no i się udało. Decyzje o kupnie trzeba było podjąć w chwile aby się pan nie rozmyślił i się udało 2h później fiacik stał u mnie. Na tamten moment udało mi się ustalić ze fiacik stał w jednym miejscu od 15 lat.

Po sprawdzeniu wszystkiego fiacik bez problemu odpalił jedyne co od tamtej pory przy nim zrobiłem to na sztukę dzwi bo były bardzo zjedzone. I w zestawie z fiatem był obrotomierz i czujnik temperatury oleju i ładowania.

A jaki jest plan sam jeszcze nie wiem do końca ale jak na początek to :

-Zrobić blacharkę
-Myślę nad zmiana koloru
-Reszta zostaje fabrycznie

Jak macie jakieś sugestie to piszcie. W tym temacie będę wrzucał na bieżąco postęp w pracy.

A fiacik wygląda tak


Plus jest też taki że posiadam łatwy dostęp do części blacharskich bo w moim mieście jest zakład co nadal produkuje części do fiata 126 i 125
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-11-08, 21:23   

Jak widać fajna okazja :) A kolor to chyba najbrzydszy z możliwych jakie wychodziły :P Ale przez tą brzydotę jest na swój sposób wyjąkowy i myślę że warto go zostawić :> Powodzenia i oby starczyło chęci do ukończenia :mrgreen: Ogarnąć co trzeba i jeszcze wyjdzie na ludzi :twisted:

Oprócz drzwi i tego co widać to co tam mu najbardziej dolega blacharsko?
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-11-08, 21:44   

BROŃ BOŻE NIE ZMIENIAJ KOLORU... to najbardziej obnizajaca wartość rzecz jaką mogł byś zrobić
_________________
jareg pierdol sie
 
     
grybu 

Dołączył: 17 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-11-09, 21:02   

Z blacharki to podszybia przód/tył ,progów brak, podłoga jak u flinstona czyli też jej nie ma , nadkola a cała reszta się okaże jak się go zacznie rozbierać :) ale będzie trochę pracy :) jednym plusem jest ze mam dostęp do zakładu co cały czas tlaczy części blacharskie do Fiata maja prawie wszystkie części oprócz podłogi ale to zamówię w całości na internetach. Co do cen też przystępne nawet bardzo. Po rozmowie z właścicielem powiedział że jak che to sam mogę mu przywieź arkusz blachy z jakiej chce mieć zrobione i mi zrobią więc spoko. A i znajomy mojego dziadka w latach 90 miał warsztat samochodowy i też zostało mu parę elementów nadwozia w sumie parę to mało powiedziane ostatnio byłem u niego bo chciałem pas przedni oczywiście znalazłem wzięłam sobie jeden i jeszce z 30 zostało :) a z tego co tam jest to jeszce z 20 maluchów by złożył :mrgreen:
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2020-11-10, 08:51   

Nic tylko powodzenia :D
_________________

 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-11-11, 16:22   

grybu napisał/a:
Końskie

W świętokrzyskim? Jak tak to witam :)
Kto tu dorabia części do malucha? :)

PS - który to rocznik?
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-11-13, 14:50   

no pochwal sie, chociaz na PW ile dałeś ;p
 
     
grybu 

Dołączył: 17 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-11-16, 20:36   

dizzyx napisał/a:
grybu napisał/a:
Końskie

W świętokrzyskim? Jak tak to witam :)
Kto tu dorabia części do malucha? :)

PS - który to rocznik?


Witam witam

Części znajdziesz na nowowiejskiej po prawej stronie jest zakład a rocznik to 88r
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2023-12-05, 16:18   

i jak tm ma sie maluszek ?? bo cos cicho w temacie
_________________
jareg pierdol sie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15