.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o okna 126p 3l
Autor Wiadomość
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2019-11-08, 21:22   Pytanie o okna 126p 3l

Witam mam 2 pytania odnosinie okien w elegancie:

1 : Jedna boczna tylnia uchylna szyba, po zamknięciu nie dociska się w pełni do uszczelki, przez co przy mocnej ulewie lub w zimie jak lód/snieg stopneje to podcieka trochę do środka. Myślę że winowajcą są kostki plastikowe do których przykecony jest zamykacz, Czy i jak to się nazywa i czy można je kupić co nie mogę znaleść za Chiny ?


2 ; Na jakiej zasadzie działajaą boczne szyby drzwi ( a w zasadzie system uszczelnienia / odprowadzenia wody ) ? Rozebrałem tapicerkę itp drzwi i jest tam gumowy wężyk który leje do wnętrza drzwi. Zostawiłem auto na pare dni i po deszczu w drzwiach było pełno wody z czego nie lała się ona tą gumą tylko po prostu przeciekało górą na całej długości. Opisze mi ktoś jak to powino poprawnie działać ?

Dziękuję i pozdrawiam
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-11-08, 21:31   

Koras napisał/a:
Zostawiłem auto na pare dni i po deszczu w drzwiach było pełno wody

Masz pewnie przede wszystkim zatkane otwory odpływowe w drzwiach.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2019-11-08, 21:47   

Tak, zgadza się tych otworów odpływowych nie ma wogóle. Spód drzwi w pewnym sensie reanimowałem własnymi śłami i środkami tak żeby posłużyły jeszcze z 30 lat bo szkoda na złom dawać. Otworów jeszcze nie zrobiłem. Bardziej w moim pytaniu chodizło o to ile wody wogóle potrafi mi się przedostać do wnętrza drzwi. I moje pytanie jak właściwie działa ten grzebien (oczyszczjacy szybę ) oraz gdzie podłączona i jak rozwiązna jest ta rurka ( chyba odpływowa) ?
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2019-11-09, 19:35   

Wywierciłem dziś 3 większe otwory żeby miała gdzie uchodzić woda ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Dziś poprosiłem kolege żeby bardzo delikatnie lał wodą po zamkniętej szybie a ja z 2 strony obserwowałem. 80-90% wody wleciało w drzwi jak do siebie i to na całej długości szyby sobie leciało, tym gumowy przewodem nie poleciało nic. Jak to ma dziąłać właściwie ?
Pozdrawiam
 
     
azbest 

Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 192
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-11-11, 21:13   

A może nie masz takich plastykowych, albo wykonanych z innego badziewia, takich jakby to nazwać (?) tulejek w otworach, w środkowym słupku, w które wkłada się przednie rygle tych okien? Ja nie mam jednego z nich i szyba mi lata jak cholera, a jak nie masz dwóch to może nie dociskać do uszczelki szyby.
Trochę pijany jestem, więc nie wiem czy się dobrze wysławiam.
_________________
polish man in 126el
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2019-11-12, 00:11   

To pawda, trochę słabo zrozumiałem :D , ale szyba działa prawidłowo, sztywno chodzi i nie chibocze sie ani o milimetr. Wyciągnołem dolną część ramki drzwi, i ta szmata ( ta nib y uszczelka, zbierk szyby ) to praktycznie nie istnieje - wytarte i zgnite. Teraz moje pytanie jak to wyminić naprawić ? Są jakieś patenty na to ?
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-11-12, 12:05   

Koras, chodzi Ci o tą ramkę dookoła szyby?
To chyba tylko wymiana na inną, jakiś czas temu zdarzały się nawet nowe do el, ale nie wiem jak teraz.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2019-11-12, 16:26   

Widizłem na allegro ale kwota 200 zł mnie przeraża i jest nie akcetowalna. Moje ramki są okey tylko ta szmata, filc, szczotka czy jak to to sie nazywa co szoruje po szybie po zewnetrznej stronie jest do wywalenia, z tego co widze to jest to demontowlne. i nie ma tego jako elemnt wymienny ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15