.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stopiątka
Autor Wiadomość
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-04-20, 17:48   

Ja bym tylko chciał napisać, że stomilowskie dywaniki z malucha prawie że pasują do Skody 105



:E :E :E :E

A prócz tego to mam w końcu ładowanie, przy okazji wymieniłem alternator na 55A. No i wymieniłem zegary na sprawne, więc już mam kontrolki i działa (chwilowo :E ) licznik przebiegu :mrgreen:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-05-24, 20:10   

Trochę się dzieje :) Przede wszystkim zakończyła się druga edycja imprezy Motopiknik Konecki, którą współorganizowałem :) Roboty było ogrom, ale mam wrażenie, że wyszło super, zwłaszcza że reakcje są naprawdę pozytywne :)
No i dzięki imprezie i Bartkowi Gągolewskiemu mam parę ładnych fotek :E



Ostatnio na MoroWeteranie dokupiłem też parę gratów do Skody, między innymi kierownicę od m.in. Rapida, co prawda bez dekielka, ale kolega ma mi coś dorobić :)


no i kołpaki:

Generalnie długo już szukałem fajnych kołpaków do stalówek, ale ciężko jest dostać coś fajnego w rozmiarze 13 cali, bo albo są to jakieś kołpaki seryjne z innego auta (Ford/VW/Opel), albo są to współczesne uniwersalne kołpaki z plastiku cienkiego jak papier, na dodatek wyglądające słabo. Tym bardziej cieszę się, że wyrwałem oryginały ze Skody, bo na rynku ich praktycznie nie ma - przynajmniej w Polsce.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-05-24, 22:01   

No nie powiem ładna skodzianka :D Z tymi kołpakami to rzemiosło w Polsce oferowało wiele ciekawych wzorów do 105/120. Trafiają się czasem na allegro. Nie mówiąc o fakcie że do nas szły same golasy i prawie zawsze był zestaw stalowa felga + czarny dekielek. To co trafiłeś to rarytas który szedł w wypasionych wersjach na rynki zachodnie tj Francja, Holandia, czy Anglia
Bez rażącego napisu Skoda też by i takie siadły :P
Co do brakującego znaczka to może spasować od kierownicy ze Skody Favorit. Miały ten sam logotyp i brak klaksonu w tym miejscu a więc może i średnica ta sama ;)
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-05-25, 00:00   

Trefl napisał/a:
To co trafiłeś to rarytas który szedł w wypasionych wersjach na rynki zachodnie tj Francja, Holandia, czy Anglia

O widzisz, tego nie wiedziałem :mrgreen:
To aż szkoda mi teraz zakładać :E :lol2:

Trefl napisał/a:
Co do brakującego znaczka to może spasować od kierownicy ze Skody Favorit.

O widzisz - o tym nie pomyślałem! Muszę dorwać jaką kierę z Favki :D
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2019-05-25, 07:56   

eee no na tych cowpaxach to będzie klasa :D osobiście uważam, że na takich autach, które nie są jakoś tuningowane fajny oryginalny kołpak siada lepiej niż bajerancka alufelga :)
_________________
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2019-05-26, 22:04   

Te turbo kołpaki są super! Czekamy na zdjęcia :)
_________________
 
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-05-28, 18:50   

Daniel22 napisał/a:
Te turbo kołpaki są super! Czekamy na zdjęcia

Kołpaki założę pewnie jak będę robił hamulce, żeby tego wszystkiego 17 razy nie zdejmować i nie zakładać. Niemniej jednak będą na pewno jeszcze w tym sezonie :)

Tymczasem inna sprawa. Jak już pisałem - w kierownicy od Rapida brakuje dekielka. Jak zauważył Trefl, prawdopodobnie ten spasuje od kierownicy od Skody Favorit. Sęk w tym, że jeszcze niedawno było tych kierownic od groma, a obecnie nie mogę znaleźć ani jednej (zwłaszcza kompletnej) - nie ma na lokalnych złomach, nie ma na Allegro, nie ma na OLX. Zniknęły z rynku i tyle. Cóż, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i podziałać :P
Materiał - pleksi 3mm. Narzędzie - ploter laserowy (niestety chiński :P ). Efekt:



1. Dekielek w wersji "Garaż Dziadka", z logo bloga :E :E

2. Dekielek w stylu oryginału


Jakość jest jaka jest (choć na żywo wygląda to ZDECYDOWANIE lepiej), niemniej jednak ja jestem bardzo zadowolony - wszak lepszy taki dekielek niż brak dekielka :lol2:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
azbest 

Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 192
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-05-28, 21:46   

Efekt super!!! :luj:
_________________
polish man in 126el
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-05-29, 13:43   

Japierdziele jak mi się marzy taka tylnonapędowa skoda! miód! :oops:
A o dekielek z kiery favo możesz pytać Anzel, do swojego tjuna pewnie bedzie zakładał jakąś sportową kierowajke więc :E
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-06-01, 19:46   

Jareg napisał/a:
Japierdziele jak mi się marzy taka tylnonapędowa skoda! miód!

A jak chciałem sprzedać w dobrej kasie jak na poczynione roboty to nikt nie chciał :E

A teraz nie sprzedam, będę robił :luj:

Tymczasem - robimy droższą wersję (ten wzmocniony :lol2: :lol2: :lol2: )

_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-06-04, 17:31   

Jeśli chodzi o wnętrze, to powoli się "buduje", ale wrzucę fotki jak będzie temat ogarnięty :D

Tymczasem czegoś ewidentnie brakowało mi na kratce wlotu powietrza na słupku C... no to sobie dorobiłem :D

_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Paweł M-11 


Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 240
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-06-04, 20:08   

Też kupiłem taką półkę, ale po przymiarce i kilku miesiącach namysłu czy montować czy nie, stwierdziłem że jednak wolę trochę więcej przestrzeni, półka sporo ogranicza.
Co do wlotu z słupka pięknie to zrobiłeś, robi większe wrażenie niż chromowany z napisem Skoda z eksportów i sam byłbym chętny na takie coś ;)
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-09-02, 13:03   

Trochę czasu minęło :E

Duże info jest na blogu:
http://garazdziadka.pl/20...cja-skoda-105l/

A tu w telegraficznym skrócie:

Przede wszystkim - udało mi się uporać z hamulcami z tyłu - w końcu zdobyłem odpowiedni ściągacz i zdjąłem bęben po stronie pasażera. Trochę czasu zeszło, ale autko jeździ, hamuje, nie blokuje się nic... przynajmniej na razie. Zobaczymy jak będzie dalej :)
Po hamulcach zostały wymienione jeszcze manszety półosi (stare rozpadły się), zmieniłem także olej w silniku.

Skoro wszystko wskazuje na to, że mechanika jest ok, zająłem się wnętrzem ;)
Na początku założyłem kierownicę z wersji GLS/130/Rapid:



Tunel środkowy założyłem już wcześniej, ale założony był mieszek drążka zmiany biegów z Faforit. Nie był zły, ale nie do końca pasował. Na szczęście udało mi się zdobyć oryginalny, do tego porządnie zamontowałem gałkę zmiany biegów (drewniana, pamiątka ;) ), razem z ojcem zrobiliśmy wiązkę - instalację elektryczną do radia. Podpięliśmy też woltomierz, na razie bez podświetlenia.



Skoro jest radio - to muszą być też kolumienki :D :



Oryginalnie w tych obudowach zamontowane były szerokopasmowe głośniki GD 10-16/5/2, które... powiedzmy, że lata świetności mają już za sobą :lol: W obudowy wpasowałem jakieś głośniki no-name, które... no grają ;) może nie jest to hi-fi, ale coś brzdąka w tle - a to mi akurat w Skodzie wystarczy :) może kiedyś trafię jakieś większe kolumienki, to zamontuję w nich lepsze głośniki ;)
Jeśli chodzi o wyposażenie, to na ten moment zostało mi jeszcze zamontowanie zmieniarki CD - ale to temat na inny czas. A, no i muszę zmienić lampki podświetlania wnętrza, ale to też zabawa z wymianą wsuwek, więc trochę zabawy przy tym będzie...

Dziś dalej zająłem się wnętrzem, niestety robię na dworze i deszcz mnie przegonił... mam nadzieję, że uda mi się jednak dziś lub jutro dokończyć to co robię - i pochwalę się "w miarę ukończoną" wersją wnętrza Skody :twisted:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-09-14, 13:44   

W końcu w jakimś stopniu uporałem się z wnętrzem. Po latach tapicerka (zwłaszcza tylnej kanapy) nie zachęcała, ot - materiały w Skodzie były naprawdę wysokiej jakości w dniu sprzedaży, ale teraz, po niemal 40 latach... powiedzmy, że nie przetrwały próby czasu. Materiał dosłownie wypala się od słońca, płowieje, a później kruszeje i rozpada się. Ale od czego są pokrowce :) zwłaszcza, że w Czeladzi szyją "na miarę" i pasują idealnie ;)



Przy okazji - tylną półkę będę niebawem wzmacniał i odnawiał. To również pięta achillesowa starych Skodovek - w zasadzie nie da się kupić oryginalnej, całej, niepołamanej tylnej półki do Skody 742. Nie ma co się dziwić, to jest wytłaczana dykta... Zamierzam wzmocnić ją (tam, gdzie będzie się dało) sklejką, a całość na nowo pomalować. Myślałem o tym, żeby obić ją tapicerką, ale tutaj trzeba zachować otwory wentylacyjne od tylnego bagażnika (sąsiaduje on z silnikiem i potrafi się nagrzać). Przy okazji te otwory są nawiewem ciepłego powietrza na tylną szybę :E


A całość wnętrza póki co dopełniają dywaniki gumowe marki STOMIL, pochodzące co prawda ze 126p ;) , ale tutaj też znalazło się dla nich miejsce.


Zastosowałem je w Skodzie z dwóch powodów. Po pierwsze - już je miałem :grinser a że testowałem na nich różne metody czyszczenia i konserwacji dywaników gumowych to były jak nowe :grinser Po drugie - gdy szukałem dywaników do Skody 105/120, znalazłem jedynie materiałowe. Niestety, nie chcę dywaników materiałowych, są do niczego, zwłaszcza gdy jest mokro. Tak że póki co zostają te :)

Więcej informacji znajdziecie u mnie na blogu:

http://garazdziadka.pl/20...iezamy-wnetrze/
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-09-14, 14:51   

Normalnie Full wypas 😈
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15