Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch nie pali pod górkę
Autor Wiadomość
hmisiek123 

Wysłany: 2019-08-29, 15:19   Maluch nie pali pod górkę

Cześć,

mam dziwny, przynajmniej dla mnie, problem z odpalaniem Fiata 126p. Generalnie pali na strzała, czy zimny czy ciepły, ale czasem nie zapali w ogóle. Kręci bez problemu, ale nie zapali. Zauważyłem, że dzieje się tak, kiedy zaparkuję tak, że przód samochodu jest wyżej, a tył niżej.
Filtr paliwa, filtr powietrza, membrana pompy paliwa wymienione. Jak nie chciał zapalić odkręciłem wężyk wychodzący z pompy paliwa do gaźnika i była w nim benzyna.
Ostatnio na minimalnie skośnym parkingu nie chciał odpalić, przepchnąłem go tak, żeby stał przodem w dół i odpalił od razu. Innym razem jak dość dużo go kręciłem jak nie chciał odpalić dwa razy strzeliło potężnie z tłumika, a jak ruszyłem lekko filtr paliwa to z jego okolicy dość mocno coś syknęło. Takie syknięcie zdarzyło się jeszcze innym razem.

Możliwe, żeby ssak paliwa w baku się jakoś przesunął i jak stoję pod górkę to nie zasysa benzyny? Chociaż wydaje mi się to dziwne, bo ostatnio było jeszcze ponad pół baku paliwa.

Jareg 
Moderator
Sherlock Holmes

Wysłany: 2019-08-30, 12:41   

No jeśli jesteś pewien pompy paliwa to winowajców może być dwóch - albo zasyfiony bak, albo coś z gaźnikiem.
Ja bym zaczął od gaźnika, rozbierz, wyczyść, ustaw pływak - a jak to nie pomoże to targaj bak, wymień przewody paliwowe i wymyj tam wszystko porządnie :)
Tam filozofii nie ma więc powinno pomóc :E
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

ywel84 

Wysłany: 2019-08-30, 14:38   

Wygląda na jakiś problem z elementami zmieniającymi swoje położenie w zależności od kąta pod jakim stoi auto.
Do sprawdzenia pływak w gaźniku. Najlepiej weź jakiś gaźnik ze szrotu na podmiankę.

Odpowiedz do tematu