.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Spaliny w kabinie
Autor Wiadomość
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-06-07, 06:47   Spaliny w kabinie

Cześć,
Mam problem ze spalinami, które pojawiają się w kabinie. Skąd to się bierze? Nie mam blach pod silnikiem, bo zdjąłem do malowania, ale z braku czasu (remont chaty) nie wiem kiedy je zrobię. Czyżby to była przyczyna? Wątpię. Podejrzewam uszczelkę pod głowicą. Czy moje podejrzenia są słuszne? Proszę o pomoc.
A i jeszcze jedno. Jak postoi to ciężko pali. Muszę kręcić jakieś 10-15 sekund zanim zapali. Dyma nie sadzi. Kompresji nie sprawdzałem, bo nie mam czym, ale malec chodzi dobrze.
Proszę o pomoc, podpowiedzi, szczególnie w odnośnie spalin. Że nie kręci, to pewnie pompka paliwa, tylko że nie bardzo wiem co, membranę wymieniłem. Z góry dzięki ;)
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2019-06-07, 21:27   

Uszczelkę pod głowicą łatwo sprawdzić, pod kolektorem wydechowym w głowicy z jednej i drugiej strony masz "gwizdki" czyli śruby z dziurą. Odpal i przyłóż palec czy z nich dmucha, może pojawić się na nich olej to od razu widać. Co do spalin w kabinie to raczej nie za bardzo jak mają się dostać, poza ogrzewaniem. Jak silnik sobie cieknie to może być czuć trochę spalonym olejem, chociaż przy tych temperaturach raczej nie włączasz. Dla pewności wymień uszczelki albo tłumik, spaliny muszą wychodzić tylko jedną stroną, końcówką tłumika. A może to nie spaliny tylko opary paliwa ? Zdejmij lewy tylny boczek i sprawdź stan rury i węży paliwowych, jak są spękane to wtedy czuć w kabinie.
_________________
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-06-10, 11:53   

Dzięki Majonez. Rzeczywiście silnik się trochę poci z pod uszczelki pokrywy zaworowej, ale ostatnio z nadmuchów na szybę pod słońce zauważyłem jakby delikatny dymek. W środku czuć zapach gorącego silnika, jakby spalin z olejem. Chyba trzeba będzie wyciągać silnik. Szkoda, bo miałem jechać na zlot malucha w Żyrardowie.
W sobotę mierzyłem ciśnienie na tłokach. Wyszło 9,7 na jednym, 9,4 na drugim. Wydaje się, że to dobry wynik jak na jego lata. Tłumik zmieniałem wraz z uszczelkami.
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2019-06-10, 19:46   

Z pokrywy pocić się może, to nic poważnego, może wyłącz ogrzewanie :E .
_________________
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-06-11, 06:53   

Nie no, kierowniku, ogrzewanie nie jest włączone :lol2:
W sobotę chyba przy im podłubię. Jak się da, to wyciągnę silniczek, odpalę na palecie i zobaczymy w czym problem. Tylko czy będzie czas? :roll:
Dzięki Ci za zainteresowanie i pomoc.
 
     
Rafi fsm 

Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 30
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-06-20, 20:55   

Problem rozwiązany. Puściła uszczelka pod pokrywą zaworów, ale w takim miejscu, że nie było widać, z tyłu silnika i lało się pod osłoną na cylinder. A kanałami powietrza opary delikatnie leciały do auta. Naprawione i problem z bani. :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16