.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż rączki-uchwytu nad drzwiami
Autor Wiadomość
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-12, 20:19   Montaż rączki-uchwytu nad drzwiami

Dzień dobry,
W moim małym od strony pasażera mam zamontowaną nad drzwiami rączkę/uchwyt, natomiast od strony kierowcy nie mam. Są tam tylko zaślepki.
Ponieważ w długich trasach poszukuję wszelkich pozycji dających trochę urozmaicenia w ułożeniu ciała, stwierdziłem, że zainstaluję sobie rączkę i od strony kierowcy (do tej od strony pasażera sięgam, ale wiadomo - dwie to nie jedna).
Nabyłem rączkę, ale po zdjęciu zaślepek okazało się, że pod nimi są dziury i nie ma do czego przykręcić rączki.
Zbadałem temat od strony pasażera i tam rączka przykręcona jest do takich białych, plastikowych gwintów włożonych w karoserię. Ich właśnie brakuje od strony kierowcy.
Próbowałem przełożyć te białe plastiki na stronę kierowcy ale nie chciały wyjść i odpuściłem.
I tu pytanie, jak takie coś się nazywa, bo nawet nie wiem czego szukać na Allegro, OLXie czy sklepach. Czy coś takiego występuje w przyrodzie jako osobny element czy też jeżeli fabrycznie nie było założone to kaplica?
Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Pozdrawiam

Paweł
_________________

 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-05-12, 21:02   

Taką kostkę powinieneś dostać w sklepie motoryzacyjnym w 2 zlotych powinieneś się zmieścić, jest tego multum rozmiarow wiec napewno dopasujesz.
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2019-05-13, 22:01   

Zobacz czy to nie są takie same kostki jak te do przykręcania tylnych lamp, tablicy rejestracyjnej albo wlotów powietrza. Dostaniesz je bez problemu na Allegro, a często i w sklepach motoryzacyjnych.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 07:34   

Dzięki, podjadę dzisiaj do sklepu i spróbuję coś dobrać. Dam znać.
_________________

 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-05-14, 09:50   

Kostki uchwytu są ciut większe
_________________

 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 14:19   

Już wszystko wiem.
Element ma numer 14203080 w katalogach marek Fiat / Lancia / Iveco (są zamienne).
Karta produktu dostępna jest tutaj: http://ecommerce.eco-ital...iabile/14203080
Aczkolwiek o sam element trudno, w większości miejsc widnieje jako niedostępny.
Znalazłem za granicą od 6€ za sztukę do 30$ za 100 szt :)
Póki co jednak kupiłem w lokalnym sklepie po 1 zł czerwone zamienniki (oryginalna część jest w kolorze białym), które prawdopodobnie będą pasować. Sprawdzę wieczorem i dam znać :)

Pozdrawiam

Paweł
_________________

 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 21:23   

I gotowe. Kostki są ciut za małe, ale pasują. O ile nie będę się wieszał na uchwycie, spełnią swoją rolę.

Pozdrawiam

Paweł
_________________

 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2019-05-28, 17:44   

"Ponieważ w długich trasach poszukuję wszelkich pozycji dających trochę urozmaicenia"

A próbowałeś kierować trzymając się rączki z prawej strony?. Zawsze jakieś urozmaicenie. ;) :D .Pozdro.
 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-29, 11:57   

Próbowałem. Prawą ręką bez problemu, lewą ręką ciut ciężej :)
Polecam szczególnie podczas długich przelotów 1000 km+, jak np. podczas mojej zeszłorocznej wyprawy z namiotem na Węgry (w tym roku znowu jadę :) ).
_________________

 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-29, 11:57   

Próbowałem. Prawą ręką bez problemu, lewą ręką ciut ciężej :)
Polecam szczególnie podczas długich przelotów 1000 km+, jak np. podczas mojej zeszłorocznej wyprawy z namiotem na Węgry (w tym roku znowu jadę :) ).
_________________

 
     
szaleniec1 
ziomy rezerwy

Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 221
Skąd: radziejowice
Wysłany: 2019-05-29, 19:47   

Pawle w tym roku wybierasz sie na węgry?moze jedziesz na ten zlot czy na festiwal?
 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-30, 05:27   

Dokładnie tak :)
Festiwal Ozora na Węgrzech.
Próbka (ale materiału na youtube jest dużo) np. tutaj: https://www.youtube.com/w...iVTRYho&t=2179s
8 scen, główny festiwal trwa od poniedziałku do niedzieli, ale można przyjechać już w piątek przed i wyjechać w środę po. Muzyka na wszystkich scenach od ok. 20.00 do ok. 18.00, 2 godziny przerwy i dalej.
Muzyka i taka jak w zajawce powyżej, ale jest i reagge, ambient, chill-out, etniczna - pełen wybór.
Niestety tak jak i w zeszłym roku na całość nie dam raddy, może na 3-4 dni się uda, ale zawsze coś.
Moje stanowisko możecie obejrzeć tutaj: https://ibb.co/wNfSnMw :)
_________________

 
     
pawelor 

Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-30, 05:36   

I dodam jeszcze, że wyjazd ma 3 aspekty:
- Samodzielna wyprawa Małym, co przy mojej, coraz lepszej, ale nadal ograniczonej znajomości mechaniki może okazać się wyzwaniem. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy po drodze. W zeszłym roku 2 razy pod Małym leżałem, ale finalnie sukces :)
- Muzyka oczywiście też, to trzeba lubić.
- Przede wszystkim wolność. Na co dzień mam tak wszystko poplanowane, że aż nudno. A tutaj - hulaj dusza :)
_________________

 
     
szaleniec1 
ziomy rezerwy

Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 221
Skąd: radziejowice
Wysłany: 2019-05-30, 06:55   

wiem wiem Pawle,jestes wielki,bez wsparcia,samotny jezdziec ;) my mamy plana wyruszyc na wegry na zlot,a Twój maluch jest w calkiem dobrej kondycji,lecz.....potrafi zaskoczyc jakąś drobną awarią ,która zmusi do zmiany pozycji za kierownicą np na leżącą ........po nim :luj: zawsze jakies urozmaicenie :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15