Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126 el, 1994r
Autor Wiadomość
MarcinBrz 

Wysłany: 2019-03-04, 21:07   

W okolicy nie znalazłem chętnego, więc muszę wysłać. Na Allegro jest kilka ofert.

MarcinBrz 

Wysłany: 2019-03-14, 10:22   

Zwrotnice wróciły z regeneracji, w międzyczasie zmieniłem olej, wyczyściłem filtr. Wymieniłem też końcówki drążków tych od zwrotnicy, jeden drążek, odboje resora, amorki. Miałem już wszystko składać, ale pooglądałem resor, stwierdziłem, że jego czas się zbliża, więc dziś po robocie go zdjąłem, zamówiłem nowy i tym sposobem "maluszek" dalej stoi :mrgreen:
Dobra wiadomość jest taka, że po zdarciu do farby okolic mocowania wahaczy znalazłem tylko powierzchowną rdzę, którą zabezpieczyłem APP R-stop, na to podkład i baranek.
Moja amatorska ingerencja blacharska ograniczyła się tylko do pospawania mocowania odboju resoru ;)
"Migomat" z Lidla wreszcie się przydał :D

Homer6000 

Wysłany: 2019-03-14, 14:37   

I jak sie spawa tym migomatem?
Mówisz o tym z drutem osłonowym?

Też go kupiłem, ale nie mam kiedy sie pobawic ;) :D :D

MarcinBrz 

Wysłany: 2019-03-14, 23:25   

Ciężko mnie uznać za autorytet, bo spawacz ze mnie marny ;) Udało mi się pospawać dość cienką blachę, czyli można uznać to za sukces. Jedynie nie szlifowałem spawów i brzydko wyglądają, ale nie miałem dojścia.
Blacha 1-ka wymagała ustawienia maksymalnego prądu, żeby to jakoś przyzwoicie szło.
Ale generalnie jak za te pieniądze nie mogę narzekać. Zrobił robotę. Zdjęcia spawów nie pokażę, bo już to zapaćkałem konserwacją, ale szykuje mi się mała modernizacja bramy, to postaram się pstryknąć fotkę spoin ;)

Homer6000 

Wysłany: 2019-03-15, 11:13   

a mowiąc w miare cienką blache co masz na mysli? jakis element koroserii? Jakim prądem wtedy jedziesz?

MarcinBrz 

Wysłany: 2019-03-15, 11:38   

Tak jak pisałem - spawałem nim pierwszy raz, akurat trafiło na łatkę mocowania odboju resora. Na oko tam była blacha coś koło 1 mm i taką łatę zrobiłem. Spawałem to maksymalnym prądem, czyli jeden przełącznik na MAX, drugi na 2 bo na "przedostatniej pozycji" (Max i 1) jakoś tak smarkało.
Karoserii czy jakichś grubszych prac się nie podejmę - brak umiejętności, a na swoim autku nie chcę się uczyć ;)

Odpowiedz do tematu