Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka ładowania.
Autor Wiadomość
MariuszB 

Wysłany: 2019-03-13, 20:51   Kontrolka ładowania.

Witam. Mam maluszka który jest obecnie remontowany więc nie robi praktycznie wcale kilometrów. Dzisiaj rozebrałem rozrusznik, wyczyściłem, założyłem nowe szczotki, tuleje. jest ok, ładnie pali. Ale... .Odpaliłem silnik bez uwag. oczywiście jest jeszcze nie wyregulowany i trochę żarzy się lampka ładowania. Stwierdziłem że podczas dodawania gazu lampka zamiast zgasnąć rozjarza się i pali się cały czas mimo wyższych obrotów. Może ktoś pomoże. pozdrawiam.

michals 

Wysłany: 2019-03-13, 21:12   

Problem z grubym przewodem - przewodem prądowym pomiędzy altkiem -> rozrusznikiem a aku.

MariuszB 

Wysłany: 2019-03-14, 13:07   

michals czy może to być źle przykręcony przewód prądowy do automatu rozrusznika?. To nie jest przecież skomplikowana rzecz. Może coś bliżej?

MariuszB 

Wysłany: 2019-03-16, 19:28   

Witam. Zdemontowałem rozrusznik. Okazało się że wcześniej wypadła taka prostokątna z gumy jakby kostka która znajdowała się pomiędzy elektromagnesem a rozrusznikiem. Oczywiście włożyłem ją ale czułem że nie w tym problem. Wydaje mi się że przewody połączyłem poprawnie. Auto odpala extra ale problem nie zniknął. Przy dodawaniu gazu nadal kontrolka ładowania po chwili gaśnięcia rozjarza się. Może jakieś sugestie. Dodam że z elektromechaniką jestem na bakier ....niestety.

Driver308 

Wysłany: 2019-03-17, 14:45   

Mam teraz podobny problem, kiedyś w starym maluchu wymieniłem regulator napięcia i pomogło, teraz też tak zrobiłem i pomogło na chwilę ale to może zbieg okoliczności, teraz myślę że to może szczotki alternatora bo jak go odpale świeci kontrolka ładowania i dopuki nie dodam gazu to nie zgaśnie, tak jak by się coś zawieszalo. Z innej beczki jakiej grubości powinien być kabel rozrusznik alternator, chciałem go wymienić dla spokoju bo miałem z nim kiedyś problem.

michals 

Wysłany: 2019-03-17, 17:09   

Połączenie na altku, potem na rozruszniku a na końcu klema na akumulatorze. Trzeba sprawdzić wszystkie te miejsca.

Driver308 

Wysłany: Wczoraj 14:48   

Powie ktoś albo zmierzy u siebie jakiej grubości powinien być kabel idący z rozrusznika do alternatora, mam 4mm, ale ńie wiem czy nie za cienki.

michals 

Wysłany: Wczoraj 22:32   

Przyjmuje się 8A na każdy mm^2 więc wychodzi 4mm^2 dla altka 32A i taki przewód dawała fabryka. Bez problemu można zwiększyć do 6...8mm^2. Dalej nie polecam bo i tak nic nie daje, a jedynie zwiększa się sztywność i masa przewodu przez co podatniejszy jest na zerwanie szczególnie w tylnej części przy alternatorze.

MariuszB 

Wysłany: Dzisiaj 17:13   

Sprawdziłem wszystkie kabelki i jakoś nic.......

Odpowiedz do tematu