.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzona Zastava 1100p Mediteran.
Autor Wiadomość
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-02-14, 21:14   

Dziś poskładałem sobie na przyszłość maglownicę z Ibizy 021. Założyłem nowe końcówki drążków z nakrętkami oraz odświeżone obejmy z nowymi gumami.



Składam też układ paliwowy w komorze silnika. Muszę poprawić ten nieszczęsny dolot, przerobić rozpórkę kielichów - musi mieć kształt trapezu aby szła pod dolotem. Planuję też przerobienie uszczelnienia półosi, na wyjściu z skrzyni.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, będę miał dwa "rare graty" do tego wózka. :mrgreen:
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-02-19, 13:39   

Drobne prace porządkowe. :mrgreen:

Usunąłem przewód od wspomagania hamulców razem z kolankiem, zaślepiłem go śrubą M14 z oringiem. Ten sam los spotkał elektrozawór pochłaniacza par paliwa i rurki od niego. Założyłem też odpowietrznik do chłodnicy z SC oraz podłączyłem porządnie przewody paliwowe.




Zacząłem też układać elektrykę. Przykręcana w Sienie podstawa bezpiecznika pompy paliwa i jej przekaźnika, została wspawana w podstawę akumulatora. W plastiku osłaniającym wywierciłem dziurę na montaż jednego z złączy wiązki.
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-02-19, 14:23   

Idziesz do przodu 👉 😅
_________________

 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-02-27, 17:35   

Wpadł nowy grat. :mrgreen:

Nówka stabilizator pod skrzynię pięciobiegową. Z fabryczną nalepką Zastavy. :) Rzecz dosyć niespotykana u nas w kraju.



Stabilizator ma charakterystyczne obniżenie, nie występujące w naszych krajowych Zastavach 1100p, wyposażonych w skrzynię IV. Dzięki temu nie będzie on uderzał podczas jazdy w większą obudowę skrzyni V.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-02-27, 18:10   

Ot ciekawe 😁
_________________

 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-03-17, 22:37   

Aktualizacja. :D

Zamontowałem z tydzień, półtora temu stabilizator. Widać jak omija obudowę skrzyni.



Złożyłem też półosie. Krzyżaki od Sieny 1.4 8V, same półosie są seryjne z przegubami od Zastavy tak samo jak nowe manszety. Zobaczę ile, to wytrzyma, ale pewnie niedługo. :E



Po założeniu półosi wziąłem zacząłem wlewać olej. Wybrałem najtańszy orlenowski hipol, bo nie wiem w jakim stanie jest skrzynia. Skrzynia ma go w sobie około 3,75 litra. Przy okazji trochę się namęczyłem z korkiem wlewu, który ktoś kiedyś uszkodził. Ledwo go odkręciłem zapierając się nogą :facepalm: . Od razu został zmieniony na korek z 1100 pod kluczyk 17mm.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-03-25, 19:02   

Chciałem założyć przekładnię kierowniczą z końcówkami, ale okazało się, że nie pasuje. Jest za długa, nawet przy maksymalnym skręceniu regulacji. Tak patrzę. O co chodzi? Porównałem zwrotnicę Zastavy i Ibizy okazało się, że mają różne wąsy do końcówek drążków. Postanowiłem skrócić drążki 3,5cm i zrobić dłuższy gwint o około 5cm. Tak to wyszło. Na drugi dzień zamontowałem to wszystko, ustawiłem na oko i....



Wyruszyłem w drogę pierwszy raz po swapie. :mrgreen:

To było straszne przeżycie. :E Po wyjechaniu z podwórka na ulicę, chciałem przyspieszyć, a tu jak coś mi z tłumika nie strzeli i silnik zaczął przerywać, więc cyk dwójeczka i jedziemy, niestety dalej, to samo. Po chwili sobie przypomniałem, że mam z przodu zaciski bendiksa, które długo stały więc się opamiętałem z gazem w podłogę. Wróciłem na podwórko, auto nie reaguje na gaz. No tak, paliwo się kończy i pompa zaczyna ciągnąć powietrze, dlatego się dławi. Podjąłem ważne inwestycje jak bańka z 10 litrami benzyny 95. Zalałem odpaliłem i wyjechałem na ulice. Hmm... prowadzi się względnie, hamulce piszczą, opony piszczą, kierunki nie odbijają fabrycznie, ale tak się całkiem zbiera. Ludzie się gapią, nie wiedzą co się wyczynia, że ktoś gania śmietnikiem po dzielni.








_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-03-25, 19:42   

Ogarniesz to 😈
A co to za Żukosław ze zgnitymi progami 😎
_________________

 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-03-25, 20:51   

Ogarnąć się ogarnie, tylko kwestia czasu.

A Żul, to mojego taty, który pokazywałem w Hyde Parku. Najdroższy durszlak w jego życiu. Jak rozebrał pakę w czwartek, to do teraz nie wie za co się wziąć. :luj:
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2019-03-25, 23:53   

Już jeździ :) , bardzo dobrze. Tylko czekać aż dopracujesz resztę, taki silnik powinien nagniatać w tej budzie ;) .
_________________
 
     
Dawdzio 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2019-03-26, 20:13   

Odbijanie kierunków to najwspanialsza rzecz, jaka tylko może się zepsuć w Fiacie (i podobnych). W Cinquecento mam to sprawne i co chwilę mnie trafia szlag. Podjeżdżasz do skrzyżowania po łuku - wyrzuca. Chcesz wrzucić przy lekko skręconych kołach - nie da się, bo "wyrzucacz" blokuje.
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-04-10, 21:11   

Wpadło na pokład Monte Carlo 31cm, chyba najmniejszy model jaki był. Jak dla mnie wygląda spoko. :mrgreen:

Aby klakson działał, musiałem założyć lekko zeszlifowany pierścień plastikowy ze sprężynkami od Cinquecento.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-10, 23:50   

Podoba mi się podejście do tematu, modyfikacje ale z głową 👍
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2019-04-11, 20:58   

Czasem mi głowy zabrakło przy niektórych modach, więc nie jest tak kolorowo, ale z biegiem czasu będę, to poprawiał. ;)

A teraz czas na deser. :E

Jeszcze zanim kupiłem Zastavę upatrzyłem sobie pewne kółka. Problem był w tym, że dostęp do nich jest dosyć utrudniony i nie pasują pod rozstaw fiatowski, temat porzuciłem, dałem sobie z tym spokój, kupiłem Borbety i Polonezowskie trispołk. Teraz jak widać stoi na stalówkach, ale...

To mi nie dawało spokoju, jak widziałem auta na tych felgach robiło mi się dobrze na serduszku i koniec końców postanowiłem je kupić i założyć do 1100p. Zapłaciłem już za nie znaczną część kwoty. Czekają teraz na wysyłkę do Polszy.... z Japonii. :mrgreen:

Mowa o felgach Hoshino Impul w 14 calach i może dla niektórych wąskie 6,5 cala szerokości. Dzisiaj dostałem informację, że zostały pomyślnie kupione. Będę niestety musiał na nie poczekać około 3 miesiące, ale już jestem mega zadowolony.


_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
harry37 
Bartek


Wiek: 30
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-29, 02:22   

Gdzie dorwałeś kiere ?
Marzy mi się taka do 126p :) :roll: :shock:
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15