.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieraczki zacinają się na czasówkach
Autor Wiadomość
specjal789 

Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-03, 15:23   Wycieraczki zacinają się na czasówkach

Witam, szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć identycznego problemu. Wycieraczki zacinają się w moim elegancie 96r. na czasówkach. A mianowicie po włączeniu na czasówki idą do góry zatrzymują się na środku na kilka sekund, idą dalej do góry zatrzymują się, idą w dół, zatrzymują się i tak cały czas. Na najszybszym trybie chodzą idealnie. Mechanizm wyciągałem, ale brak widocznych usterek, silnik również rozbierany, podginałem blaszki i dalej to samo. Stawiam na regulator (przekaźnik, ta srebrna aluminiowa kostka obok silniczka), ale mogę się mylić lub ta czarna obok. Miał ktoś taki sam problem? :/
 
     
specjal789 

Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-05, 15:11   

Znalazłem przyczynę, wina nie leżała po stronie przekaźnika tylko po stronie silnika, dzisiaj podmieniłem przekaźniki problem nie ustąpił, gdy wymieniłem silnik działają idealnie. :roll:
 
     
Maverin21 

Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 273
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-05, 22:26   

Da sie wymienić silnik bez dużej ingerencji ?
 
     
specjal789 

Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-06, 17:47   

Dwa klucze 11 i 10 w sumie jakieś 10 minut roboty, najgorzej wsadzić go na swoje miejsce, trudny dostęp. Wystarczy odkręcić trzy śruby 11, które trzymają silnik w mechanizmie, następnie zrzucić z klina na silniku ramię mechanizmu (chyba ten sam klucz), kolejny krok dwie śruby kluczem 10 odkręcamy mechanizm (tam gdzie trzyma się przerywacz od kierunkowskazów) unosimy cały mechanizm delikatnie do góry a od dołu wyciągamy silnik. Oczywiście trzeba pamiętać, aby na początku odpiąć kable :) Trochę słaby tam dostęp w tym podszybiu, ale to jak ze wszystkim w maluchu :)
Przy montażu polecam delikatnie nasmarować gumki, przy silniku łatwiej wchodzą w mechanizm. Moje dziewiętnastoletnie rączki dały radę, więc Twoje tym bardziej dadzą radę :lol2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16