.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stuki w okolicach mechanizmu różnicowego
Autor Wiadomość
levy235 

Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 6
Skąd: Bojszowy nowe
  Wysłany: 2018-08-02, 17:22   Stuki w okolicach mechanizmu różnicowego

Cześć. Kilka dni temu dociągnąłem sobie łożyska w kołach z tyłu no i od tego czasu słychać jakieś stuki ze skrzyni biegów, przypuszczam że to akurat zbieg okoliczności że teraz to słyszę, może wcześniej nie zwróciłem uwagi na to. Stuki pojawiają się przy jeździe z równą prędkością, jak podniosłem tylne koła i wbiłem bieg to po dociśnięciu obojętnie której półosi w kierunku góry samochodu stuki są głośniejsze i słychać ze wydobywają się gdzieś z okolicy dyfra. Co to może być? Coś z łożyskami na dyfrze czy przyczyna leży gdzieś głębiej? Pomóżcie bo w sobotę mam jechać nad morze a nie wiem czy jechać tak czy wyciągnąć jeszcze jutro skrzynie i pooglądać to.
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-08-02, 22:30   

Trochę ciężki temat do diagnozy na odległość.

Sprawdź poziom oleju w skrzyni, żaden mechanizm nie lubi chodzić na sucho. Półosie zakończone są kamieniami. Na półosiach jest trochę luzu zarówno wzdłuż osi jaki i góra dół inaczej zawias nie mógłby się uginać. Jeśli na tej skrzyni nie było "upalania" to mechanizm różnicowy w Maluch jest trwały
 
     
Ogniki 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 06:57   

mam podobny symptom, ale tylko z jednej strony (prawej) wymieniałem wachacz.
Podejżewam że krzywo go zamontowałem bo stuki dochodzą od półosi która obracając się "chodzi" góra-dół niewiele ale widać jak podniosłem bok auta i obracałem kołem.
Myślę że u ciebie może też może być podobnie.
tyle że nie mam pomysłu jak to teraz poprawić i właściwie zamontować, podkładkami ...?
 
     
levy235 

Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 6
Skąd: Bojszowy nowe
Wysłany: 2018-09-06, 13:15   

Kiedyś jak będę miał podniesione auto to to sprawdzę, wiem że na pewno mam zbieżność i kąty tylnych kół rozjechane i kiedyś będę musiał dać to ustawić, ale póki co od momentu jak założyłem ten temat to autem jeżdżę, droge nad morze zrobiłem bez problemu więc na razie będę tak jeździł. A Tobie długo już tak stuka?
 
     
Ogniki 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-21, 08:33   

wachacz zmieniłem w kwietniu. :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16