.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zwrotnice regnerowane gdzie warto zakupić
Autor Wiadomość
Maverin21 

Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 273
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-29, 08:41   zwrotnice regnerowane gdzie warto zakupić

Witam ! Czy ktoś może pomóc gdzie znależc dobre zwrotnice po porządnej regeneracji ? Może macie jakiś sprawdzonych regeneratorów ?

Drugie pytanie czy to prawda że jak założę drugie zwrotnice (regenerowane) to będzie mi się ciężej kręciło kierownicą ? Auto wyjeżdża okazjonalnie nie jeździ na codzien więc może być problem z ułożeniem jak temu zaradzić ? Pytam dlatego że moje mają okropne luzy zarówno jedna jak i druga

Edit :
znalazłem coś takiego : https://allegro.pl/zwrotnica-lewa-prawa-fiat-126p-po-kpl-regeneracji-i7178893214.html
lub
http://sklep.regmot.com.p...cji,3,15674,660

Chodzi mi o to żeby nie bawić się samemu w tego typu atrakcje tylko zwyczajnie wymienic i miec spokoj na kilka lat przy regularnym smarowaniu (wykonuje co miesiąc)

Ktoś może kupował u tych panów ?
 
     
Maverin21 

Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 273
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-31, 21:43   

Up
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2018-09-01, 00:35   

Raz się skusiłem na regenerowane z allegro czy tam olx- nie pamiętam, luzy pojawiły się bardzo szybko i to dosyć spore. Znalazłbym na Twoim miejscu jakiegoś dobrego fachmana, który regeneruje zwrotnice z rozwiercaniem - tak zrobione działają dłużej. Mi tak regenerował Wujek, wieeele kilometrów temu i faktycznie mam spokój.
_________________
 
     
Maverin21 

Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 273
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-01, 18:03   

Gdybym miał drugie zwrotnice to pewnie bym podziałał w tym temacie ale niestety nie mam drugich dodatkowo zestawwy naprawcze sa bez rozwiercania tylko dostepne :/
 
     
Maverin21 

Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 273
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-02, 13:52   

Ponawiam pytanie ktoś kupował przez internet jakieś regenerowane które spokojnie wytrzymują normalną jazde ?
 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-02, 17:17   

Piter7391 poogarnia zwrotnice jak fabryka, pisz do niego
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2018-09-12, 19:34   

szybkie pytanie;

przy okazji ustawiania dziś zbieznosci chciałem żeby mi od razu przesmarowali zwrotnice, ponieważ maluch stał parę lat to prawej strony niestety nie dało się przecisnąć. Lewa poszła bez problemu.
Mechanik (gość starszej daty) mówił że kiedyś zapieczone zwrotnice w malcach owijało się szmatą nasączona naftą na parę dni, szmatę codziennie zamoczyć i znów owinąć i po paru dniach w większości przypadków szło potem bez problemu przesmarować zwrotkę.
Robił ktoś coś takiego u siebie i czy faktycznie się sprawdzilo ??
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2018-09-12, 19:49   

Nafta ma dobre właściwości penetrujące, można spróbować, na pewno nie zaszkodzi. Ja bym poszedł o krok dalej i włożył zwrotnicę do jakiegoś naczynia wypełnionego naftą, tylko wiadomo trzeba się bawić z jej demontażem i montażem do samochodu .
_________________
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-09-13, 02:22   

Nie wiem jakiej smarownicy używał ten mechanik ale z doświadczenia wiem że duże ciśnienie potrafi przepchać smar. Jak używałem malucha jako auto codzienne to jeździłem do bazy Transbudu, tam mieli maszynę konkretną do smarowania swoich ciężarówek, tylko było słychać trzask jak smar wychodził ;)
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15