.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojeżdżawki i Stajnia by Produdi
Autor Wiadomość
Produdi 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-28, 00:11   

Ostatnie szlify . Wpadła czarna blaszka i nowy alternator . W środku aktualnie kipisz , ale w tym tygodniu wpadnie finalnie Wiraż i mieszalnik . Zostało naprawdę kilka dupereli , w tym tygodniu kończę remont tego malczana .



 
     
Produdi 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-08-04, 23:25   

Czołem
W międzyczasie się tego nazbierało więc odświeżam .

Z Pan_Wacław zaliczylim spocik organizowany przez Skierniewickie Klasyki . Miało to na celu dokończyć docieranie silnika i wyłapać wszelakie niedoskonałości przed wyjazdem na Węgry . W między czasie pykło sobie pierwsze 1000km po remoncie .






Następnie przyszedł czas na zabiegi po docieraniu i wymiana oleju na właściwy , chociaż się zastanawiam czy to był dobry wybór . Na 1700km Węgierskiej trasy dolałem 1,2 litra oliwy.


Zaliczyłem też Łódź Street Show 3 . Choć jednak myślę , że FL nie był robiony pod publikę i na tle innych Stensów się nie prezentował ;)




W między czasie jakieś kursy na działeczkę , poprawki i finalnie długo wyczekiwany wyjazd na Węgry . Pierwszy porządny test modów . Pogoda po drodze nie rozpieszczała , dopiero na miejscu się rozpogodziło . Ogólnie impreza mi się bardzo podobała , super spędziliśmy czas . Droga minęła równie ciekawe jak rok temu lecz trochę w większym komforcie . Obyło się bez tamponów w uszach :E
Maluch spisał się super . Ułożył się zawias który jednak muszę jak najszybciej poprawić po raz kolejny . Na powrocie wykręciła mi się tylko dysza paliwowa w komorze pływakowej . Reszta bez problemu . Nie było też wysiłkiem pokonanie 750km na lota w pierwszą jak i powrotną drogę . Ogólnie jeśli chodzi o jazdę to mam wielki niedosyt . Szkoda , że nie organizują zlotów w dalszych rejonach :/
Jak dla mnie Węgry to jedyna słuszna impreza . Po lepszą relację odsyłam do Pan_Wacław










Na powrocie trochę mi się nudziło więc zamknąłem sobie budzik .
Youtube

Po powrocie kiedy wyszło słońce zająłem się małym Detailingiem . Po dokładnym umyciu , wysprzątaniu , dressingach i glinkowaniu przyszedł wosk i powłoka hydrofobowa na szyby . Efekty w filmach poniżej .
Pseudo Detailing
Pseudo Detajling 2



I z takich najświeższych newsów to po kilku latach marudzenia stałem się posiadaczem cudownej Hondy CX 500 Sport z 82 roku z 37k km na budziku i oryginalnym stanem zachowania .



I z ojcowym ulepkiem - Honda CBX 550 F2 po modach .


A Special ma się następująco . Btw: ogarnia ktoś co to za nr. lakieru bądź właściwa nazwa ?









Także tak . FL praktycznie skończony , trzeba podsumować te kilka lat męczarni .

Silnik składany od podstaw na nowych fantach .
-Pojemność 650
-Blok EL , Wał BIS , cylindry , tłoki , pierścienie , szklanki , panewki , pompa oleju - nominały
-Głowica od EL , porting , zawory seryjne Paradowscy , -2mm , miedziana uszczelka 0,7mm , skrócone popychacze (robiona u zolo
-Zamach 4,2 kg + sprzęgło LUK
-Nanoplex (niebieski)
-Wałek Świątek 114
-Wydech Michael + obrobione kolektory
-Dolot trochę dłubnięty + rurka 600
-Alu graty - miska , dekiel , wentylator , osłony popychaczy .
-Gaźnik dłubnięty od Buczek21 , 28 IMB , skrócony i wypolerowany dyfuzor , wypolerowana gardziel , pokrywka seryjna , ustawienie pływaka seryjne , Rurka Szczelinowa Mazika , dysza paliwa 120 , powietrza seria .
-Alternator nowe diody , szczotki , wirnik , regulator , łożyska SKF
-Rozrusznik ogarnięta seria

Zawieszenie
-Koła BBS Mahle 13x6J , opony Michelin 145/60 r13 - bardzo przyjemne gumy na suchym jak i mokrym
-Szpilki + nakrętki pływające
-Zawias przód : Maglownica (uchwyt od Macioo) , heble na nowych fantach zaciski Bosch Seicento , tarcze i klocki Brembo Max (pompa Uno śr. tłoczyska 20,64) , Trawers z gwintem na bazie tylnych amortyzatorów , poduszki amorków Poliuretan , adaptery zmieniające położenie wahaczy od Macioo , nowe zwykłe tuleje .
-Zawias tył nowe wahacze , nowe heble (bębny) , Bilstein B6 , sprężyna progresywna od Śnieżek 17cm docelowo 19cm , tuleje amorka poliuretan .

Napęd
-Skrzynia ogarnięta i uszczelniona seria docelowo od Bisa + poduszki które leżą i czekają na montaż .
-Przeguby i zabieraki seria

Buda seria nigdy nie spawana w dziewiczym stanie , nowy lakier dwuskładnik + klar

Wnętrze
-Pasy CC sporting
-Nowo uszyte IG
-Nowy Lumel MS 2 + nowa Monte Carlo
-Dywaniki Stomil
-Tylne boczki materiał ST
-Gałka Bila 8
-Nowa Unitra Wiraż + 3 głośniki bez rewelacji
-Kilka gadżetów z epoki

Reszta jak widać na zdjęciach .



















I to by było na tyle . Czystego wstawiłem do garażu i zamrażam go aż do Września . Na ogólniaka nie jadę ze względu na prace , a poza tym za blisko jak dla mnie ;)
Żeby nie było mi smutno wytargałem Speciala i się nim męczę . Zdecydowanie muszę w nim ogarnąć mechanikę bo nie da się jeździć , a do tego denerwuje mnie seria zawias . Zdecydowanie za długo jeżdżę na "glebach" i od tej łajby biorą mnie nudności . Także do przyszłego roku mam co robić : detailing Hondy , n250 i delikatne mody w Specialu . Niewspominając o gotowym Swapie do Polówki :roll:
Ostatnio zmieniony przez Produdi 2018-08-05, 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2018-08-05, 15:24   

FL jest zrobiony naprawdę dobrze. Co prawda kilka rzeczy wizualnych mi się nie podoba, ale to rzecz gustu, natomiast nigdzie nie ma tu fuszerki, druciarstwa i prowizorki i to mi się podoba, bo nawet w swoim maluchu czasem pozwalam sobie na zabiegi, które u Seby po prostu by nie przeszły :D Więc tutaj wszystko jest estetycznie, czysto i z dbałością o szczegóły nawet tam gdzie tego nie widać :) propsy
_________________
 
     
Emilienko126p 
Będzie git!


Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 573
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-08-05, 16:04   

Śliczny białasek :twisted: Jak dla mnie wszystko jest spójne i dobrze ze sobą gra. ;)
_________________
Dziadkowóz - FL 1993
E36 328i 1995
 
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-08-09, 09:28   

Jest naprawdę piękny :!:
Poduszki amorów poli są gdzieś do dostania, czy dorabiałeś?
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-08-09, 11:59   

Jareg, co jakiś czas pojawiają się na allegro albo pisz do olkusza czy mają,tylko przed zamontowaniem lepiej obspawać mocowanie amora.W każdym maluchu w którym montowaliśmy poliuretan zamiast poduszek prędzej czy później wyrywało mocowanie na zgrzewach ;)
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Produdi 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-08-09, 15:25   

Osobiście z tyłu mam Strongflexa lecz ich poduszki mają większy otwór niż średnica szpilki amortyzatora . Przy Bilach to nie problem bo Bilstein dodaje tulejki na szpilkę która idealnie zgrywa się z poduszką .
Na przodzie mam mniejsze z allegro jakieś "home made". O tylne gniazda się nie martwię , sprężyna nie cięta b6 też mają inną charakterystykę niż domowe betonowe "hipolaki" . A z przodu to już troche inna bajka . Jest sztywno przez to gumowe poduszki się sprasowały , teraz poliuretan przenosi część sił na gniazda . Zobaczymy ile wytrzymają ...
Chociaż przód trochę podniosłem i na dziurach go oszczędzam , a i przód lekki .

 
     
Ciasteczkowy 
less is more


Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 305
Skąd: PZ / Buk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-09-13, 15:10   

jest wręcz wzorcowo wnętrze mega takie oem-owe :lol2: jedynie ten mieszek taki dziwaczny heh,zaciekawila mnie ta wykladzina bagażnika brales z allegro czy gdzies uformowana z mb
 
     
Ciasteczkowy 
less is more


Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 305
Skąd: PZ / Buk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-06-15, 13:45   

przewinal sie ostatnio w materialach Patryka w "classic cars Łódz" w cyklu auto historie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16