.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Trefl
2023-07-18, 20:41
Green gruz ELX'98
Autor Wiadomość
Magneto94 
Wieczny kawaler...


Wiek: 30
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: mazury
Wysłany: 2018-07-11, 07:34   

A ja kupiłem eleganta za 700 ze zdrową podłogą :E No i z papierem na czarnym szyldzie. To tak w gwoli ścisłości, że nie dałbym 900 za coś bez papieru i takimi dziurami.
 
     
ScreeNDorifto 
Wiktor


Wiek: 24
Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 136
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2018-07-11, 07:59   

Magneto94, Ja za swojego fl'a tak samo dałem 700zl z papierami i czarna blaszka. Normalnie wrocilismy na kołach mimo braku przegladu :lol2: :lol2: I musze sie zgodzic ze 900zl to za duża suma jak na takiego strupa, gdyby jeszcze miał papiery..
 
     
azbest 

Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 192
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-07-11, 11:27   

Trudno, kupił niech robi i się uczy, kiedyś to zaprocentuje.
_________________
polish man in 126el
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-07-11, 12:40   

Tyz prowda 😈
_________________

 
     
Magneto94 
Wieczny kawaler...


Wiek: 30
Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: mazury
Wysłany: 2018-07-11, 15:59   

ScreeNDorifto, Haha, ja też bez przeglądu :D
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-07-11, 23:54   

Cóż, słowa krytyki nie zaszkodzą a w moim przypadku pobudzą do dalszego działania :)
Jeszcze nie jest pewne czy obecna buda zostanie. Do ukończenia projektu mam mnóstwo czasu. Ewentualne szczegóły co do prac jak na razie są owiane tajemnicą :D
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2018-07-12, 08:53   

To teraz tak bardziej konstruktywnie ;)

Szczerze liczyłem że jako zapalony rezerwowicz kupisz coś lepszego :) Wydaje mi się że jak go tylko zobaczyłeś, napaliłeś się na niego i teraz widać co z tego wyszło ;) Na to co jest zdrowe nie patrz, bo i tak trzeba będzie wymienić wszystko :E Wiem po sobie. W kwietniu pojechałem swoim do kolegi - miał w dwóch miejscach poprawić spód. Skończyło się że do dziś stoi, jest już wstawiona nowa podłoga i progi, trzeba jeszcze wszystko dokończyć :D Brutalne to, ale jeśli mówisz że ma dobry silnik to korzystając z tego że nie ma kwitu bym sobie go zostawił jako dawcę i kupił coś lepszego. Uwierz że tak łatwo tego nie zarejestrujesz, chociaż wiadomo są nie do końca legalne metody :lol: ale chciałbyś jeździć z duszą na ramieniu czy ktoś się tego nie dopatrzy kiedyś.... :idea:

PS. Mam kolegę mechanika, kiedyś często zachodziłem do niego. Robił pewnego dnia przegnitą Astrę F która w ogóle nie miała progów. Po wyjściu z kanału poszedłem do domu i spać. W nocy przyśniło mi się że tak mi Skoda przegniła :E

Wczoraj patrzyłem na ten wątek, a dziś przyśniło mi się że wyjechałem w końcu swoim,w czasie jazdy oparłem stopę na nadkolu i wpadła mi do środka :facepalm:
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Mateusz9510 
EL


Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 627
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2018-07-15, 23:01   

r3mix napisał/a:
Silnik zadbany, może i był pizdowany w polu do granic możliwości, ale tak to zadbany :E

silnik twardy jest :mrgreen:
_________________
Mały, ale Wariat
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-09-13, 17:25   

Temat nie umarł. Wpadło kilka ciekawostek :)
Mały na razie stoi bo czasu brakowało. Ale za niedługo zostanie wyprowadzony na zewnątrz żeby chociaż go umyć :roll:
Jak na razie został ogarnięty silnikowo.
Lekko przybrudzony :E


Jak pisałem silnik jeździł na dobrych olejach co widać na klawiaturze. Czyściutka :D

Zawory wyregulowane. Chyba nikt przez te 82000 kilometrów od nowości tego nie robił :facepalm:
A to filtr paliwa :P I już wiem dlaczego ciężko palił, nie miał mocy oraz prychał niczym C-330 :shock:

Wersja na eksport do skośnookich :twisted:

I na koniec nowoczesny system Stop Złodziej :luj:
Pod kolumną kierowniczą pod osłoną mamy taki pstryczek który... nie działa :P

Idąc po kablach dochodzimy do przekaźnika którego wyjęcie powoduje odcięcie iskry na świecach (wyłącznik nanoplexa?).
W praktyce miał to robić ukryty przełącznik ale coś się zepsuło 8)

Co do stanu budy to wyleciały ograniczniki rozbryzgu oraz zderzaki celem dokładnego obejrzenia błotników od dołu. Zdrowo. Ale od środka tam gdzie komora silnika zjedzone. Oprócz tego wykryłem mnóstwo konserwacji i praktycznie tam gdzie było gorzej zakonserwowane to tam zjadło. Fluidol czy bitex siedzi w każdym profilu i szparze. Na progach i podłodze duużo czarnej mazi dzięki temu wiekszość tego obszaru jest w miarę. Ale parę łat trzeba wstawić. Pas przedni do wymiany. Zardzewiały i pognieciony. Jeszcze nadkola z przodu pod kołami trzeba obejrzeć jak wywalę plastikowe osłony ze środka. Cały czas zastanawiam się nad sensem tego projektu. Czy ratować padło bez papierów? Przecież to tylko Elegant.
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2018-09-14, 19:10   

Ratowanie czegokolwiek bez papierów to słaby pomysł. Nawet jak go zrobisz to co dalej ? Sposób pewnie by się znalazł, ale to tylko stres i nerwy czy ktoś się czasem nie połapie . Gdyby był starszy to może by poszedł na zabytek, ale zanim osiągnie wiek to jeszcze przepisy mogą się z 10 razy zmienić, już coś kręcą żeby przesunąć do 30. Radziłbym ci kupić coś prawnie w porządku do poprawek a tego przeznaczyć na dawcę .
_________________
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-10-16, 18:21   

Witam po przerwie :)
Temat zarósł na ponad rok ale to nie znaczy że nic się nie działo :P

Maluch przez długi rok stał w garażu aby zostać w końcu wyciągniętym.

Planów było kilka. Na początku miał być to szczepan z papierami od innego malana. Nawet rozważałem wymianę nadwozia na inne zdrowsze już zarejestrowane. Niekoniecznie elegantowskie :P Jednak każda próba znalezienia dobrej bazy kończyła się fiaskiem. No tak to już nie te czasy gdy Maluchów było w bród i można było tanio coś wyrwać.
A mały stał sobie...


W międzyczasie stan blacharski zaczynał się pogarszać...

Ruda tańczy aż miło. Zdecydowanie nagorsze miejsce w całym aucie. Do tego ściana grodziowa która się rusza przy skręcaniu :facepalm:
Widząc brak sensu remontu wystawiłem na internetach kilka ogłoszeń o sprzedaży. Zanim to zrobiłem ogarnąłem go trochę z zewnatrz i rozruszałem go coby na ogłoszeniu ładnie się przezentował:




Aż w końcu 12.10.2019...

Sprzedany za 1000 złotych czyli tyle ile w niego zainwestowałem łącznie z ceną zakupu. Dostanie nowe życie. A przynajmniej jego część. Na pewno nie pójdzie na zmarnowanie :mrgreen:

Już gotowe miejsce na następcę. To mój pierwszy Maluch i na pewno nie ostatni ;)
 
     
Seba126 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 119
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-16, 18:39   

Masz jeszcze te pokrowce w zebrę? :E
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-10-16, 18:43   

Pojechały razem z autem. Nowemu właścicielowi na pewno się przydadzą :P
 
     
Seba126 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 119
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-16, 18:48   

Gdybym wiedział szybciej bym je kupił i założył do swojego, póki jeszcze Groclinów nie założyłem :>
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-10-16, 18:56   

Na grocliny spokojnie by weszły. To rozmiar dedykowany do foteli z Fiata Uno więc na maluchu są ciut za duże :lol2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16