.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
OC ze zniżką za automobilklub
Autor Wiadomość
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-03-20, 15:01   

xemup napisał/a:
Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-03-20, 15:05   

evil1 napisał/a:
Ja tylko powtarzam to co mi agent powiedział. Masz jakąś podstawę prawną/regulaminową? Bo w moim konkretnym przypadku właśnie mam tak, że data produkcji i 1 rejestracji to kwestia kilku dni ale nadal brakuje mi kilku miesięcy między końcem OC a datą. Jeśli liczymy rocznikowo to wtedy po problemie ale muszę jakoś to gościowi wytłumaczyć.


Od babki z PZU dostałem taki regulamin, odnośnie dowodu napisane jest to tak że można to trochę interpretować na różne sposoby.


Hanss napisał/a:
xemup napisał/a:
Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)


Ci co mają przedstawicielstwo wielu ubezpieczalni, nigdy nie robia problemów.
 
     
Niziur 

Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 131
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-03-20, 15:38   

Najprościej:

Wykupić OC na cały rok bez zniżki na automobil klub. Po "magicznej" dacie (u Ciebie 1 czerwca) udać się do agenta/ubezpieczalni i wystąpić o rekalkulację składek OC. Wyliczą nową stawkę OC, już z uwzględnieniem zniżki, a nadpłatę zwrócą na konto lub kartę, którą płaciłeś za ubezpieczenie.
_________________
--------------------------------

Pozdrawiam
Niziur ;)
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2018-03-20, 21:02   

Też trafiłem do agenta pzu i patrzy w dr data 1rej 99' /prod 91' i mówi że z kartą nie przejdzie.
Poszedlem do innego bez problemu naliczyl odpowiednie zniżki z kartą pzm.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-03-21, 07:31   

Bo teoretycznie, w każdym razie wedlug tego co pisze na swojej stronie PZMot, tak jest:

W celu otrzymania zniżki "Pojazdy Zabytkowe" posiadacz pojazdu powinien okazać agentowi dowód rejestracyjny ubepieczonego pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2018-03-21, 12:07   

Tyle że eksploatowany pojęcie względne (bo na terenie pl)?
Dziwny zapis bo pojazd zarejestrowany nie musi być eksploatowany ..
Dlatego agenci biorą pod uwagę datę prod a nie 1 rej
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-03-21, 15:12   

Ja bym nie kombinował nic w pzu, bo nie dość że czeka się tam w nieskończoność, wykup oc trwa 30min to jeszcze czasem są cyrki. Ja chodzę do agenta co ma PZU w ofercie i zawsze może jakoś przymknąć oko na daty. Mam 2 maluchy które ubezpieczałem teraz w styczniu, lutym, a pierwsza rejestracja jest jakoś w czerwcu i wrześniu 1993. Na początku nie chciało wskoczyć, zmieniła miesiąc pierwszej rejestracji i się pojawiła opcja(w pzu mi powiedziała, że nie może czegoś takiego zrobić, bo jej się pojawia komunikat na czerwono na pół monitora). To samo miałem z golfem jak pierwszy raz ubezpieczałem na zniżkę. Jak była data pierwszej rejestracji w kraju na 2001 to nie chciało nic pokazać, zmieniła daty wszędzie na 1989 i wskoczyło. Jedynie co to zauważyłem, że jak się pierwszy raz ubezpiecza w pzu to jest trochę drożej niż jakby się płaciło kolejny rok(maluch najpierw 160, potem 80, golf najpierw 300, potem 170, chociaż teraz za maluchy co pierwszy raz miałem w pzu płaciłem 120, a tego co już kolejny rok to 90). Nic nie zmyśliłem, nic nie wyczytałem w necie, piszę to na swoim własnym przykładzie.
 
     
buczek21 

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 238
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-03-21, 15:27   

Grzes,
Tylko weź pod uwagę że na końcu polisy gdzieś w okolicach podpisu który trzeba złożyć..widnieje zazwyczaj "gwiazdka" "wszystkie podane danę są zgodne z prawdą i ze ponosisz wszelkie konsekwencje z tym związane"...

I jest to super podstawa dla ubezpieczyciela do odmowy odszkodowania....

Takiemu pośrednikowi to lotto koło H** to tam jest twój podpis a nie jego :roll: On tylko prowizje liczy od zlecenia.
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-03-21, 15:29   

Jedyne co mogą Ci zrobić w takim wypadku, to rekalkulować składkę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15