.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126p - wersja Kredyty Chwilówki.
Autor Wiadomość
Knight_in_fire 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 121
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-01-29, 00:41   Fiat 126p - wersja Kredyty Chwilówki.

Pośrednictwo Finansowe Kredyty-Chwilówki wraz z końcem stycznia zamyka swoje oddziały i nie będzie już więcej prowadzić swojej lichwiarskiej działalności. Firma wyspecjalizowana w szybkich pożyczkach nie spełniała finansowych oczekiwań jej właścicieli, a zmiana takiego stanu rzeczy wymagałaby wieloletniej restrukturyzacji na co „nie ma czasu”, dlatego nie będzie ona już udzielała więcej chwilowych kredytów.

Przedsiębiorstwo ma swoje oddziały właściwie w całym kraju i jak podkreślają media, jej czerwono-żółta oprawa graficzna stała się jego znakiem rozpoznawczym. W Pośrednictwie Finansowym Kredyty-Chwilówki pracuje w tej chwili blisko półtora tysiąca osób, ale stracą one prace w raz z końcem stycznia, bo właśnie wtedy znikną placówki lichwiarskiego przedsiębiorstwa. Osoby mające w nim kredyt będą musiały go dalej spłacać, tym niemniej już tylko przez wpłaty bankowe.

Lichwiarze postanowili zakończyć swoją działalność, ponieważ po dziesięciu latach miał wyczerpać się ich dotychczasowy model finansowy. Zmiana w sposobie prowadzenia biznesu musiałaby potrwać kilka lat, tymczasem jego właściciele twierdzą, iż nie mają na to czasu. Spółka generowała przy tym wysokie koszty finansowe, zbyt niskie marże oraz niewielkie dochody.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mają być działania Komisji Nadzoru Finansowego, która od kilku lat ostrzegała przed Kredytami-Chwilówkami, stąd firma znalazła się na liście ostrzeżeń KNF z powodu podejrzenia o prowadzeniu przez nią działalności parabankowej. Tym samym jej właściciele nie mogli finansować swojego biznesu za pośrednictwem kredytów i obligacji skarbowych, a uzyskanie finansowania od prywatnych inwestorów stało się zbyt drogie.

Na podstawie: rmf24.pl, money.pl.


----------------------------------------------


A wracając, gdzie się znalazły Maluchy i Fiaty Pandy II tego przedsiębiorcy?


I czy jest to kolor Rosso Ercolano?
 
 
     
Knight_in_fire 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 121
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-01-29, 00:46   

Na Śląsku w TVS jedna z reklam tego lichwiarza brzmiała na początku "Chopy i kobiytki, pódźcie...", dalej nie pamiętam.

Specyfikacja wersji Kredyty Chwilówki:

EL z IV pakietem wyposażenia + nagłośnienie z alternatorem i oszyldowanym, czerwonym bagażnikiem "Kredyty Chwilówki".

Czy ktoś z Rezerwy miał przyjemność kupić malucha lub Pandę II z Chwilówek?
 
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-03, 23:53   

Ja takiego kupiłem :
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2018-02-04, 00:14   

Mam jedno stare zdjęcie, zrobiłem w Bytomiu z 10 lat temu, jak jeszcze jeździli na czerwonym FL-u
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2018-02-05, 21:49   

1. EL nie miały żadnego IV pakietu, był STD i SX, do SX można było dokupić uchylane szyby

2.Każdy Maluch od hmmm 1987 bodajże posiada alternator

3. Oni skupowali każdego eleganta, najchętniej czerwonego ale je chyba malowali (pamiętam pomalowane klamki i wlewy paliwa)

4. Gdzieś na jakimś forum w necie ktoś miał malucha odkupionego z Chwilówek pamiętam, niestety zdarł żółte ,,Małysze'' :D

5. W necie też widziałem zdjęcie kilku rozszarpanych maluchów z chwilówek na złomowisku

6. A więc była możliwość odkupienia od nich, ale oficjalnie nikt nie organizował przetargów czy czegoś chyba, więc nie wiem. Ale większość raczej poszła na żyletki, nie wiem czy jeszcze jakiś się ostał. Sam chciałem kupić bo jeździł u mnie jeden, nawet ładny ale pytałem w lokalnym biurze to nie powiedzieli nic konkretnego.

A mam takie zdjęcia jeszcze:

_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-02-05, 22:24   

Niektore chwilowki byly malowane, sprayem albo walkiem z klamkami wlewami itp. U mnie jesdzily 2 tak pomalowane. Co do sprzedazy to chyba pare lat temu bylo ogloszenie na olx. Wystawionych bylo ok. 30 sztuk w roznym stanie, niestety nie pamietam ceny ale nie byly jakies kosmiczne.
 
     
Marko1992 


Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 99
Skąd: M-ce
Wysłany: 2018-02-05, 22:43   

W Mysłowicach ich chyba z 5 na złomie było, ja tylko pamiętam jednego, z zewnątrz pomalowany na czerwono a w originale był zielony
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-06, 12:48   

_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-07, 22:30   

Marko1992 napisał/a:
W Mysłowicach ich chyba z 5 na złomie było, ja tylko pamiętam jednego, z zewnątrz pomalowany na czerwono a w originale był zielony


Ja za to w Mysłowicach rok temu widziałem jednego na złomie, ale fabrycznie był w kolorze łososiowym.
 
     
Knight_in_fire 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 121
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-11-06, 12:01   

Myśleliście nad kupnem takowego?
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-11-06, 15:23   

A da sie jeszcze gdzieś takie wyczaić? Czy już wszystko wyzłomowane? Bo chwilówki już jakiś czas temu upadły :)
 
     
mlody mechanik 
1997


Wiek: 24
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 82
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2019-02-25, 10:21   

Knight_in_fire napisał/a:
fabrycznie był w kolorze łososiowym.

no taki kolor przemalować :facepalm: :luj: :E
_________________
Był:
Fiacisz 1997
Jest:
Jednokolorowy Elegant '97
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15