.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z regulatorem napięcia. 4 regulatory w 2 lata.
Autor Wiadomość
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
  Wysłany: 2017-12-10, 19:21   Problem z regulatorem napięcia. 4 regulatory w 2 lata.

Cześć. Problem jaki męczy mojego maluszka to psujące się regulatory napięcia. Kupiłem maluszka, przejechałem 5 tys. kilometrów po czym straciłem ładowanie/padł regulator.
Kupiłem nowy i było ok przez jakieś 10 tysięcy kilometrów po czym kolejny zaczął przeładowywać. Te dwa były firmy ABE. Następny kupiłem jakiejś innej firmy który nie działał wcale.
Nie wiedziałem, że to wina regulatora (bo przecież nowy) i dobrałem się do mostka z diodami.
Odlutowałem, wymontowałem i sprawdziłem na stole. Multimetr ustawiony na pomiar diód wykazał, że żadna nie ma przebicia wstecznego oraz wszystkie mają tą samą liczbę czegoś (było to coś około 600 na ekranie multimetru).
Mostek zamontowany a ja jadę po następny regulator firmy już ABE.
Kupiłem, zamontowałem- wszystko działa.

Przejechałem 2 tysiące i dziś robiąc przegazówę do setki, na trzecim biegu przy wysokich obrotach światła się rozświeciły a podświetlenie licznika aż biło po oczach. Po minucie wszystko wróciło do normy.
Po zgaszeniu jest ok. Pomiary wykazują, że napięcie w zakresie 2/3 obrotów jest książkowe- 13-14V. Jak się da mocno gazu to skacze nawet do 19 V i po chwili spada.

Elektryka w aucie jako tako opanowana. Szczotki w rozruszniku nowe, kable od rozrusznika do alternatora oraz ich punkty styku sprawdzone przed zimą. Plecionka ok.
Alternator ma wymienione łożyska, szczotki. Jedyne z czym mam problem i muszę to kupić to włącznik świateł mijania bo nie za każdym razem je włącza i trzeba nim ruszać.

Jak pada deszcz a ja włączę światła, wycieraczki i nawiew to żarzy się kontrolka ładowania.

Nie wiem już co robić. Czy kupno regulatora napięcia oryginalnego np. magneti marelli od innego auta z dwoma kablami i masą na obudowie może być rozwiązaniem? Może te regulatory ABE i inne to szajs...
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-12-10, 19:29   

na oryginalnym jezdzilem 12lat a jak sie zepsul to ostatnio co rok wymieniam na jakis ale firmy nie znam bo nie zwracalem uwagi
 
     
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-12-10, 20:36   

Czyli regulator jako element eksploatacyjny. Jak olej :P
Czytałem inne fora typu elektroda i zgłupiałem.

Czy w fiacie 126 jeżeli uwalona jest dioda w mostku to kontrolka nie będzie się świecić i napięcie może zostać podbite do 18V?
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-12-11, 10:08   

Sprawa rozwiązana. Powód prozaiczny ale trudny do zauważenia. Szczotkotrzymacz narobił problemów. Górny bolec do którego przyłącza się konektor prosty regulatora się poluzował.
Blaszka odpięła się od plastiku szczotkotrzymacza, sprężynka szczotki poniosła blaszkę która dotykała do obudowy alternatora.
Nie było to takie oczywiste na pierwszy rzut oka ponieważ w miejscu styku jest nalana cyna i sprawia to wrażenie celowości tego rozwiązania.
No ale z racji, że walka z maluszkiem nauczyła mnie podstawowych informacji z zakresu działania regulatora to wyczułem, że coś tu nie gra.
Powodowało to przeładowywanie na wyższych oraz niedoładowanie na niższych.
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16