.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
na chwilę gubi prąd i kontrolka ładowania aku
Autor Wiadomość
radekk1984 

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2017-09-25, 21:46   na chwilę gubi prąd i kontrolka ładowania aku

Czołem!
W moim 126p od czasu do czasu na chwilę braknie prądu. Dzieje się gdy np podczas rozpędzania na 2 czy 3 biegu zapalę światła mijania, samochodem szarpnie, radio zagaśnie i po chwili się włączy, a samochód jedzie dalej.

Dziś jadąc bez świateł podczas redukcji na 2 bieg wcisnąłem sprzęgło i w tym samym czasie zapaliłem kierunkowskaz i mały zgasł. Próba odpalenia bezskuteczna. Po przekręceniu kluczyka na rozruch nic, cisza. Po 10-20 sekundach odpalił z kluczyka i pojechałem dalej.

Zauważyłem też, że gdy są zapalone światła mijania i jednocześnie mruga kierunek i trzymam hamulec to kontrolka ładowania mruga lekko się żarząc.

Połączenia przy rozruszniku bez rudej i białego nalotu, nowy pasek masowy, klemy przy aku czyste, masa w bagażniku też ok.

Ładowanie podczas pracy silnika na ssaniu:
- na klemach akumulatora bez świateł 14,15 V, na światłach 13,85 V
- na alternatorze bez świateł 14,3 V, na światłach nie pamiętam chyba 14V
- napięcie na kostce żarówki reflektora 12,35V

Macie pomysły co może być nie tak?
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-09-25, 21:57   

Może kostka stacyjki raz styka raz nie?
 
     
uzytkownik_kont 


Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-25, 22:16   

Na to trochę wygląda. Poprawcie jeśli się mylę, ale zasadniczo samochód jest w stanie jechać nawet z całkowitym brakiem ładowania, tzn. na samym akumulatorze, więc natychmiastowe przerywanie świadczy o czymś innym niż to, że mu po prostu prądu brakuje z powodu włączenia kolejnego odbiornika. A radio jest podpięte pod zapłon, czy normalnie, do tej wtyczki pod konsolą?
 
     
radekk1984 

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-26, 08:58   

OK spróbuję pójść w tym kierunku
 
     
radekk1984 

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-30, 18:06   

Ostanie jazdy malcem skutkowały coraz częstszym problemem. Ostatnio po przekręceniu na zapłon żadne kontrolki się nie zapaliły. Myślałem, że nie odjadę spod pracy, ale po chwili gmerania zauważyłem, że ruszanie kablem "+" przy samej klemie powoduje, że napięcie pojawia się i znika. I teraz pytanie: zapodac nowy kabel "+" czy uciąc obecny przy klemie, zarobic kabel i połączyc go z nową uniwersalną klemą?
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2725
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-09-30, 18:26   

Uniwersalna klema .
_________________

 
     
grzesiol 
126BIS


Wiek: 30
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 992
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-30, 21:05   

Bardzo możliwe, że to nie wina klemy. Problem może leżeć na łączeniu kabla plusowego z resztą instalacji. Zaraz obok akumulatora jest taka plastikowa obudowa na kablu plusowym. W niej są wsówki łączące instalacje. Ja miałem te wsówki zaśniedziałe i utlenione. Też jak ruszałem kablem plusowym to prąd się pojawiał. Sprawdź to.
 
     
radekk1984 

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-08, 14:39   

grzesiol napisał/a:
Bardzo możliwe, że to nie wina klemy. Problem może leżeć na łączeniu kabla plusowego z resztą instalacji. Zaraz obok akumulatora jest taka plastikowa obudowa na kablu plusowym. W niej są wsówki łączące instalacje. Ja miałem te wsówki zaśniedziałe i utlenione. Też jak ruszałem kablem plusowym to prąd się pojawiał. Sprawdź to.


Winna była klema. Stara ucięta, nowa założona i problem zażegnany.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15