.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Fury
Autor Wiadomość
Vladi 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-07-31, 21:04   

Jeszcze wrócę do mojego pytania. Trochę jestem nie w temacie nowszych modeli samochodów, dlatego mnie interesuje czy ktoś z was miał styczność z Golfem 5. Warte to zainteresowania?
 
     
buczek21 

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 238
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-31, 22:44   

Vladi napisał/a:
Jeszcze wrócę do mojego pytania. Trochę jestem nie w temacie nowszych modeli samochodów, dlatego mnie interesuje czy ktoś z was miał styczność z Golfem 5. Warte to zainteresowania?


Co chcesz wiedzieć?
Ja od 4 lat jezdzie V w GTI,brat 2.0 w TDI'ku :lol2:

Wszystko rozbija się jak zawsze o to co oczekuje kupujący vs grubość portfela..
 
     
AdiN 
eeee?


Wiek: 29
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bytom / Zabrze
Wysłany: 2017-07-31, 23:42   

A tam.
Koega kupil zadbana 80, z gazem.
Za 2.700!
I jezdzi juz trzeci rok, w tym miesiacu zrobil dopiero regeneracje tylnych zaciskow (zmora), i w zasadzie tyle.
Leje i jezdzi :) i nie narzeka! :)


A co do Golfa 5, mam stycznosc ze skodami octaviami. Ale to jeden pierun w koncu.. ;)
 
     
barol91 


Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-07-31, 23:54   

Vladi napisał/a:
Panowie, sprawa jest prosta. Szukam samochodu, cena do 16tys diesel albo coś dobrego pod lpg. Na ten moment biorę pod uwagę Leona I gen. z końca produkcji. Oczywiście 1.9 :lol: Macie jeszcze jakieś pomysły, nad czym się jeszcze można zastanowić?


kolega w zeszłym roku kupił Astrę H 1.8 125km za 13k i fajne autko a Leon według mnie mocno już przereklamowany. Jak chcesz to jeden synek ulice obok mnie początkiem roku chciał sprzedać Leosia z 2001roku za 8-9k oczywiście w TDIku,kolor czerwony i jakieś pierdoły do zrobienia,jak coś to mogę podesłać namiary na niego.
 
     
Vladi 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-08-01, 06:16   

buczek21, przede wszystko niezawodność :lol: od jesieni będę spór jeździł więc zależy mi na tym żeby się nie martwić czy odpali. Wiadomo ekonomia też się liczy. Spalanie, jak i również ceny części.
 
     
buczek21 

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 238
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-08-02, 01:16   

Vladi,
Golf to golf...Jak wymieniasz materiały eksploatacyjne..Nie dziadujesz na częściach i kupujesz Harta..To nie ma się co sypać..
Ja swojego mam już 4 rok.. kupiłem go jak miał 150 tyś,potwierdzone w serwisie..Bo miałem dostęp do historii całej od zakupu przez niemrę,aż do 147 tys jak robiła ostatni serwis..Teraz ma 205 tyś..
Jedyna rzecz nieplanowana to urwanie się tarczy ochronnej ,chroniącej tarcze hamulcową z tyłu-90zł nowa ASO..
Tak to tylko co trzeba najzwyklejsza ekspolatacja..płyny,hamulce...gumy..
W tym roku wymieniłem też komplet amortyzatorów i sprężyn.Grat około 1,5 tyś..

Z rzeczy na które trzeb zwrócic uwagę:
-Rdza...pojawia się zazwyczaj albo na klapie pod zamkiem,albo na tym przetłoczeniu pod szybą.Gdzie woda poprostu stoi.No i łączenie przednich nadkoli.progi..Niemcy tak wymyślili odpływy z podszybia w tym aucie..ze nie ma żadnych węzy,prowadzeń..Woda cieknie sobie z podszybia po przednim wzmocnieniu,nadkolach na progi..i wypływa sobie w rogu drzwi..Jak ktoś to kontrolował to spoko.Jak ktoś o tym nie wiedział albo miał w dupie..Zazwyczaj jest tam tona liści,piachu i innego syfu..niekiedy aż po samo podszybie..I to tak ładnie się marynuje w wodzie.Efekt taki koncówki progów albo dziurawe jak sito,albo nich wcale nie ma i rdza na błotnikach..Te są przykręcane to zawsze można wymienić..Tak że najlepiej jesień/wiosna wydłubać wszytko z nadkoli..
-silniki...Jak ma być tanio i oszczędnie do 1.6 MPI+LPG...Silnik prosty jak drut,wsadzany do wszystkiego podstawowego z VAG'a..Osiągi na poziomie zero..No ale za to rubelek w portfelu zostaje.Krótka skrzynia jeszcze jest ..tak że tam gdzie w 1.6 się wbija 5..i silnik wyje,to ja dopiero się zastanawiam nad 4 biegiem..
1.4 TSI..nie wiem nie jeździłem..Chodź szczególnie te pierwsze mocniejsze wersje gdzie było turbo+kompresor mechaniczny nie mają za dobrej opinii.Padał tam właśnie kompresor..Później już montowali zwykłe turbo do tego.
W miarę jeszcze jest te 2.0 FSI...150 koni,no ale tego nie zagazujesz..bo wtrysk bezposredni.
Na końcu 2.0 TFSI,czy R32..z benzyn..Chodź ja jak się uprę i jezdze jak dziad że turbo nie wstaje to w mieście jestem w stanie zrobić 7.2-7.4 spalanie..Chodź średnio wychodzi 8,5-9,2l..Na trasie nie ma szansy na mniej niż 8.2.
Diesle.. niby przeklinane 2.0...i każdy płacze za legendarnym 1.9 tdi.. :lol2:
Niby tam panewki lubią się przekręcać..bo ktoś wpadł na pomysł że można je tłuc bez zamków..No bo po co...Jest cała seria odradzanych 2.0..Z 3-4 silniki z tego co pamietam.
I jak się właściele spotykają to tylko kto już jest po a kto przed wymianą panewek :lol2:
Brat ma takiego 2.0 właśnie z niby odradzanym silnikiem.. i nic sie nie dzieje,a codziennie 60km do pracy tym lata.Tak że zależy jak sie trafi..

Tak że jak chcesz tanio to 1.6+LPG..

Cena części...Tak samo zamienników cała masa..od gównianego Harta,aż po ori..Tak że ciężko coś podpowiadać..Bo są np zamienniki części "XX" za 30zł kończąc po 250zł...A po drodze jeszcze z 5 firm..
Z mojej strony polecam najpierw dzwonić do ASO szczególnie z jakimis pierdołami:plastiki,zaślepki,linki itd..Bo niekiedy jest taniej niż na w sklepie czy allegro..

Kiedyś mi ukradli znaczek z atrapy..Na allegro "jedyny taki" odrapany..stało po 130zł,w Aso nowy w foli 75zł.. :facepalm:

Co do wyposażenia to to niestety też srogi rozrzut..Podstawy te wszystkie wersje "goal" to niestety zazwyczaj golasy...bez nawet manualnej klimatyzacji,elektryki szyb..czy MFA...Podstawowe minimum..fotele,przednia szyba.. i starczy.
Ja bym szukał jakiegoś "GT"-poznać je po trochę innym grillu,albo jakiegoś "individual'a"...
Je znowu poznać zazwyczaj po nietypowym kolorze taka ciemny filotet+pakiet dokładek...Kolega ma takiego to 1.6MPI..do tego wyposażony lepiej niż moj bo skóra,czujniki parkowania...czy webasto postojowe. :lol2:

Wszytko zależy jak zwykle od kasy i ile chcesz wydać..
 
     
Volt 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 67
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2017-08-03, 00:37   

Jest jeszcze jedno ale w golfie 5, głośniki po prostu nie grają, czy to jakis indiwidual na 3 droznym systemie czy gti, po prostu to brzmi chujowo, i dlatego wolal bym gofra 4 jak piść
 
 
     
Vladi 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-08-07, 19:06   

W moim budżecie raczej ciężkości golfa 5 kupić. Byłem oglądać 2 sztuki i lepiej odpuścić. Nie myślałem nigdy o BMW ale zwrócił moją uwagę e46 touring. Można znaleźć do 15k sporo egzemplarzy z silnikiem 2.0 w dieslu. Tyle że znaleźć nie zajechana bete może być ciężko. Co do samego utrzymania idzie przeżyć? W porównaniu z VAGami duża różnica?
 
     
Emilienko126p 
Będzie git!


Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 573
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-08-07, 19:13   

Vladi 2.0 d to tylko polift 150km. Utrzymanie trochę kosztuje(w sumie jak każdego diesla), ale prowadzi się rewelacyjnie i do 15 powinieneś coś dorwać. Ja mam e36 i części nie są tanie, ale w sumie nic drogiego jeszcze nie robiłem. :twisted:
_________________
Dziadkowóz - FL 1993
E36 328i 1995
 
 
     
Vladi 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-08-07, 20:11   

Emilienko126p, a Ty czo masz za silniki w swoi e36? Biorą jeszcze pod uwagę zakup benzynowego pod lpg
 
     
Emilienko126p 
Będzie git!


Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 573
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-08-07, 21:32   

m52b28 ale każde r6 jest spoko. Gaz też każdy bierze bardzo dobrze. W e46 seria m52 i m54 jest równie dobra, choć m54 lubi bardziej spalić olej. m43b19 jak jest zaniedbany ma problem z chłodzeniem, w sumie każde zaniedbane bmw na ten problem...
_________________
Dziadkowóz - FL 1993
E36 328i 1995
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16