.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ważne ubezpieczenie OC a nowy właściciel
Autor Wiadomość
barol91 


Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-05-02, 16:53   Ważne ubezpieczenie OC a nowy właściciel

Witam,aktualnie jestem na kupnie jakiegoś autka,niestety z przyczyn osobistych auto będę musiał rejestrować na siebie. Dzisiaj znalazłem ciekawą ofertę auta z ważnym ubezpieczeniem na prawie rok (dokładnie do kwietnia 2018roku) i tutaj pojawia się moje pytanie bo wiem że jeśli przepiszę je na siebie dostanę do zapłacenia rekalkulację ale ktoś mi ostatnio mówił że mogę jeżdzić na ubezpieczeniu aktualnego właściciela i pytanie takie jak to wygląda w praktyce? I czy w przypadku OC nie ma obowiązku przepisania go na siebie w ciągu 30dni? Z góry dziękuje za pomoc.
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-05-02, 18:19   

Sprzedający w ciągu ileśtam czasu ma obowiązek zgłosić do ubezpieczalni że sprzedał samochód i oni wtedy przepisują ubezpieczenie, wysyłają swój spam i ewentualnie rekalkulację, nic nie musisz robić zanim sami się nie odezwą. Czy będziesz musiał dopłacić to loteria, ja nie musiałem, jedynie druga ratę płaciłem. Podobno w PZU wcale nie robią rekalkulacji.
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2017-05-02, 18:23   

Po zakupie musisz zgłosić fakt do ubezpieczyciela w którym auto jest ubezpieczone ,
3 miesiące temu kupiłem samochód dla żony z pół rocznym ubezpieczeniem , nawet nie zdążyłem się zgłosić a ubezpieczyciel przysłał pocztą fakturę z kwotą dopłaty .Sprzedający zgłosił natychmiast fakt sprzedaży i komu sprzedał a ubezpieczyciel od razu mnie znalazł. .
_________________

 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2017-05-02, 18:53   

Generalnie po zakupie w ciągu 14 musisz zgłosić w ubezpieczalni fakt zakupu. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, często w taki sposób unikamy rekalkulacji, choć jeśli ubezpieczenie jest "świeże" i jest jeszcze długo, to duże prawdopodobieństwo, że i tak przeliczą.
Jeśli nie zgłosisz, to najczęściej jest tak jak napisał norek.
Totalnie nie mam pojęcia co by było gdyby żadna ze stron nie zgłosiła tego faktu. Na pewno sprzedający miałby problem z dalszą polisą (przyszłoby mu przedłużenie polisy). No i problemy byłyby na pewno w przypadku jakiejkolwiek kolizji.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-05-02, 19:08   

Najwieksze niebezpieczeństwo jest gdy na polisie nie jest ujęte płatność w ratach a tylko data podpisania i automatycznie ważność na rok.
Na sprzedającego spada obowiązek zgłoszenia zybycie pojazdu.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-05-02, 21:31   

dizzyx napisał/a:
Na pewno sprzedający miałby problem z dalszą polisą (przyszłoby mu przedłużenie polisy)


od 2 lub 3 lat polisy nie przedłużają się z automatu więc nie ma z tym żadnego problemu ;) Obecnie pod koniec trwania polisy czasem dostaje się list jedynie z ofertą albo się na nią decydujemy albo nie, nie decydujesz się wkupujesz w innym TU a stare oc wygasa :)

W przypadku nie przepisania i kolizji również 0 problemów, sam miałem taką sytuację i likwidator powiedział że najważniejszy jest numer polisy który jest przypisany do pojazdu a nie kierowcy . Wtedy dodatkowym wymaganym dokumentem jest umowa KS która przenosi odpowiedzialność (w przypadku szkody z własnej winy) na użytkownika pojazdu ;)
_________________

 
 
     
r3mix 


Wiek: 26
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 912
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2017-05-02, 21:39   

Te 30, czy tam 14 dni, to jest chyba tylko zalecane, a nie obowiązkowe, bo jeździłem Polo dwa miesiące bez przepisania i nic mi nie zrobili. Żadnych kar, żadnych roszczeń, żadnych listów urzędowych. Nic.
_________________
Polski Fiat 126p 650GT 1988r. WSK 125 M06B3 1983r. Romet Pony M2 1988r. VW Passat B3 1991r. VW Passat B5 2002r.
 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-05-02, 23:34   Re: Ważne ubezpieczenie OC a nowy właściciel

barol91 napisał/a:
Witam,aktualnie jestem na kupnie jakiegoś autka,niestety z przyczyn osobistych auto będę musiał rejestrować na siebie. Dzisiaj znalazłem ciekawą ofertę auta z ważnym ubezpieczeniem na prawie rok (dokładnie do kwietnia 2018roku) i tutaj pojawia się moje pytanie bo wiem że jeśli przepiszę je na siebie dostanę do zapłacenia rekalkulację ale ktoś mi ostatnio mówił że mogę jeżdzić na ubezpieczeniu aktualnego właściciela i pytanie takie jak to wygląda w praktyce? I czy w przypadku OC nie ma obowiązku przepisania go na siebie w ciągu 30dni? Z góry dziękuje za pomoc.

Wszystko zależy od tego gdzie auto jest ubezpieczone. Są takie ubezpieczalnie które nie robią rekalkulacji. Taką firmą jest na 100% HDI
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2017-05-03, 07:13   

LOBUZ88 napisał/a:
od 2 lub 3 lat polisy nie przedłużają się z automatu więc nie ma z tym żadnego problemu

No tak, przy sprzedaży auta (i nie tylko, tam jest parę innych sytuacji) to OC się nie przedłuża. Ale zarówno jak sprzedający i kupujący nie zgłoszą tego faktu, to skąd ubezpieczyciel ma to wiedzieć? :mrgreen:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
barol91 


Wiek: 33
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 367
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-05-03, 10:29   

dizzyx napisał/a:
LOBUZ88 napisał/a:
od 2 lub 3 lat polisy nie przedłużają się z automatu więc nie ma z tym żadnego problemu

No tak, przy sprzedaży auta (i nie tylko, tam jest parę innych sytuacji) to OC się nie przedłuża. Ale zarówno jak sprzedający i kupujący nie zgłoszą tego faktu, to skąd ubezpieczyciel ma to wiedzieć? :mrgreen:


no niby tak ale co podczas kontroli policji? nic nie zrobią?
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-05-03, 11:45   

Zalezy na kogo trafisz, jak nie pokazesz umowy to skąd moze wiedzieć ze kupiłeś a nie pozyczyles.
Jak nie przerejestrujesz a przepiszesz polisę to moze sie przyczepic "nie zgodność danych" i jest na to jakis paragraf.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Volt 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 67
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2017-05-03, 19:58   

i tu pojawia sie text ze auto pozyczylem od kolegi ale polise kupiłem sam !


i wszystko jest git podczas kontroli
 
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-03, 20:20   

A kto normalny robi takie coś? Wg. mnie zaczną drążyć jeszcze bardziej po takim tekście.
 
     
Volt 

Wiek: 33
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 67
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2017-05-03, 20:36   

u mnie to dziala, zadnego auta nie mam na siebie :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15