.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
1991 FSO Polonez Caro 1.5 GLE L80
Autor Wiadomość
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2016-07-21, 15:34   

Michu napisał/a:
synchro napisał/a:
Ciekawi mnie też książka o uprawnieniach, nigdy takiej nie miałem w rękach. Może zrobimy temat ze skanami prospektów i artykułów związanych z FSO?


Jestem za!

Dołączam się :) Myślę, że po selekcji tematu można by to nawet w przyszłości wstawić na główną bo dawno się tam nic nie zmieniało, ani nie aktualizowało.
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Alfred 126p 


Wiek: 36
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 324
Skąd: LPU
Wysłany: 2016-07-21, 21:06   

mam książkę "Usprawnienia poloneza" w pdfie
tylko nie mam autora ale pewnie to to samo
w wolnej chwili wrzucę gdzieś żeby można było pobrać
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-09-15, 09:49   

Jak oczywiście wiecie mam w nim kierownicę Monte Carlo. Oczywiście, nie trąbi i kierunki nie odbijają. Można by rzec standard :P Były chyba dedykowane naby do Monte Carlo. Ale czy jest na to jakiś patent? Chodzi mi głównie o trąbienie. Czy pozostaje tylko opcja "na krótko" czy idzie to jakoś zrobić?
_________________
Pasja 126p
 
     
efelek 


Wiek: 25
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 550
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-15, 10:22   

Aron napisał/a:
Jak oczywiście wiecie mam w nim kierownicę Monte Carlo. Oczywiście, nie trąbi i kierunki nie odbijają. Można by rzec standard :P Były chyba dedykowane naby do Monte Carlo. Ale czy jest na to jakiś patent? Chodzi mi głównie o trąbienie. Czy pozostaje tylko opcja "na krótko" czy idzie to jakoś zrobić?

Ten plastik z tyłu kierownicy masz org od monte ?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2016-09-15, 22:56   

Próbuj obracać titkiem w różne położenia, u mnie działa tylko w jednej z trzech kombinacji ;) Co do odbijania to z tyłu trzeba dorobić taki wypust, porównaj z seryjną kierą to ogarniesz o co mi chodzi ;)
_________________
 
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-11-29, 08:57   

Jakiś miesiąc temu spotkała nas bardzo niemiła przygoda. Otóż przy prędkości 100km/h otworzyła się przednia maska! Nie wiem, czy była niedomknięta, czy po prostu puścił zamek. Grunt, że szyba ocalała. Maska pognieciona, podszybie również lekko zwichrowane. Cóż, i tak chciałem go pomalować, ale to jeszcze bardziej mnie rozsierdziło. Cóż, udało się szybko kupić na allegro maskę na podmiankę do Wąskiego Caro i na razie jeżdżę z taką bordową. Wygląda to lipnie, ale lepsze to niż taka pognieciona w cholerę. Osadzenie zamka też lekko poprawione, ale wydaje mi się, że jeszcze trzeba będzie się nad tym mocniej pochylić. Kasa na blacharkę i lakier się zbiera. Na pewno będzie sporo roboty, bo już jak kupowałem Caroszczaka to widziałem, że pan Bogdan jakieś tam przygody z nim miał. Mam nadzieję, że prędzej czy później uda się wszystko to co zaplanowałem wcielić w życie. A tu jeszcze przegląd zrobić, sprzęgło wymienić, olej zmienić... Rozglądam się za daily w gazie w specyfikacji gruz, aby tylko dowoził do pracy i pozwolił na upalanie zimą (no i pewnie potem też), bo Caroszczaka na śnieg i sól mi szkoda. Mam już coś na oku, ale jak zwykle, hajs się trochę nie zgadza... Ale będziemy kombinować!

_________________
Pasja 126p
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-11-29, 09:03   

Aron, ja nie wiem czy generalnie to nie jest jakaś przypadłość Poldków, u mnie się co prawda nie otworzyła maska, ale dwa razy "zeskoczyła" z zabezpieczenia (tak jak bym pociągnął za rączkę od otwierania w środku auta) i generalnie maska telepie się jak paralityk. Muszę posiedzieć kiedyś i popatrzeć, może to kwestia ustawienia...
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-02-14, 09:43   

Niedawno dotarła paczka ze zderzakami do Caroszczaka. Oczywiście, wymagają odświeżenia, ale co dla mnie najważniejsze, nie są mocno porysowane, ani nie noszą śladów po wkrętach czy tego typu sprawach. Są w zdecydowanie dużo lepszym stanie, niż te, co są na Caroszczaku. Pewnie wraz z nowym lakierem wlecą na auto po wcześniejszym odświeżeniu.


Doszły też nowe garnki. Teraz tylko je poszerzyć za jakiś czas ;)
_________________
Pasja 126p
 
     
mily24 


Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-15, 15:42   

garnki 14 z trucka czy coś innego? ;)
_________________
'83 Polones 1.5C vel. Porucznik
'95 BMW E36 daily gruz
'99 Polonez Caro+ 1.6GSI vel. Nowy
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-02-16, 12:03   

Pozostaję w klimatach taczki, czyli 13" ;)
_________________
Pasja 126p
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-04-26, 11:51   

Zdjęcie zapożyczone z grupy o czarnych blachach, które ktoś wykonał w minioną niedzielę na rozpoczęciu Radomskich Klasyków.

W końcu! Sprężyny z trucka diesla ścięte o 3 i 1/4 zwoja, resory trzypiórowe sklepane na 12cm oraz komplet nowych amorów Krosno ze starych zapasów. Wszystko to dzięki pomocy ziomków z TeamPolones. Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się Caroszczak w wydaniu gruzlook. Na ten sezon jeszcze gruzlook. Powoli zbiera się hajs i elementy potrzebne do zrobienia lakieru... Trzeba także m.in. zreanimować grill a`la Orci, bo zaczepik się urwał, ale wszystko da się zrobić...
I już niedługo kolejne prace ;)
_________________
Pasja 126p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15