.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
elementy wyposażenia FL 94'
Autor Wiadomość
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-12, 22:25   elementy wyposażenia FL 94'

Witam,
Mam pytania dotyczące tego jakie elementy wyposażenia w oryginale powinien posiadać FL z 94' czerwiec.
Zauważyłem, że mam kierownicę prawdopodobnie z BIS'a (żadnych napisów na środku).
1) Czy to było w oryginale, czy raczej coś modzone było? Jeśli kombinowane to jak powinna wyglądać taka kierownica?
2) Nie mam lusterka prawego. Czy macie może fotki jak ono powinno wyglądać lub może ktoś ma na zbyciu?
3) Jakie małe dekle były dla tych roczników? Ja mam kołpaki. Widzę na sieci dwie dostępne wersje "Polski Fiat" lub "FSM"
4) Czy ktoś ma na zbyciu emblematy x3 lub wie gdzie kupić?

Z góry wielkie dzięki!
pzdr
Dawid
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-03-12, 23:15   

Rocznik 1994 jest specyficzny pod tym względem, że nie ma emblematu FSM na kierownicy, nie ma emblematów FSM na kołpakach i nie ma emblematu 650E na tylnej klapie. Te egzemplarze z 1994, które ja widywałem miały najczęściej kołpak BIS-owski na rozmiar 12", ale nie wiem czy to jest reguła, może zwykłe małe tez zakładali (chyba zależy to od wersji wyposażenia).

Lusterko prawe powinno wyglądać tak samo jak lewe - chyba nie chcesz mieć dwu różnych? :)

Zamieść w ogóle zdjęcie tego auta, będzie łatwiej ocenić oryginalność. Jaką masz tapicerkę? (też była inna w '94)
_________________
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2017-03-13, 12:33   

Małe dekle czarne mam na zbyciu, Fsm z epoki
_________________

 
     
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-13, 20:46   

No tak, dobrze żeby lusterka były takie same :) tylko to lewe też mnie się jakieś dziwne wydaje.
Wrzucę fotki poszczególnych elementów, rzeczywiście tak chyba będzie najprościej.

Z tego co zdążyłem wyczytać może to być jakaś bardziej wyposażona wersja, podgrzewana tylna szyba, uchylne boczne, tapicerka przód i boki szare, fotele i kanapa groclin.

Z tymi deklami to poczekam, muszę zdecydować w którą stronę wymienię elementy, jeśli to wogóle ma sens, czy nie lepiej zostać przy oryginalnym wyposażeniu.
 
     
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 22:13   

tak to wygląda:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

na co ewentualnie zmienić żeby zachować klasyczny wygląd odpowiadający temu rocznikowi?
lusterka łezki czy zostać przy krossach?
myślałem też o zmianie kierownicy na FSM, to samo z małymi deklami.

pzdr
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-03-16, 22:35   

dawidm napisał/a:
myślałem też o zmianie kierownicy na FSM, to samo z małymi deklami.

Wytłumaczyłem Ci wcześniej, że ten rocznik charakteryzuje się brakiem emblematów ;) Jeśli chcesz zachować oryginalną specyfikację to nie ruszaj kołpaków i kierownicy.

Lusterka powinny być tego kształtu jak masz, czyli "telewizorki", ale oryginał FSM.

Oryginalnie na pewno nie było białych kierunków z przodu. "Pająk" jest z eleganta, ale nie wiem czy w '94 taki już nie występował w FL-ach, może ktoś inny będzie lepiej zorientowany. Do zmycia także konserwacja na progach, skoro już mówimy o dążeniu do oryginału :)

W ogóle to całkiem nieźle zachowany ten maluszek. Załóż mu temat na forum i przedstaw szerzej, bo wygląda obiecująco :)

PS jeśli jednak koniecznie chciałbyś się pozbyć tych kołpaków to ja je chętnie przygarnę, bo szukam takich :P
_________________
 
     
Karol 
ziomy rezerwy


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 752
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2017-03-16, 23:38   

Pan_Waclaw napisał/a:
"Pająk" jest z eleganta, ale nie wiem czy w '94 taki już nie występował w FL-ach,

Występował :)
_________________
Moje youngtimer'y:
- Fiat 126p ST 650S
- BMW E34 530i 88'
- Romet Ogar 205 87'
- Romet Chart 210 Elektronik 89'
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2017-03-17, 13:15   

Lewe lusterko masz "rzemiosło" CROSSa BIS, jak by co - mam takie prawe na sprzedaż ;)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-03-17, 13:48   

Wszystko zgodne z rocznikiem nawet fotele IG, zmien tylko lusterka na fsm i przednie migacza na kolor zolty.
 
     
Paweł M-11 


Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 240
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2017-03-17, 15:52   

Chętnie wymienię się, w swoim elegancie '94 posiadam pomarańczowe kierunki, szukam białych :P
 
     
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 22:03   

dzięki wielkie za porady.
Możecie jeszcze pokazać na sieci jak wyglądają te lusterka FSM? Może ktoś z Was ma do sprzedania?Wszędzie mi wyskakują łezki bądź jakieś zamienniki.

Paweł M-11, zostawię je póki co w zapasie. Jak się rozmyślę będę pamiętał.
Pan_Waclaw, jw :)
 
     
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-17, 23:07   

jeszcze jedna sprawa.

Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się ta kierownica wczesnych FL'ów (FSM), małe dekle nie kołpaki, lusterka łezki oraz 650E na klapie.

Czysto teoretycznie, już odbiegając od 100% oryginalności tego egzemplarza, czy możliwe było wyprodukowanie tego rocznika (czerwiec 94') w wyżej wspomnianym zestawieniu zachowując obecną resztę wyposażenia?

I czy ten pająk który posiadam występował z kierą FSM? Czy to też wymagałoby zmiany?


Ciekawy jestem jaki by to miało wpływ na ewentualną próbę przejścia na żółte blachy.
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-03-17, 23:10   

dawidm napisał/a:
Ciekawy jestem jaki by to miało wpływ na ewentualną próbę przejścia na żółte blachy.

Żadną.
_________________
 
     
krzychoo 


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 00:10   

Każdy robi to co mu się podoba, ale ja bym zostawił wszystko tak jak jest (poza tym, co się nie zgadza z oryginałem oczywiście). BISowska kierownica występowała już we wcześniejszych rocznikach (w IV pakiecie, z przekładnią listwową, kołpakami BISowskimi i innymi bajerami). Masz najbardziej dopasionego FL-a jakie tylko wychodziły. Po co robić jakieś downgrade'y?
_________________
jest 126p '93 Rosso Corsa
był 126 '98 Rosso Ercolano
http://www.forzaitalia.pl
 
     
dawidm 

Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 18:03   

przekonaliście, nie będę póki co świrował, poszukam tych oryginalnych brakujących części.
jak coś porobię więcej przy nim wrzucę info na forum.

dzięki wielkie!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16