.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomnienie dzieciństwa... ZFA '86 483/F Bleu Lord
Autor Wiadomość
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2016-09-04, 16:15   Wspomnienie dzieciństwa... ZFA '86 483/F Bleu Lord

Moja pasja do malucha nie wzięła się tak jak większości osób z tego, że to po prostu modne.

Kochałem maluszki, jeszcze zanim było to modne.

Mam dziś 21 lat. Urodziłem się więc w 1995. Doskonale pamiętam, jak pod koniec lat 90. płakałem, gdy mój tata - pracownik złomowiska rozbierał na złom ST-ki...

No i poszedłem do 1 klasy szkoły podstawowej, w szkole działało SKO - Szkolna Kasa Oszczędnościowa


Za zaoszczędzone tam 160 zł postanowiłem zrealizować swoje odwieczne marzenie...

tak....

kupiłem malucha ;) Od dorosłego kuzyna ;)

Nie miał tylko skrzyni i silnika. Ale o to mi właśnie chodziło - o statyczną zabawkę.

No i pamiętam ten majowy wieczór 2003 roku (chyba 17 maja to był), akurat kończyła się wieczorynka... gdy do mojego pokoju wpadają kuzyni (w moim wieku) i krzyczą że przywieźli mi malucha... ja wybiegam na podwórku a tam podczepiony do wujkowego Golfa I ON....

Wtedy wydawał mi się w cudownym stanie. Trzeba przyznać, że wówczas jedyne maluchy z jakimi miałem kontakt, to te z kapliczka, wiec wydał mi się inny niz wszystkie...

Wtedy jeszcze nie wiedziałem co mam. Był to typowy eksport ZFA - 1986 rok, kolor 483/F Bleu Lord, z przodu włoskie P4 (z tyłu nie miał belki), deska typowy FL, listwy na drzwiach typowe już dla FL. Tapicerka normalna skajowa, brak dmuchawy, jak miał jeszcze silnik to palony był chyba z bata, bo pamiętam tą małą dźwigienkę od ogrzewania koło tylnej kanapy.

O pojazd starałem się dbać, jak tylko mogłem - zamalowywałem rdzę plakatówkami, tuningowałem go przy pomocy rolki etykiet od płynu BORYGO... Potem doszły jakieś spreje, biała farba.... wiem że wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy, ale byłem wtedy dzieckiem. Maluch był moją zabawką. W późniejszym okresie zyskał nawet fotele IG.

Mam z tym bardzo wiele pozytywnych wspomnień z dzieciństwa. Wiele miłych chwil, zabaw... Biodegradaja jednak postępowała nieuchronnie... W końcu wrak malucha zaczął przeszkadzać sąsiadom i musiałem niestety go wywieźć na złom... Był to chyba rok 2010. Wykręciłem doslownie wszystko co się jeszcze nadawało do czekogolwiek, jakieś drobiazgi z niego mam teraz w swoim Townie... Bardzo ciężko było mi się z nim pożegnać. Ta skorupa to właściwie całe moje dzieciństwo, na dobrą sprawę mój pierwszy maluch. Do dziś lubię sobie na autoscout24 popatrzeć włoskie maluchy... tam spotkać kolor 438 nie jest ciężko, jednak nigdy nie spotkałem egzemplarza takiego jak mój. Sentyment zostanie :/







 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-09-04, 22:02   

O kurde, fajna historia! :)
szkoda że bez happy endu ale no cóż :/
Ja też za dzieciaka zajarałem się maluchami i zostało mi do dziś, a maluch który się do tego przyczynił też skończył na złomie, miałem dawno temu fotki ale nie mogę ich znaleźć...
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-09-05, 08:27   

Live its brutal
_________________

 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2016-09-05, 18:25   

Ej, a czy zdjęcia wam działają??
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2016-09-05, 18:32   

jest ok ,widzę skorodowanego Fiacika :cry:
_________________

 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-09-06, 05:25   

Ja też widzę :luj:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15