.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzona Zastava 1100p Mediteran.
Autor Wiadomość
Bobby 


Wiek: 27
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 47
Skąd: Rumia
Wysłany: 2016-07-18, 22:48   

Bardzo fajna zastavka mam nadzieję, że stanie się jeszcze ładniejsza niż jest teraz ;)


Vladi napisał/a:
A jak z dostępem do części do modelu? Skoro ciężko kupić całą Zastavke to co dopiero części :D

Model 1100p/101 był produkowany w zakładach Zastavy do 2008 roku więc części z Serbii obecnie nie są problemem szczególnie, że raz w roku znajomy z klubu zastavy jeździ po części.
Rocky napisał/a:
Chmielu17, Ja bym pakował 1.3 z Korala

Jeszcze trzeba znaleźć całego Korala z 1.3 a ja swojego nie oddam :P
synchro napisał/a:
Zarejestruj się na forum klubu zastawy. Rozpórkę górną i dolną. Nie będzie pękała na podłużnicach.

Już kolega trafił i założył temat na forum klubu Zastavy a co do rozpórek to one tak naprawdę pokażą w jakim stanie jest przód.
_________________
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-07-19, 00:12   

synchro napisał/a:
Rozpórkę górną i dolną. Nie będzie pękała na podłużnicach. Szybę przednią, bo obecnie masz z klinem, a takowe były w tej wersji do 77r. Ogólnie bardzo mi się podoba :-) 500km, to w której części kraju ją kupiłeś?


Rozpórek poszukam, z szybami to późniejsza sprawa. Zastava była w Płońsku (Mazowieckie), jednak tablice rejestracyjne są z 1992 z Żoliborza, ostały się po drugim właścicielu tego auta.
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-21, 08:07   

Miałem gdzieś chyba jakiś licznik do Zastavki. Muszę go znaleźć na moim składziku. Mi nie potrzebny, a może tobie się przyda na zaś ;) Jak znajdę to podeśle fotki :)
_________________
Pasja 126p
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-08-01, 23:59   

Witam ponownie. W ciągu paru dni zająłem się trochę Zastavą i porobiłem kilka zdjęć. Wyjąłem zbiornik paliwa odcinając starą rurę wlewową poklejoną taśmą izolacyjną, wylałem stare paliwo. Po wyjęciu czujnika poziomu paliwa zobaczyłem takie coś.



Zajrzałem też jak zamontowany jest układ wydechowy - dosyć ciekawie.



Chlapacz z prawy tylny ma urwane mocowanie ktoś dorobił nowe, na całe szczęście całkowicie demontowane.



Tak wyglądają boczki drzwiowe, skaj na nich był w dobrym stanie, więc go zostawiłem, płytę dorobię nową.



W tę piękną prostotę deski rozdzielczej można się wpatrywać godzinami.



I zaczynamy rozbiórkę wnętrza.



To coś owinięte w niebieskiej folii, to mata wygłuszająca, która "napiła" się już wody.



W trakcie rozbiórki odkryłem uszkodzoną podłogę z prawej strony. Pod wygładzinami i matami rdza zaczęła szaleć.





Praktycznie rozebrana cała w środku, znalazłem dwie martwe myszy podczas rozbiórki, stąd już wiem dlaczego taki smród był we wnętrzu. Fotele, kanapę oraz wykładziny zawiozłem do prania.



Pomalutku zbieram graty do silnika i nie tylko. Jeszcze muszę kupić pasek rozrządu, świece, kable zapłonowe, uszczelkę gaźnika (lub sam ją zrobię), zbiorniczek wyrównawczy, termostat z obudową.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-08-02, 04:52   

Znaleziska prawie standardowe :D
_________________

 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-08-02, 09:22   

Czyli jednak trochę roboty przy blacharce będzie :) Chyba niemożliwe jest trafić naprawdę dobry pod tym względem egzemplarz...
_________________
 
     
Ciasteczkowy 
less is more


Wiek: 38
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 305
Skąd: PZ / Buk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-08-02, 17:07   

ale ona jest fajna :lubieto:
 
     
mtts 
Weteran


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 1310
Skąd: Kraków
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-08-02, 17:33   

Mediteran ze względu na małą ilość występujących sztuk jest ciekawy, ogólnie ma potencjał!

W sumie fajnie się tym jeździ, jest całkiem rześkie i nawet spoko się prowadzi..
Ja sporo miałem do czynienia dokładnie z tą, zieloną z czerwonym/bordowym środkiem:


Nie ukrywam, że przydałoby się trochę części, a nie chcę się specjalnie rejestrować i zaczynać od giełdy na forum Klubu Zastava - może ktoś z zarejestrowanych zechce pomóc? ;)
 
     
adi20007 


Wiek: 27
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-02, 22:28   

Kurde mają coś w sobie te Mediterany :) Wygląda na fajną bazę.

mtts napisał/a:
Mediteran ze względu na małą ilość występujących sztuk jest ciekawy, ogólnie ma potencjał!

W sumie fajnie się tym jeździ, jest całkiem rześkie i nawet spoko się prowadzi..
Ja sporo miałem do czynienia dokładnie z tą, zieloną z czerwonym/bordowym środkiem:
Obrazek

Nie ukrywam, że przydałoby się trochę części, a nie chcę się specjalnie rejestrować i zaczynać od giełdy na forum Klubu Zastava - może ktoś z zarejestrowanych zechce pomóc? ;)


Kilka lat temu rozbierałem taką Zastavkę i to co się jeszcze do czegoś nadaje zostawiłem. Napisz co potrzebujesz ;)

 
     
bzyku 


Wiek: 31
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 601
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-08-03, 12:19   

Jeśli myślisz o swapie to pomyśl o jakimś 1.5 albo 1.7 z Ibizy MK1 Porsche System :D
Ja miałem okazje jeździć taką Ibizą z 1.2 i już fajnie się to zbierało, a co najlepsze konstrukcyjnie Zastava i Ibiza są bardzo zbliżone, zwłaszcza jeśli chodzi o zawieszenie :)
_________________

Yellow Maybach '93
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2016-08-05, 17:06   

Jest jakiś polski film z lat 80 gdzie gość pomyka białym Mediteranem, a przód ma z jakiejś hondy albo innego Japońca... Kojarzy ktoś tytuł??? Oglądałem dawno temu na yt
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-08-05, 17:14   

Trójkąt Bermudzki.
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-08-08, 14:32   

Faktycznie! A jaki ma zajebisty tył ta Medi w filmie! Jaram się!
_________________
Pasja 126p
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-09-29, 10:43   

Witam ponownie po iluś tam dniach. Jako, że mam urlop postanowiłem trochę pogrzebać przy Zastavie, żeby zaprowadzić ją na przegląd. Na pierwszy ogień zdjęcie "śrub" i podkładek, którymi była przykręcona kolumna kierownicza (podkładki były aluminiowe). :shock:



Podłoga po zerwaniu mat wygłuszających...


Wczoraj i przedwczoraj ściągnąłem zaciski z przodu, tłoczki zapieczone na maksa, zalałem je płynem hamulcowym może coś odpuszczą.


Gumy stabilizatora i jego tulejki w wahaczach...


I ściągamy całą lewą część zawieszenia.


Piękna osłona sworznia, ten sworzeń był wybity totalnie, ale prawy wahacz o dziwo był jeszcze w miarę dobrym stanie.


No i teraz najlepsza część - kolejne graty do Mediterana, niektóre kupione też na zapas do Poloneza.
Reflektory przednie nówki H4 Wesem.
Wahacze TRW z mocowaniem na 10mm.
Gumy, wieszaki tłumików.
Przewody hamulcowe od 125p.
Nowy pasek rozrządu i parę innych gratów.



Obecnie Zastava tak się "prezentuje"
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-09-30, 10:44   

Zaciski hamulcowe to nie jest przypadkiem to samo co w 125p i polonezie starego typu?
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15