.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: xemup
2011-05-29, 22:24
126p po 6 latach
Autor Wiadomość
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:21   126p po 6 latach

Witam poczytałem trochę forum trochę mi się powspominało i teraz tak
Mój Tata jest w posiadaniu FL z 88
Tyle że od 05 stoi w garażu nie odpalany . I bez opłat .
Czy odpali sprawdzę za tydzień ale chciałbym się was spytać co można w jego przypadku zrobić ? Co trzeba zrobić bym mógł zgodnie z prawem wyjechać z nim na ulice ?
Bo to oc nie było płacone przez te 6 lat i nie zgłoszona była zmiana adresu zamieszkania właściciela . Jakie by były koszta tego wszystkiego i tu pytanie czy warto ?
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:28   

Od strony prawnej, to musisz zrobić przegląd i ubezpieczyć samochód. Potem pójść do wydziału komunikacji i wyrobić nowy dowód.
Przegląd 100, ubezpieczenie pewnie koło 300, przerejestrowanie 70/170 zł w zależności od tego, czy musisz zmieniać tablice.
A ile będzie kosztowało zrobienie go mechanicznie? Zależy w jakim jest stanie.

Czy warto? Zależy w jakim samochód jest stanie, ale pewnie z ekonomicznego punktu widzenia nie warto (zwykle w przypadku zajmowania się jakimkolwiek zabytkowym samochodem nie warto). Ale to od Ciebie zależy, czy to auto coś dla Ciebie znaczy, czy masz do niego sentyment, i czy będziesz miał wystarczająco zapału żeby je wyremontować.
 
     
Domage 
ziomy rezerwy
buh


Wiek: 113
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 3198
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-05-29, 22:28   

Najprościej i najtaniej, spisać umowę sprzedaży na ciebie, ewentualnie jakiegoś znajomego. I Wtedy wykupić OC.
Jeżeli chciał byś zapłacić tak jak jest, to musisz opłacić te 6 lat + odsetki. :roll:
_________________

Pussy Wagon
 
 
     
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:34   

jak się patrzy to jest ok tylko go wybebeszyć wyczyścić ew pomalować wymienić fotele na lotnicze (stare dziurawe) dzisiaj go lekko wyczyściłem i sobie posiedziałem pół godziny i dupa boli strasznie ale czas leciał wspaniale i szybko . Sentyment jest bo jest w rodzinie już ponad 10 lat jak nie liczyć ale od kupna Astry stoji . Zmiana blach na 100 bo jest WLI a tam już nie ma na kogo przepisać . A umowy nie musiały by być na datę wsteczną ?

A i dzięki za tak szybką interwencję nie spodziewałem się :)
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:35   

Dowiedz się od taty, czy OC było wypowiedziane, czy nie.
 
     
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:37   

Nie było i to jest właśnie problem
_________________
88 Fiat 126p FL 444 ZOMO
93 Fiat 126p FL 854
93 FSO Polonez L-111
99 Fiat 126p Town 306
91 Fiat 126p FL 113 aka TLW
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:40   

Czyli umowa OC na Twojego tatę automatycznie się przedłużała i ma w tym momencie dług w ubezpieczalni na 6 lat składek + odsetki, i tego nie uniknie niezależnie od tego czy ten samochód teraz zezłomuje, czy nie (zwłaszcza że do legalnego złomowania potrzebne jest aktualne OC)

Jeśli spiszecie teraz umowę z aktualną datą, a Ty ubezpieczysz samochód na siebie w dniu kupna, to Ty będziesz czysty, a tata będzie miał dalej problem za te sześć lat.

Jeśli spiszecie umowę z datą wsteczną z 2005 roku, to ciężko przewidzieć co się stanie. Teoretycznie może Ciebie capnąć UFG za 6 lat bez OC, a co zrobi w takim wypadku ubezpieczalnia u której dług ma tata, ciężko powiedzieć.
 
     
duzy_lolo 


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 541
Skąd: Kraków
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:43   

pumex napisał/a:
Czyli umowa OC na Twojego tatę automatycznie się przedłużała i ma w tym momencie dług w ubezpieczalni na 6 lat składek
umowa się przedłuża o rok i nie więcej, później wygasa.
 
     
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:45   

No to fajnie bo jak coś to już myśleliśmy poprostu żeby go zezłomować i kupić drugiego . Ale jak trzeba będzie opłacić OC to trochę nie fajnie bo ubezpieczenie było w PZU do 10-04-05 . I tyle (składka ok 140zł) to sprawdziłem z drugiej stronny ciekawe czy mogą to w jakiś sposób umorzyć . Mieliśmy przez ten okres 2 samochód w PZU też (ale to chyba nie ważne )
_________________
88 Fiat 126p FL 444 ZOMO
93 Fiat 126p FL 854
93 FSO Polonez L-111
99 Fiat 126p Town 306
91 Fiat 126p FL 113 aka TLW
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:46   

duzy_lolo napisał/a:
umowa się przedłuża o rok i nie więcej, później wygasa.


Nie wiedziałem.

No to w takim razie musicie opłacić zaległą składkę za rok + pewnie jakieś odsetki, i wykupić nową polisę.
 
     
arena11 

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-29, 22:49   

enter napisał/a:
Co trzeba zrobić bym mógł zgodnie z prawem wyjechać z nim na ulice ?
poczekać jeszcze 3 lata, zrobić prawko i dopiero martwić się o jego papiery
 
     
banasiewicz02 
ziomy rezerwy
Towarzysz Bananov :]


Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 1615
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2011-05-29, 22:51   

Ubezpieczcie po prostu w innej ubezpieczalni od dnia w którym poszliście ubezpieczyć,jak będą coś wam mówić że zaległe oc to lejcie na to,ale raczej nie będą nic mówić,będą mieć w dupie i będą się cieszyć że robicie świeże OC w ich firmie zamiast w pzu,a na tamte 6 lat lejcie sikiem prostym,tam mają taki burdel w tych ubezpieczalniach,a zwłaszcza w pzu że zapewne nigdy się nie kapną,że nie było OC,a jeśli nawet,to spiszcie umowę na 5 lat wstecz na jakiegoś fikcyjnego gościa,jak w razie czego ubezpieczalnia się upomni o te 6 lat to pokażecie umowę i jesteście czyści,to co piszę oczywiście nijak ma się z legalnością,ale czy jebane ubezpieczalnie są uczciwe wobec swoich klientów ?
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 
 
     
enter 
ziomy rezerwy
Animowany felgoholik


Wiek: 27
Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 371
Skąd: Radom
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-29, 22:52   

aha więc dajmy na to że składka (2 raty po 140)280 + odsetki + przegląd + nowa polisa + rejestracja czyli około 800 zł
Hmm tylko trzeba zobaczyć czy jest zdrowy pod spodem . Jeśli nie zapłacić trzeba 500 zł z czego odzyska się ok 200 na złomie .... czyli 300zł do wyrzucenia .

Edit
arena11 napisał/a:
enter napisał/a:
Co trzeba zrobić bym mógł zgodnie z prawem wyjechać z nim na ulice ?
poczekać jeszcze 3 lata, zrobić prawko i dopiero martwić się o jego papiery

Tak się zastanawiam czy warto bo może bym się pobawił w B1 już sam nie wiem ...

banasiewicz02 napisał/a:
Ubezpieczcie po prostu w innej ubezpieczalni od dnia w którym poszliście ubezpieczyć,jak będą coś wam mówić że zaległe oc to lejcie na to,ale raczej nie będą nic mówić,będą mieć w dupie i będą się cieszyć że robicie świeże OC w ich firmie zamiast w pzu,a na tamte 6 lat lejcie sikiem prostym,tam mają taki burdel w tych ubezpieczalniach,a zwłaszcza w pzu że zapewne nigdy się nie kapną,że nie było OC,a jeśli nawet,to spiszcie umowę na 5 lat wstecz na jakiegoś fikcyjnego gościa,jak w razie czego ubezpieczalnia się upomni o te 6 lat to pokażecie umowę i jesteście czyści,to co piszę oczywiście nijak ma się z legalnością,ale czy jebane ubezpieczalnie są uczciwe wobec swoich klientów ?

To co mówisz nie trzyma się kupy jeśli się upomną o tamte lata a ja mam umowę na sprzedaż z 2005 a samochód jest z powrotem u taty to już sam nie wiem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16