.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze pojazdy z epoki - Obszerna kolekcja Kuby

Kuba. - 2013-03-06, 16:13
Temat postu: Obszerna kolekcja Kuby
Witam, mam do zaprezentowania troche mojego złomu, który jest w trakcie reanimacji.

Pierwsza przygoda z jednośladami zaczęła sie w 2008r, wtedy dostałem pierwszy motorower od sąsiada, jest to Tomos Targa, gdy go dostałem miał na liczniku około 7 tysięcy, kiedyś jak zmieniałem dętke to zgubiłem napęd prędkościomierza i od 4 lat nie nabija kilometrów. Zdjęcia są stare, zaraz po przyprowadzeniu

Rok później, w pierwszym kwartale 2009r kupiłem Simsona, rozglądałem sie za nim około pół roku, wreszcie kupiłem w Końskich za 1700zł z dokumentami
Z czasem, jak już zacząłem dorastać i orientować sie w mechanice zrobiłem z ojcem kapitalny remont i od remontu ma przejechane około 10 tysięcy, wymieniony był wał, łożyska, uszczelniacze, cylinder, tłok, głowica. Z czasem przyszedł czas na remont wizualny, pierwszym krokiem była zmiana wydechu , przednich kloszów i malowanie błotników.
W 2010r prezentował sie następująco

W międzyczasie straciłem łańcuch

Jeździłem przez 2 sezony bezawaryjnie, w 2012 przyszedł czas na polerowanie aluminium

Dorobiłem też stopke boczną

przy okazji zmieniłem pierścionki. Zmieniłem też gąbke siedzenia, wtedy prezentował sie tak

W tym roku zmieniłem jeden z trybów - blokował kopke, trzy ząbki sie ułamały

Poprawiłem polerke

zmieniłem gume napędu

klosze kierunków. Obecnie prezentuje sie tak


W 2010r kupiłem od znajomego Simsona za 300zł, był malowany, zrobiłem remont silnika, troche dopracowałem kosmetycznie i jeździłem w niedziele na ryby z ojcem, w 2011 sprzedałem go za 2000zł.


Na koniec 2010r nabyłem kolejnego Simsona, kupiłem za 400zł, niestety ma niemiecki brief, nigdy nie był rejestrowany, nic w nim nie robiłem aż do czasu, gdy zacząłem go przerabiać. Tak wyglądał po kupnie

Po przeróbkach

Bak i boczki sprzedałem, błotniki do sprzedania, kupiłem drugie boczki, bak i błotniki mam, będzie malowany przy okazji malowania komara i prawdopodobnie na sprzedaż.

W 2011r dostałem od znajomego Komara 2352 w rozliczeniu za zmiane tłoka w jego Ogarze 205. Po kupnie i szlifowaniu

Po malowaniu


W marcu 2012r kupiłem za 50zł Komara 2350 w stanie złomowym, uratowany przed żyletkami.

Był piaskowany, malowany, czeka na koła i pare dupereli.


Następnego Komara kupiłem też jakoś w 2012 za 80zł. Jest to jeden z tych, który ma inne mocowanie błotnika, aktualnie czeka na malowanie.

W zime 2012r kupiłem od znajomego seryjnego Ogara 200 z dokumentami, plombami na silniku i oryginalnym lakierem od znajomego taty z pracy za pół litra.
Odmalowany, zmieniony tłok i jeżdżony, zdjęcie z wiosny 2012


Przed wiosną 2012 kupiłem motorynke pony m1 za 80zł

Piaskowana, w podkładzie, powoli kompletowana, czeka na swoją kolej.


Wiosną 2012r tata przywiózł z roboty Komara, znajomy mu oddał za darmo

Również czeka na malowanie.

W wakacje 2012r dostałem od znajomego 2 Jawy Mustang, 1 Kaczke i blachy od kaczki bez ramy, plus koła, jakieś graty i dwa silniki, jedna jawa już odmalowana, druga w kolejce do matowienia, kaczki czekają w drugim garażu. Dostałem od dziadka tłok, pierścionki, cylinder zakupiony w PRL'u, nigdy nie zakładane i dętke czechosłowacką.


Pod koniec wakacji kupiłem na złomie za 80zł Komara 2351, na zdjęciach nie widać części, kupiłem jeszcze pare liczników, lamp, osłon łańcucha i gratów do silnika.
Aktualnie jest w podkładzie i czeka na pare części.

Kolejny ogar odkupiony ze złomu za 80zł Wydech sprzedałem za 40zł, filtr stożkowy, lusterko i jeszcze jakieś graty co mi zawadzały za 40zł i ogar sie zwrócił :P Leży w drugim garażu i czeka na swoją kolej.


Pod koniec 2012r kupiłem MR 232 od jakiegoś dziadka za 100zł, całego z kołami, silnikiem w częściach, bakiem, siedzeniem, schowkiem. Aktualnie jest wypiaskowany i czeka na malowanie, jedyne co do niego brakuje to wydechu dzielonego.



Marzec 2013, wczoraj około 20 umówiłem się z Panem ze wsi obok, pare domów od faceta, gdzie kupiłem malucha) pojechałem po wueskę, popatrzyłem tylko czy koła do odratowania i rama nie cieta, resztą sie nie przejmowałem. Dałem facetowi 250zł i jutro jeszcze jade do niego po silnik w częściach. W baku około 4l benzyny jest :E


Marzec 2013, Polo kupiony za 40zł, motorynka i graty widoczne na zdjęciu kupione na wage po 50gr za kilo, planowana jest reaktywacja bzynki, wszystko sie okaże po głębszej analizie.



Gratuluje tym, co przeczytali te wypociny :E W poprzednią sobote jeszcze zamieniłem z kumplem skuter za Jawe 350 ale o tym kiedy indziej. Do wszystkich komarów mam silniki, to sie na złomie kupiło kartery z BDB stanie za 10zł albo komuś zawadzało to przygarnąłem i złożyłem, niedługo powinno pare z tych złomków wyjechać na droge ;) W planach jest jeszcze MZ, 125pe, Warszawa, Syrena :)

Gdyby kogoś interesowało więcej zdjęć lub zdjęcia z remontu - zapraszam tutaj http://bikepics.com/members/harpen/ ;)

Michaluss - 2013-03-06, 17:23

hoho ładna kolekcja prawie jak u mnie :D
Luigi - 2013-03-06, 17:39

Trochę tego masz :shock: Gratulacje :D
Jakub - 2013-03-06, 18:02

można prosić fotki w temat?
FreddieM - 2013-03-06, 18:04

Najlepiej miniaturki, bo strasznie ciężko to się czyta.
Kuba. - 2013-03-06, 19:10

poprawione, troche mało estetycznie to wygląda, na dniach może zrobie aktualniejsze zdjęcia ;)
Kuba. - 2013-03-09, 12:21

kilometry w Simsonie sie nabijają


w jednym z lagów olej uciekł dołem, musze sie za to kiedyś zabrać, jak na razie brak chęci :D

co do Jawek, jedna z nich jest odmalowana, aktualne jej zdjęcia.

Baki94 - 2013-03-09, 20:46

Piękna kolekcja i widzę, że dużo motorków już pomalowałeś. Ja też mam ich kilka, ale dopiero zaczynam restaurować pierwszego. U mnie przeważają Romety, ale też mam Simsona i również nabiłem mu 10 tys. po remoncie, ale niestety dłużej nie wytrzymał... Powodzenia w kompletowaniu i składaniu motorków.
Kuba. - 2013-03-10, 17:15

Dzięki :E

z wielką niechęcią zabrałem sie wstępnie za polerowanie kap od sztywniaka :F

przed


po


Szlifowane papierem 320, z dnia na dzień będę robił koleje kapy kolejnymi papierami i do wakacji każda powinna być jak lustro :F

Przednie zawieszenie, które kupiłem za 5zł ;) Czeka na rame do sztywniaka.


Troche zdjęć szrotu jaki jest w jednym z garażu ;)









bałagan w uj :E

Baki94 - 2013-03-10, 19:31

Takie miejsce pracy z nieładem artystycznym to rozumiem, takie coś ma swój urok :) Widać, że urzęduje tu ktoś pozytywnie zakręcony na punkcie motorków.
Kuba. - 2013-03-10, 21:38

hehe :D był porządek, zanim nie zabrałem sie za wygrzebywanie części z malczana :D
DiZeL - 2013-03-10, 21:46

a moje motorki stoją i czekają w kolejce :cry:
dawcio650e - 2013-03-11, 20:15

Widzę nie ja tylko jestem taki złomiarz znaczy ja troche większy jestem :E
Dobrze kojarzę z innego forum kolega Korn ?

Baki94 - 2013-03-11, 20:25

No tak, a ja dopiero teraz kojarzę :D Kupiłeś FLa to dołączyłeś do nas :)
Jakub - 2013-03-11, 20:53

kurde, aż mam ochotę skończyć składać komara :|
Kuba. - 2013-03-11, 21:05

DiZeL napisał/a:
a moje motorki stoją i czekają w kolejce :cry:

u mnie stoją już koło roku :F

dawcio650e napisał/a:
Widzę nie ja tylko jestem taki złomiarz znaczy ja troche większy jestem :E
Dobrze kojarzę z innego forum kolega Korn ?

zgadza sie ;)
pokaż swoje graty :E

Baki94 napisał/a:
No tak, a ja dopiero teraz kojarzę :D Kupiłeś FLa to dołączyłeś do nas :)

:D

Jakub napisał/a:
kurde, aż mam ochotę skończyć składać komara :|

teraz akurat mam wene, tak to w ferie praktycznie nic przy nich nie robiłem :D

Kuba. - 2013-03-22, 10:20

pierwszy post zaktualizowany, doszła wsk :D

Komarek umalowany, bak ma troche zacieków, oby sie spoleorwały ;)


Ojciec przywiózł z roboty bak i pare gratów do malucha, dostał od znajomego za frajer :D

Kuba. - 2013-03-23, 20:24

pierwszy post aktualizowany, doszedł Romet Polo i pół motorynki ;)
Baki94 - 2013-03-23, 20:35

Fajne Polo! Remoncik? ;)
Kuba. - 2013-03-23, 20:45

remoncik, remoncik ale najpierw szykuje do malowania komary, które czekają i wygrzebę kaczke, drugiego mustanga i dopiero jakoś potem zajme sie polo, motorynką i wsk ;)
Adaśko - 2013-03-26, 15:51

Jedna skromna rada - nie poleruj kap ani karterów na lustro, lepiej oddaj to do szkiełkowania. Porowaty materiał lepiej oddaje ciepło, co w klasycznych 50ccm jest dość istotne. Wiem co mówię, Budzik może potwierdzić kilka moich wyczynów :D
Budzik - 2013-03-27, 11:45

Adaśko napisał/a:
Wiem co mówię, Budzik może potwierdzić kilka moich wyczynów :D

Większego wariata nie znam :mrgreen:

Kuba. - 2013-03-27, 19:32

karterów nie poleruje, pieniędzy cały czas brakuje, ledwo na części uzbieram a co dopiero szkiełkowanie, nie będę tym dużo jeździł, jednego Komarka chce postawić w salonie, myślę też nad motorynką żeby gdzieś postawić. O jakich wyczynach mowa? :E

Co do oddawania ciepła, wiem o tym, jednak myślę, że same wypolerowane kapy nie wpłyną tak istotnie na grzanie się silnika. ;)

Adaśko - 2013-03-27, 19:36

Hah, dwukrotny wypad na trasę 150km ogarem 2o5, w tym drugi wypad z psem na pokładzie, poza tym codzienny dupowóz. Dzielnie się spisuje :)
xemup - 2013-03-27, 19:37

To już wiem kto mi pomoże składać ogara :mrgreen:
Kuba. - 2013-03-27, 19:44

Adaśko napisał/a:
Hah, dwukrotny wypad na trasę 150km ogarem 2o5, w tym drugi wypad z psem na pokładzie, poza tym codzienny dupowóz. Dzielnie się spisuje :)


masz może jakieś zdjęcia psa na ogarze? :D jestem ciekaw jak on z Tobą jechał :D

Adaśko - 2013-03-27, 20:04

Stara kanapa - gąbka pod tyłkiem pasażera + skrzynka po spirytusie + kocyk :D

Zdjęcia

2 szpiegowskie foto - gabarytowy skorowidz i konwój którym się poruszaliśmy (niepełny o jeden sprzęt, który nie pasował do zdjęcia) :P

Budzik - 2013-03-27, 20:08

pumex napisał/a:
To już wiem kto mi pomoże składać ogara

Noo, ogar za 126p :mrgreen:

Kuba. - 2013-03-28, 18:32

hehe :D fajnie, że masz z kim jeździć ;) Myślałem z kumplem o wyprawie simsonem nad morze za jakiś czas albo objechać dookoła Polskę jednak potrzebne są pieniądze na konkretny silnik, 84/5M na meteorze, gdybym znalazł dobrą robote to nawet za rok byłbym gotowy jechać, myślałem też o wyprawie ogarem 200.

EDIT:

zabrałem sie za ratowanie wahacza z komara, wyciąłem, wyszlifowałem, zostało jeszcze przenieść bolec blokady koła na drugą strone i można malować. Rozebrałem polo, przygotowałem kolejnego komara do malowania, bak, boczki z simsona i rower.





Samuel4 - 2013-03-28, 18:46

Adaśko napisał/a:
Stara kanapa - gąbka pod tyłkiem pasażera + skrzynka po spirytusie + kocyk :D

Zdjęcia

2 szpiegowskie foto - gabarytowy skorowidz i konwój którym się poruszaliśmy (niepełny o jeden sprzęt, który nie pasował do zdjęcia) :P


Pies kask zakłada ? :E

Kuba. - 2013-03-29, 21:22

Od samego rana w garażu, rozebrałem wszystkie komary, nadspawałem ubytki po łańcuchu na wahaczach, wyczyściłem wszystko do malowania prócz ram, czekają aż piaskarka u ojca w robocie sie uruchomi. Kupiłem kolanko za 10zł nówke, troche porysowane od spodu ale nie widać tego. Zrobiłem w końcu porządne sprzątanie w garażu, teraz wiem gdzie co jest :F nawet przejść sie da, czego nie można było zrobić dotychczas :D



kierownica z motorynki czy polo?


części gotowe do malowania.


części, które czekają na spawanie i szpachle.







Adaśko - 2013-03-29, 23:51

Nie szkoda Ci altusów do garażu? :P
Kuba. - 2013-03-30, 13:48

nie szkoda, garaż mam zaraz pod domem, ogrzewany, w domu i tak bym ich nie wykorzystał bo zaraz byłoby darcie japy, że za głośno i okna popękają, są po regeneracji, mam do nich jeszcze osłony ale uchwyty są do roboty. :P
Kuba. - 2013-04-07, 10:30

żeby nie było tak na sucho to najpierw fotki.







Z nowych rzeczy w ogarze to opony, tłok, głowica, linki, uszczelniacze, łożyska, silnik miał iskrę, próbowałem odpalić ale w końcu z wałka spadło wszystko - brak zegera. Cene jade dzisiaj ustalić i po pare gratów jeszcze jade.

Rowerek złożony, idzie na sprzedaż.



Podnóżki wróciły z prostowania i piaskowania


Komarek nabiera kształtów


Na koniec silnik wsk. Wał do regeneracji, kapitalka i zakup brakujących części.

razor34 - 2013-04-07, 10:54

Wczoraj przywiozłem takie samego komara jak składasz. :) Powodzenia ;)
Kuba. - 2013-04-08, 20:29

nawzajem ;)

byłem dzisiaj wynegocjować cene za ogara, dałem 160zł, myślę, że sie opłacało, dostane jeszcze magneto, sprzęgło, podnóżki do wsk i wał do 019. Na dniach kolejna niespodzianka :mrgreen:

Kuba. - 2013-04-14, 13:30

Witam, to nie jest jeszcze ta niespodzianka, wueske kupiłem zupełnie przypadkowo, znajomy od którego kupiłem ogara i poprzednią wsk zadzwonił i pyta sie, czy nie chce kupić całej wsk na chodzie za 300zł, czemu nie? Trzy pytania, jaki rok, jakie zawieszenie, czy są jakiekolwiek kwity? Rok 75, zawieszenie miało być aluminiowe, kwity mają sie znaleźć, ostatecznie kupiona za 290zł, na pycha raz zagadała, kompresja bardzo słaba. Z przodu kapeć 2.75 na tyle 3.0 W baku jeszcze 4l benzyny :mrgreen:

Zdjęcia: http://bikepics.com/members/harpen/75wsk125/

FreddieM - 2013-04-14, 13:56

Jak za darmo :E
Kuba. - 2013-04-14, 19:04

Porządeczek zrobiony :E


dawcio650e - 2013-04-14, 21:19

Ale ta wsk okropna ,ale za tak kasę to na taile warto :)
Kuba. - 2013-04-15, 15:41

wieśka będzie robiona pod siebie, akurat będą dwie, dla mnie i ojca :mrgreen:
Kuba. - 2013-04-15, 21:03

korzystając z tego, że jutro wolne zabrałem sie za składanie komarzycy, wyczyściłem z jednej strony bak z polo, wyciągnąłem wieśke z garażu, sprawdziłem czego brakuje, poleciała do drugiego garażu, zaczynam kompletowanie ;)




FreddieM - 2013-04-15, 21:05

Cudownie... chciałbym tez taka kolekcje i tak robić przy każdym :) I oczywiście znać się na tym.
Kuba. - 2013-04-15, 21:09

FreddieM napisał/a:
Cudownie... chciałbym tez taka kolekcje i tak robić przy każdym :) I oczywiście znać się na tym.


możemy sie podzielić razem wiedzą :E moja o autach jest znikoma, dopiero zaczynam sie w tym powoli orientować ;)

Luigi - 2013-04-15, 21:23

Ładnie Ci to idzie :) z jakiego rocznika masz tą wsk-e z ostatniego zdjęcia?
Michaluss - 2013-04-15, 21:27

WSK zajebisty motor :D miałem z 7 już z czego 2 mam dalej ale awaryjne to jak nie wiem coo głównie chodzi o zapłon :D bo nie raz się siedziało pół dnia tylko po to żeby przejechać się w kółko podwórka bo już nie chodziła :D
Kuba. - 2013-04-15, 21:32

Luigi napisał/a:
Ładnie Ci to idzie :) z jakiego rocznika masz tą wsk-e z ostatniego zdjęcia?


80 ;)

ta druga to tak naprawdę garbuska, ale, że mam bak z M06B3, kupie tylny błotnik płytki i osłony to będzie M06B3 pomarańczowa na jasnych błotnikach ;)

Michaluss napisał/a:
WSK zajebisty motor :D miałem z 7 już z czego 2 mam dalej ale awaryjne to jak nie wiem coo głównie chodzi o zapłon :D bo nie raz się siedziało pół dnia tylko po to żeby przejechać się w kółko podwórka bo już nie chodziła :D


obym nie miał takich problemów :E a jak będą to CDI i uj :E

Michaluss - 2013-04-15, 22:01

Właśnie myślałem nad kupnem CDI podobno bez obsługowe w uj ustawiasz raz i zero problemów ;)
Malphy - 2013-04-15, 22:17

ja do remontu mam 6 motorów, nie wiem czy kiedykolwiek będą takie jak Twoje :)
dawcio650e - 2013-04-18, 20:14

Nie wiem co na te zapłony z wski tak narzekacie ja kupiłem nowy ze starych zapasów i już rok bez problemu .Nawet tam nie zaglądałem od kiedy założyłem i pali zawsze od kopa :)
Tylko też zależy od stanu silnika ja mam cały na nowych tailach ZMD to co innego 8)


No też tak mam motorów do remontu tyle ,że nie chce mi się liczyć ,ale kiedyś je zrobię powoli ogarniam .

Michaluss - 2013-04-18, 22:23

No u mnie też silniki poskładałem na nowych w miarę oryginalnych częściach jeśli się trafiały i wszystko leży bo do żadnego nie ma normalnego zapłonu z którym nie było by problemu :D
Miałem już pare sztuk WSK i z zapłonem zawsze był jakiś problem jak nie kondensator to platynki jak nie platynki to sie cewka spaliła i tak w kółko :E

Kuba. - 2013-05-07, 19:32

coś tam sie dzieje, zakupione pare gratów i na te chwile tyle.


Te graty wyniosły mnie 90zł.


Silnik po lewej 60zł, po prawej w częściach po remoncie 90zł, obydwa 017.

Kuba. - 2013-05-09, 12:12

Błotniki, zbiornik i osłona łańcucha kupione za 70zł


take se o :E

Kuba. - 2013-05-27, 18:43

zebrałem sie i zrobiłem zdjęcia. Komarek i kadet kupione od znajomego za 40zł. Butla będzie wykorzystana do budowy piaskarki, dałem 20zł.




Najnowszy nabytek, dałem 120zł.


FreddieM - 2013-05-27, 18:58

Kupujesz za grosze, a pasja jest niezła i coraz więcej złomu - to mi się podoba! :)
Kuba. - 2013-05-27, 19:01

matka chce mnie z domu wyrzucić przez te złomy :E

jeszcze 3-4 kumarki i nie wejdzie się do garażu :lol2:

Samuel4 - 2013-05-30, 21:18

Spora kolekcja :)
A ja się martwiłem, że u mnie jest za dużo złomów..

Miałbyś może do sprzedania zarejestrowaną ramę do komara 3? :D

Kuba. - 2013-05-30, 22:04

niestety nie, wszystkie komarki co mam są bez papierów, jedyny ogar ma gdzieś papiery ale znajomy cały czas ich szuka :)

na tablicy szukaj, gumtree, sprzedajemy, tam często trafiają sie okazje ;)

Kuba. - 2013-05-31, 20:22

Pare silników złożone, zrobiony gruntowny porządek na warsztacie, w kanciapie i garażu, zostało posprzątać w drugim garażu, szopie i drugim warsztacie, małymi kroczkami kompletuje elementy do budowy piaskarki.





Kuba. - 2013-06-01, 19:10

zabrałem się za malowanie podkładem błotników, najpierw pozbyłem się uchwytów, oczywiście nie obyło się bez szlifierki :F


okazało się, że błotnik był zmieniany i malowany


szybko oczyszczone


i pomalowane


to samo stało się z resztą błotników


szpachla położona na zbiorniki, ino wyszlifować


separator

Kuba. - 2013-06-07, 23:33

Simek nabija kilometry, z ciekawości chciałem sprawdzić luzy na wale, zero luzu góra dół, na boki minimalny. Tłok się trzyma, walczyłem dziś drugi dzień z zanikaniem iskry, zmieniłem przerywacz na platynach, ustawiłem wszystko od nowa i chodzi lepiej niż chodził ;) Zmieniłem uszczelke pod cylindrem, wyczyściłem gaźnik, filtr powietrza, napompowałem opony, poprawiłem hamulce i wreszcie gruntownie wymyłem i przepolerowałem pastą lakier, zalane po korek, nic więcej już nie będzie w niego inwestowane, wygląda tak jak chciałem, dla mnie jest już igiełka, mam odłożone troche kasy, niedługo coś poważniejszego ;)











Błotniki i zbiorniki zaszpachlowane, pomalowane podkładem


Baki94 - 2013-06-07, 23:57

Przeglądzik widzę zrobiony. Mój kiedyś też taki był - nabijał kilometry bezproblemowo, dopóki nie przekroczył przebiegu 20 tys. Ale niedługo może znowu ożyje :)
Kuba. - 2013-06-08, 00:02

Po remoncie mam przejechane prawie 15 tysięcy :D Trzeba mieć nerwy, co chwile jest coś do roboty ;)
Baki94 - 2013-06-08, 00:18

Mój przejechał 10 tys. po remoncie i nic się z nim nie działo, oprócz wymiany świecy :)
FreddieM - 2013-06-08, 09:12

Ostatnie zdjęcie niczym fabryka, a dokładniej lakiernia :E
Kuba. - 2013-06-08, 21:58

simek wysiadł, chyba klina obcięło :E Przyjechał dzisiaj do mnie z Bełchatowa klient po ogara, po drodze iskra znikła, jak jechał to mnie zebrał, simson na przyczepke, przepięty pasami, gdy wchodziliśmy w zakręt zarzuciło przyczepką na mokrym i poleciał na lewą strone, wgniecenie na lewej stronie baku, głębokie na ok. 2cm wielkości pięści.
Kuba. - 2013-06-09, 18:57

Zakup z piątku


dałem 200zł, silnik sie kręci, iskra jest, ori uszczelki, kartery nigdzie nie wyszczerbione, malowany barankiem...

Kuba. - 2013-06-10, 18:44

dzieje się, dzieje ;)

Kuba. - 2013-06-13, 21:44

zaczyna sie coś dziać z piaskarką ;)



od spodu zrobiona mniejsza dziura, ino odebrać rury od tokarza i dalej będzie spawane.

Jutro składanie komarka :D


Graty ze sztywniaka gotowe do malowania, tylko odcień dobrać.

Kuba. - 2013-06-14, 20:21

Nikt nie komentuje ale napisze ;) Wreszcie uporałem się z Simsonem, winowajcą okazały sie platyny no-name :E założyłem aka-electric i pali jak ta lala, lepiej niż wcześniej :)

Koła, osłona łańcucha, zawieszenie ze sztywniaka wróciło z piaskowania, od razu co jeszcze trzeba wyczyszczone, zaszpachlowane i w podkład, kolejny komarek niedługo dostanie kolor :E





maras91x - 2013-06-15, 11:22

Zazdroszczę tobie podejścia do tych remontów, sam posiadam kilka takich sprzętów, ale nie mogę jakoś zacząć remontu.
Kuba. - 2013-06-16, 15:29

podejście do remontu zależy od pogody, nastroju, chęci, różnie to bywa :E czasami potrafię siedzieć godzinami w garażu a czasami po piętnastu minutach wychodzę :lol2:

wydaje mi się, że kolorystycznie ładnie wyszło ;) oceńcie sami:

FreddieM - 2013-06-16, 15:35

Miodzio :shock:
Nówki sztuki będą :) Fajnie będzie to wyglądać jak tyle komarków w idealnym stanie będą stały jeden obok drugiego.

Tasok - 2013-06-16, 17:15

Pomarańczowy i czerwony to najlepsze kolory dla komara. 8)
maras91x - 2013-06-16, 23:15

Tasok napisał/a:
Pomarańczowy i czerwony to najlepsze kolory dla komara. 8)


Tak jeśli to nie sztywniak, w sztywniaku tylko i wyłącznie biało-niebieski 8)

Kuba. - 2013-06-17, 08:53

akurat mój sztywniak był w oryginale czarno - bordowy i tak będzie pomalowany, jak dobrze pójdzie to będę miał rame główną, wahacz, błotnik tył i bagażnik ze sztywniaka, przód na szerokim błotniku mam ze sztywniaka luzem, jego pomaluje na biało - niebieski :)
Tasok - 2013-06-17, 14:47

maras91x napisał/a:
Tasok napisał/a:
Pomarańczowy i czerwony to najlepsze kolory dla komara. 8)


Tak jeśli to nie sztywniak, w sztywniaku tylko i wyłącznie biało-niebieski 8)
\

Dziadek miał zielonego sztywniaka. 8)

Kuba. - 2013-06-17, 18:57

tak sie zdejmuje fartuch łożyska :luj:



Simek dostał nową zębatkę, na starej zaczeły odpadać zęby :)



Malujemy, malujemy :E

Kuba. - 2013-06-30, 16:45

Był mały przestój, nie było kiedy robić, to ognisko, to zakończenie roku, to wesele, jak miałem czas to robiłem, jutro do roboty, najprawdopodobniej dopiero w sierpniu zacznie się coś dziać, będę poza domem cały lipiec.


w rzeczywistości kolor jest ciemniejszy, sprawa świetlówek i aparatu w telefonie...


według mnie kółeczka pięknie wyszły ;)


ciekawe, czy ktoś zauważy coś podejrzanego na tym zdjęciu :E

zbydrze - 2013-07-16, 10:06

Witam, dopiero co sie zarejestrowalem na tym forum. Naprawde ciekawa kolekcja motorkow :D
Jak kolega przecial i pospawal gazowa butle bez eksplozji?

Kuba. - 2013-07-30, 18:45

Czemu butla miała eksplodować? U mnie była na dworze z trzy tygodnie, u poprzedniego właściciela pewnie dwa razy tyle, zaworu nie było więc wszystko uciekło.

Od wczoraj już w drugiej robocie, w dni robocze nocuje w domu, w piątki na weekend jadę nad zalew. Dawno nic nie pisałem, starałem sie znaleźć troche czasu żeby pogrzebać ale było ciężko. W nagrode mam trzy niespodzianki... :E







Kupione kolejno za 15, 25 i 25zł :)
Nabyłem też za 5zł wydech do sztywniaka na szrocie :D


Komarek dostał przednie koło na przymiarkę.


Kolejne koła przygotowane do malowania.


Ucięta rama z przodkiem kupiona za 3zł :D


Lampy dostałem od kumpla.


I to na tyle, teraz czekam na wypłate i inwestuje w cztery kółka :)

Kuba. - 2013-09-08, 13:27

Przez wakacje nie było czasu na grzebanie, albo w robocie albo na imprezie, teraz sie troche zabrałem za porządki. W międzyczasie przybyło pare sprzętów :F

Motorynka odmalowana, powoli nabiera kształtów:


Komarek kupiony od znajomego za 50zł, wszystko sprawne, silnik sie kręci, iskra jest, biegi są, musze mu kiedyś zalać paliwa i zobaczyć, czy odpali :D



No i najnowszy nabytek, sztywniaczek z 69' z silnikiem, simery metalowe, łebki śrub nie ruszane, nigdy nie rozpoławiany, właśnie rozebrany, tryby jak nowe, wałek jak nowy, wał po zalaniu naftą sie kręcił jednak korbowód zapieczony, przód ze sztywniaka mam w garażu, brak jedynie siedzenia i sakwy, podnóżek też jest. :)

Kuba. - 2013-09-13, 21:01

No to tak, rama z polówki poleciała w piach, jutro poleci w podkład. Nabyte troche złomu, w niedziele być może coś więcej będzie :luj:



Kadecik zakupiony za 30zł, na przodzie nowa opona i na tyle też, czechosłowacka.






50-T1 kupiony za 15zł.


Zbiornik kupiony z błotnikiem za 30zł.


No i zdjęcia całego burdla :E










Ktoś widzi na tym zdjęciu coś dziwnego?


No to może teraz? :E

kaszlak_maniak - 2013-09-13, 23:47

Komar Sport?
Kuba. - 2013-09-14, 07:08

zbiornik kupiony właśnie w celu budowy sporta, kupie siedzenie, kierownice i podnóżki do sporta.
Kuba. - 2013-10-06, 18:33

W końcu troche czasu sie znalazło. Mimo, że nie pisałem coś tam sie działo, porządki robione w garażu powoli, na zime maluch wlatuje do garażu i w końcu zacznie sie konkretna robota przy nim, ino kupić przednie lewe wewnętrzne nadkole i można zaczynać, reszte już mam :)
Kolejny komarek jest w podkładzie, nim śnieg spadnie musze wszystko w miare poskładać co teraz zacząłem i gdzieś to wynieść żeby zrobić miejsce na malucha. Wsk sprowadzona do garażu, rama poleci w piach, reszta papier prawdopodobnie, szybkie malowanie, kapitalka silnika i składanie, mam nadzieje, ze z nią pójdzie szybko, jest praktycznie kompletna. Rama z polówki po piachu i w podkładzie. Żeby nie zanudzać, zdjęcia:





FreddieM - 2013-10-06, 18:38

Zajebiste te zdjęcia zbiorcze :) taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka graciarnia !
Kuba. - 2013-10-06, 18:40

za te graciarnie matka chce mnie z domu wyrzucić :E
DanioxD - 2013-10-06, 19:17

Po cholere ci tyle tego złomu? żeby chociaz połowa tego była na chodzie to rozumiem...
pietrek - 2013-10-06, 19:25

DanioxD napisał/a:
Po cholere ci tyle tego złomu?

bo ma mozliwosc?

Kuba. - 2013-10-06, 19:25

Po to kupione, żeby zrobić coś z niczego. Wszystko od razu musi być na chodzie? Nie jestem tym typem osób, co kupuje gotowce. 3/4 silników już mam złożone, zostało wyszkiełkować pokrywy, cylindry, głowice, kupić/dobrać tłoki, zalać olejem, kupić parenaście gaźników i odpał.
DiZeL - 2013-10-06, 19:50

na złom z tym :E ,
LOBUZ88 - 2013-10-06, 20:45

bo tak to jest..są tacy co z kupy gówna ulepią coś co zapiera dech, zamiast kupić nowe buty ostatni grosz włoży w stare truchła a drudzy po prostu klikają na allegro kup teraz, remontują w warsztatach...niby oboje miłośnicy ale szacunek dla tych pierwszych....

Jekub, rób dalej to co robisz...kawał solidnej roboty ! :) nabierasz wiedzy, doświadczenia i umiejętności, a tego nie kupi się za żadne pieniądze

Tasok - 2013-10-06, 21:06

Łobuz już napisał chyba wszystko w temacie. Również bardzo podziwiam takie osoby i ten zapał do pracy. ;)
DanioxD - 2013-10-06, 21:22

Źle mnie zrozumieliście... Sam wszystko przy swoich autach robię sam, również w maluchu. I nie kupuję wszystkiego na allegro bo wolę zrobić daną część sam bo mam z tego ogromną satysfakcję. Np zrobiłem buggy z silnikiem civica i jestem z tego dumny. Bardziej chodzi mi o to że nie rozumiem do końca po co kupować na raz tyle tego jak mozna kupić 2 szt. i zrobić to na porządnie a nie hurtem :) Myślę że teraz mnie rozumiecie :) Oczywiście nie mam nic do wlaściciela tych epokowych pojazdów :) Widać że robi to co kocha i chwała mu za to! ;)
Tasok - 2013-10-06, 21:29

Po części masz rację, nawet sporo. Ale jak się trafi okazja to grzech nie skorzystać. :E
Pawlasty - 2013-10-06, 21:39

A jeśli znalazłbyś na złomie Komara sztywniaka w dobrym stanie, którego mógłbyś mieć po cenie złomu to wziąłbyś go, czy wolisz się nim ogolić za pół roku? :)
polmos - 2013-10-06, 21:43

Jekub, fajne nagromadzenie żelaza na metr kwadratowy. Bardzo dobrze! ;)
FreddieM - 2013-10-06, 21:47

DanioxD napisał/a:
Bardziej chodzi mi o to że nie rozumiem do końca po co kupować na raz tyle tego jak mozna kupić 2 szt. i zrobić to na porządnie a nie hurtem :)

Chyba po to że jest prawie za darmo czyli okazja i pewnie jakby nie szukał nie kupował to taki komarek szedłby na złom :)

Kuba. - 2013-10-06, 21:53

Robiłbym to jeden po drugim a nie hurtem ale na ten moment jest taka sytuacja, że piaskarka u ojca w robocie przez jakiś czas jeszcze funkcjonuje to chce jak najwięcej tego do piachu dać nim skończę swoją. Gdybym kupił dwie sztuki i najpierw je robił a przepuścił polo które kupiłem za 40zł, sztywniaka, którego kupiłem za 100zł czy kompletnego komara z kręcącym sie silnikiem za 50zł to bym żałował w cholere, że nie kupiłem. Oczywiście dzięki za komentarze i opinie ;) Teraz jest problem z kołami, komary wymalowane, prawie, że blacharsko kompletne, silniki są, ino wyszkiełkować itp. (jak pisałem wyżej), znaleźć koła i już pare będzie gotowych ;)
Tasok - 2013-10-06, 21:54

Robisz własną pisarkę? Jaką dajesz sprężarkę?
Kuba. - 2013-10-06, 22:08

Tak tylko, że malutką. Mój kompresor jest za mały, żeby piaskarke napędzić i pierwsze testy będą na kompresorze wujka, jeżeli będzie dobry to kupuje go od niego, o kompresorze nic nie wiem, wiem tylko tyle, że jest duży, jest dwu albo trzy tłokowy i chyba 7-9 bar nabija. Podaje link do galerii piaskarki: http://bikepics.com/members/harpen/piaskarka/

Kupiłem kawałek przewodu, dysze ojciec ma załatwić z roboty, musze jeszcze kupić rury, nagwintować, pospawać, zamocować separator itp. Miałem to kończyć dawno temu ale zaczeła sie szkoła, trzeba było za coś kupić książki no i za coś tankować czy autobusem jeździć.

Kuba. - 2013-10-09, 20:16

Nowy wałek frezowy już w silniku, nadal problemy z ocierającym wybierakiem biegów o kape, nie miałem już siły robić przy silniku simsona, zabrałem sie za wueskę. Ogólnie nie jest z nią źle, plany chyba jednak sie zmienią i będzie garbuska z niej zrobiona, tak jak była w oryginale. Wahacz delikatnie trzeba naprostować, żeby nie zanudzać reszta na zdjęciach ;)




Jakiś idiota zaspawał, trzeba będzie ciąć i dospawać blache jak po drugiej stronie.


byłem przekonany, że uchwyt z ETZ ale przykryty jakimś gównem, okazało się inaczej :E



Kadet wrócił z piachu.


Wahacz prostowany w robocie u ojca.


Zasmarkany ale będziemy ratować ;)

Kuba. - 2013-10-10, 19:18

Dzisiaj zabrałem sie za malowanie kadeta, wyszło pare drutów ale do ogarnięcia ;)







Wsk rozebrana, ciężko było rozebrać przedni zawias ale nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko za lekkie młotki :E




No i najnowszy nabytek, siedział w niej silnik z jawki, ogólnie nie jest źle, mam namiary na poprzedniego właściciela który ma mieć papiery i rurkę tylną, która jest odcięta. Kapcie ori ale w stanie idealnym :) Dałem 110zł a jechałem po nią 4km, w bloku była trzymana w moim mieście.








synchro - 2013-10-10, 19:44

Świetna kolekcja :) , aż się łezka w oku kręci jak widzę te sprzęty, bo pamiętam je z czasów kiedy w większości śmigały na co dzień. Sam jeździłem i miałem niektóre. To nie przechodzi...., więc zbieraj, remontuj i baw się :!:
Powodzenia ;)

ignac2004 - 2013-10-10, 19:45

Fajna sprawa z tymi piździkami :)
Kuba. - 2013-10-11, 19:04

Dziękować ;) Sprawa super no ale trzeba mieć potężne zaplecze pieniężne, sporo czasu i chęci :D


Dzisiaj umyłem graty znalezione w lesie i rame z żółtej wueski kercherem, jutro albo w poniedziałek zaczne przygotowywać do malowania wieśkę. Byłem dzisiaj w sklepie po lakier na Polo ale dopiero w poniedziałek będzie, tak to już dzisiaj byłoby wymalowane ;) Czarna wsk dostała płytkie błotniki, chyba wszystko pasuje ;)






Głębokie błotniki idą jutro do piachu ;)

Kuba. - 2013-10-16, 18:55

Błotniki, zbiornik już po piachu, poszły w podkład, teraz dokonać poprawek, pospawać i malujemy kadeta ;)




Kuba. - 2013-10-20, 17:33

Wczoraj zabrałem się za porządki w garażu - co nie jest potrzebne to wyrzucone, poukładane, od razu więcej miejsca sie zrobiło, mam nadzieje, że te wszystkie komarki zmieszczą się obok w pomieszczeniu przy wartsztacie.




W sobote dostałem od znajomego worek części do komara, powiedział, że jest tam silnik jajko i pare gratów, pomyślałem, że będzie silnik dawca a co sie okazało:




Silnik na pedały w częściach, metalowe zimery, wszystko jest prócz wału, trzy NOWE tłoki ZMD, lekko utlenione ale po przeszlifowaniu papierem będzie okej, dwa cylindry w stanie DB, zrobić szlif i szkiełkować, sprzęgła, linki, startory, pierścienie i pare gratów.

Co to za gaźnik? (ten mniejszy)



Wisienka na torcie, automatycznie sprzęgło z kadeta, w pełni kompletne :)

Malphy - 2013-10-20, 21:47

sprzęgła pozbyć się nie chcesz? :)
Kuba. - 2013-10-21, 07:21

niee, sprzęgło wykorzystam w silniku tylko jeszcze nie wiem czego, może kadeta :)
Lizard - 2013-10-21, 18:42

Sorry, że się wcinam. Mam kompletny silnik z Kadetta Automatic w częściach. (dezamet 010) :P

edit: w sumie nie wiem czy to z pegaza czy kadetta, ale na bank 010

Kuba. - 2013-10-21, 18:50

na sprzedaż? :) Jeżeli tak to poprosze na PW zdjęcia :)
Kuba. - 2013-10-23, 17:48

Kadet wymalowany ale będzie pewnie druga warstwa jeszcze ;)

Kuba. - 2013-10-27, 09:57

No i stało się, wczoraj w godzinach popołudniowych silnik ogarnięty na tyle, że można jeździć, wczoraj zrobione 20km na nowym tłoku, łożyskach, bezawaryjnie :) Do roboty nadal biegi, od 1 do 3 wchodzą perfekto, redukcja tak samo ale czwórka nie zawsze wchodzi. Hamulec na tyle zrobiony, ino biegi zrobić, podciągnąć linke gazu, światła stop i będzie w pełni sprawny :D




Tymczasem powoli wyruszam na zakończenie CRK, będą zdjęcia ;)

Kuba. - 2013-10-28, 17:43

Zdjęcia w temacie "Spoty śląsk"

Kadet nabiera kształtów, komarek też ;)


Malphy - 2013-10-28, 19:46

wiele elementów lecisz w ten sam kolor :P
Kuba. - 2013-10-28, 21:15

na każdym forum o tym mi wypominają :E no ale cóż, napisze o co kaman.
Kadet, ten komarek i poprzedni, którego robie idą na sprzedaż, lakier drogi, 80zł za puszke, malowałem z tego co mi zostało, polo będzie już na niebiesko, tak samo 205. Za niebieski lakier musze dać ponad 120zł.

HuBeRt - 2013-10-29, 17:30

To drogie masz te lakiery,ja kupuje dużo taniej.Meksykańska czerwień wygląda super na każdym polskim motorowerze :lol: Czekam na efekt końcowy :)
Kuba. - 2013-11-03, 20:52

Ojciec sie uparł na białe, mówiłem mu, że to zły pomysł...



Tasok - 2013-11-03, 21:11

Jekub napisał/a:
Ojciec sie uparł na białe, mówiłem mu, że to zły pomysł...


I miałeś rację to bardzo zły pomysł był. :|

maras91x - 2013-11-03, 21:47

Ogólnie kolego nie obraź sie ale już wcześniej miałem to napisać, kurde chłopie inwestujesz kasę i to pewno grubą w remonty i zakup tych bolidów, ale to co robisz z felgami to jest profanacja i nie chodzi mi o te białe, ale także i o te pomalowane srebrzanką, no kurde chłopie zainwestuj w chromowanie albo w nowe obręcze i zrób to tak jak być powinno, wiem że to niemałe koszta ale jak to robić to porządnie.

Mój post oczywiście nie miał w żaden sposób Cię obrazić bo masz wielki szacunek ode mnie za ratowanie tych pięknych maszyn.

dawcio650e - 2013-11-03, 21:56

maras91x, masz rację ,ale jakby chciał kupić nowe obręcze ,szprychy poskładać to i wycentrować to są koszty a przy takiej ilości to by to fortunę wyszło . Koła idzie w przyszłości poprawić. Biały kolor rzeczywiście porażka .
Kuba. - 2013-11-03, 21:57

Te felgi nie są malowane srebrzanką.
Mam 17 lat, robote mam tylko w wakacje, dla mnie koszt chromowania czy kupno nowych obręczy to majątek. Czasami ledwo uzbieram na lakier - gdybym miał kase to robiłbym ale to jest główna bariera, trzeba jeszcze zalać paliwo do baku, mieć za co włożyć coś do gęby, książki kupić, w zime bilety na autobus, jakieś wydatki, ubrania, na wszystko sam zarabiam albo zapracuje. Jeszcze wyjść gdzieś w piątek, mieć za co sie napić, zjeść, ograniczam jak moge ale cały czas brakuje, niby z ojcem składamy sie po połowie albo kto jak ma kase ale z tym jest ciężko, zamożni nie jesteśmy.

Baki94 - 2013-11-03, 22:03

Białe białymi, ale ja nie trawię czarnych. To jest porażka.
maras91x - 2013-11-03, 22:17

Jekub napisał/a:
Te felgi nie są malowane srebrzanką.
Mam 17 lat, robote mam tylko w wakacje, dla mnie koszt chromowania czy kupno nowych obręczy to majątek. Czasami ledwo uzbieram na lakier - gdybym miał kase to robiłbym ale to jest główna bariera, trzeba jeszcze zalać paliwo do baku, mieć za co włożyć coś do gęby, książki kupić, w zime bilety na autobus, jakieś wydatki, ubrania, na wszystko sam zarabiam albo zapracuje. Jeszcze wyjść gdzieś w piątek, mieć za co sie napić, zjeść, ograniczam jak moge ale cały czas brakuje, niby z ojcem składamy sie po połowie albo kto jak ma kase ale z tym jest ciężko, zamożni nie jesteśmy.


Ja wiem i rozumiem, nie miałem zamiaru w żaden sposób cie urazić, wiem jakie są problemy finansowe gdy sie uczy sam to przechodziłem, wyraziłem tylko swoją opinie. Wiem że chromowanie lub nowe obręcze nie są tanią inwestycją, ale np. nie dało sie co nie których obręczy odratować w domowych sposobach, nie chce mi sie wierzyć że wszystkie były tak mocno zjedzone przez rudą, a przy tylu sprzętach pewno któryś tak komplet ładnych byś znalazł a wiadomo co chrom to chrom.

Kuba. - 2013-11-04, 18:14

Nie czułem sie urażony i nie czuje, krytyka to krytyka, każdy ma swoje zdanie. Mam co prawda pare takich ładnych felg ale dość mało, do 205 będzie komplet, do kadeta mam jeden komplet, do komarka mam tylko dwie w fajnym stanie ale jest ruda na nich. Na pewno sztywniaki będą miały chromy, inaczej nie będzie ;)
Mam pewną niespodziankę ale nie chce jeszcze o tym mówić, jeżeli wszystko dobrze pójdzie to w maju coś zaprezentuje :)

kamillo97 - 2013-11-04, 18:33

Fajna Kolekcja :D Miałeś może do czynienia z motorynką Stellą ? Dwu biegowy silnik podobny do motorynki pony tylko zamiast platynek miał coś innego ale już nie pamiętam..
HuBeRt - 2013-11-04, 18:47

Nie będzie tak źle z tym białym,dojdzie wypastowana oponka i będzie ładny Kadecik :lol:
Kuba. - 2013-11-04, 19:10

kamillo97, mówisz o czymś takim?

Jest to Riga Stella - Ruska motorynka :E Nigdy nie miałem doczynienia, tyle co kolega miał pare lat temu M2 to jeździliśmy po lesie we trzech na siedzeniu z ogara i zagłówku z forda jako oparcie :lol2:

HuBeRt, oby tak było ;)

kamillo97 - 2013-11-04, 20:07

coś takiego tylko że ja mam z polskim silnikiem + kierunki i tłumik po prawej stronie ;)
Kuba. - 2013-11-04, 20:35

to masz zwykłą stelle, myślałem, że chodzi Ci o ruską jak pytałeś czy miałem do czynienia.
Kuba. - 2013-12-15, 17:25

Miałem dawno, dawno temu aktualizować ale nie było czasu, bez zbędnego pisania w skrócie przedstawie co się działo przez ostatni czas.

Zaczniemy od kadeta, brakuje przedniego kapcia, pare detali i będzie można go palić, myśle, że koła nie gryzą sie aż tak bardzo i wygląda to względnie, silnik trzeba potraktować papierem, pastą i będzie robić robote ;)








Teraz przejdziemy do polo, nie zastanawiając sie nad lakierem wybrałem niebieski, wszystko w odcieniu czerwieni, trzeba zbierać kase na lepsze lakiery i kolorowo malować, oto dotychczasowe efekty.



Pilnie kupie plastikowe "obręcze" które są w przednim widelcu tam gdzie wchodzą teleskopy.



W końcu zabrałem sie za Simsona, pewnego dnia wracałem z miasta w dość spory deszcze, dojechałem do domu, simsona do garażu i tak stał, tydzień temu zabrałem sie za przegląd, drobne malowanie, porządną polerke i eksploatacje - przednie lagi sie polerują, jutro ide po simery i olej.







Na ostatnim obrazku widać, jak bak jest wgniecony.
W międzyczasie byłem jeszcze w bełchatowie, za 100zł kupiłem cały samochód części, między innymi koła, zbiornik wsk, zbiorniki, koła do komara, rame wsk 175, graty do czwórki, w połowie kompletnego komara bez silnika - ledwo bagażnik sie zamknął, ja miałem między nogami zbiorniki z wsk i komara a ojciec obok pedałów ośki nie ośki, jakieś pierdoły, przyjechaliśmy wieczorem i z godzine wypakowywaliśmy, jak znajde czas to sie przejde do szopy i zrobie zdjęcia - jeden z najbardziej udanych zakupów ;)

Malina - 2013-12-15, 17:36

W simku widzę masz nowy typ przełączników, który rok? :>
A z takich zakupów tylko się cieszyć.

Kuba. - 2013-12-15, 17:39

Znalazłem zdjęcia z aukcji - to tylko połowa tego co kupiłem.








Rocznik Simsona to 1989 ;)

Kuba. - 2014-04-22, 17:49

No nareszcie dorwałem dziada! :mrgreen:



Razem mnie skasował 130zł + szklanki do WSK. Facet ma dwadzieścia wuesek przejściówek z WFM na WSK :shock:

HuBeRt - 2014-04-30, 21:30

Pegaz fajny.Wygląda jakby brakowało mu dużo rzeczy a tak na prawde brakuje tylko silnika,fotela i przedniego klosza :lol:
Kuba. - 2014-05-06, 21:07


Do sztywniaka jest wszystko prócz silnika i sakwy, niebieski ma dodatkowo jeszcze koła, reszta w takim stanie jak wyglada, do tego dostałem jeszcze zbiornik do sporta, kanape brązową do jawki, przeróżne manetki, koła, sprzęgło do WSK i wiele innych, ogólnie zakup bardzo udany :)

PS. Pomarańczowy ma przód ze sztywniaka :)

synchro - 2014-05-06, 22:30

Kurde, ale ty masz tego :P Pegaz po renowacji będzie robił robotę!
Kuba. - 2014-05-07, 10:32

synchro, to już choroba, wszystko zbieram :mrgreen:

EDIT:

Policzyłem ile tego mam - 40 sztuk!!! :shock:

Redragoon - 2014-05-10, 18:09

Kuba., jaki byś polecał w miarę tani jednoślad o pojemności 50ccm ?
Kuba. - 2014-05-10, 19:05

Redragoon napisał/a:
Kuba., jaki byś polecał w miarę tani jednoślad o pojemności 50ccm ?


Simson, dobrze zrobiony silnik i można przyjemnie śmigać :)

Redragoon - 2014-05-10, 19:13

Kuba., a jaki model ? i ile mniej więcej kosztuje ? :)
Kuba. - 2014-05-10, 19:15

Redragoon, wszystko zależy od wzrostu, ja mam około metr dziewięćdziesiąt i w miare wygodnie mi się jeździ na S51 chociaż założyłbym amortyzatory z MZ i wysoką kierownice z S51 Enduro. Ile może kosztować? Do remontu można dorwać nawet za siedem stówek, takie na chodzie do jakiś poprawek/malowania około 1300zł ;)

Ważne, żebyś miał silnik M541KF albo M531KF - nowszego typu, kwadratowy, nie jajkowaty silnik;) Łatwo jest go potem poddać modyfikacją.

Redragoon - 2014-05-10, 19:33

Kuba., też mam metr dziewięćdziesiąt :)


a coś innego tańszego ?? czy to już nie opłaca się szukać ??

Kuba. - 2014-05-10, 19:50

musisz sam się rozejrzeć po rynku, komarki fajna sprawa ale lubią być awaryjne, można kupić za 200-300zł w stanie do remontu ;)
seba650 - 2014-05-11, 06:27

Lepiej kupic simsona, bez porownania z komarkiem.
Jareg - 2014-05-11, 16:03

A jak jest z dostępnoścomią części do takich komarów czy simsonów? :)
Brat chce sobie kupić jakąś motorynkę, poluje na rometa polo ale namawiam go na coś większego i tak sie zastanawiam czy idzie kupić jakieś części w zwykłym motoryzacyjnym ;)

Redragoon - 2014-05-11, 16:07

Kuba., seba650, dzięki za rady :)
A co myślicie o Jawie Mustang 50 ?? Jest do sprzedania jakieś 70km ode mnie z papierami, tylko problemem jest, że nie odpala, rocznik 88, bez zdjęć w aukcji za 250zł.

ATi - 2014-05-11, 17:18

Kurde to ja przez 19 lat ani jednego jednośladu z silnikiem nie miałem, a ty masz tego tyle. :roll:
U nas ciężko coś znaleźć w mieście, chyba będę musiał się zapuścić gdzieś na wioski i popytać ludzi o jakieś 50-tki.

Kuba. - 2014-05-11, 17:23

Jareg, części idzie kupić, można wyrwać używane za bezcen albo nowe w sklepie ;)
Redragoon, jak silnik dobrze zrobiony to jeździ ale jak sie zacznie sypać to po całości :E
ATi, w mieście szukaj po kamienicach, czasami ludzie całe oddają za pół litra byle na złom nie jechać z tym :)

HuBeRt - 2014-05-12, 14:38

Kuba. napisał/a:
to już choroba, wszystko zbieram :mrgreen:


Chorujemy na to samo :mrgreen:

Axi - 2015-06-19, 13:04

Gdzie sie znajdują plomby w silniku ogara 200? bo mam z oryginalnym przebiegiem 1300 km od nowości w rodzinie a nie moge znaleźć tych plomb
Kuba. - 2015-06-20, 13:35

było to coś z uszczelkami silnika chyba, specyficznie one wyglądały i to są te "plomby". Dawno nic nie robiłem przy nich, wybiegłem z tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group