.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Wnętrze, nadwozie i stylistyka - Regulacja linek podnoszenia szyb w ST

hero85 - 2018-02-25, 23:33
Temat postu: Regulacja linek podnoszenia szyb w ST
Witajcie,

Po udanym swapie i ogarnieciu elektryki, kolejny problem z jakim przyszło mi sie zmierzyć to linki podnośnika szyb. Jako, iż drzwi miałem całkowicie zdemontowane na czas lakierowania przy ponownych składaniu okazało się, że nie wiem jak teraz wyregulować linki tak, żeby to sprawnie chodziło.

Co chwile układ zacina mi się i słysze skrzypienie/trzaskanie zacinających sie linek a szyba nie zjeżdża na dół ani nie dojeżdża na górę.

Czy mozecie mi napisac krok po kroku od czego zacząć regulację?

W jakim położeniu ma być szyba i jak mają lecieć linki z mechanizmu patrząc po zdjęciu poniżej? czy prawa (patrząc od strony pokrętła korbki, czyli ta, kiedy mechanizm zamontowany jest na drzwiach, jest na dole) ma lecieć do góry czy na dół w strone kołowrotka?

zdjęcie poglądowe:

https://www.aukcjoner.pl/...565122-.html#I2


Z góry dziękuję za pomoc.

damiancn - 2018-02-26, 10:00

musi to byc dobrze poskladane,tak jak oryginalnie,najlepiej wzorowac sie na drugich drzwiach,troche trudno to opisac,regulacja jest jedna na dole drzwi taki przedluzony otwor na rolke,to regulacja naciagu linki
synchro - 2018-02-26, 11:34

Jak już sobie ułożysz linkę w mechaniźmie, to aby się nie poluzowała przed montażem, zablokuj ja drewnianymi klinami. Z tego, co pamiętam, w żółtej książce jest opis i zdjęcia jak to złożyć. Linki nie mogą się krzyżować, a szyba zamknięta max u góry. Jak dalej będziesz miał problem, to pisz tu, pomogę ;)

Po pierwsze wyczyść to, wyprostuj w miarę możliwości zagniecioną linkę i nasmaruj od nowa.

hero85 - 2018-02-26, 20:35

ok, dzięki chłopaki za podpowiedź. W weekend dam znać bo dopiero wtedy będę mieć dostęp do Kaszlaka. Sam mechanizm naciągu ciezko się wyciąga po zwolnieniu linek z kołowrotków?
synchro - 2018-02-26, 21:06

Mechanizm przykręcony jest na 3 nakrętki na klucz 8, do tego dobrze jest poluzować jedno z kółek, to naciagające .
damiancn - 2018-02-26, 21:06

troche trzeba sie z tym naszarpac,ale da sie,to jak klocki lego,ale wszystko jest proste,typowa konstrukcja maluchowska
hero85 - 2018-02-26, 21:11

No dobra...to nie pozostaje mi nic jak zabrać się za składanie tych klocków od nowa :) Zdam relacje w weekend. Jeszcze raz dzięki za odp.
synchro - 2018-02-26, 21:19

Jak,co, to pisz, składałem to wiele razy. Pomogę ;)
hero85 - 2018-03-03, 14:09

hmmm...huston...mamy problem...Rozłożyłem cały mechanizm jednych drzwi. Linki wypadły z kółka i wkęciły się tuż pod nim. Wyciągnałem je ale teraz jak to poprawnie złożyć? Jak ustawić linki tak, żeby dobrze było do montażui zeby mozna je było zblokować i kontunuować montaż. Teraz mam tak, że obie linki wychodzą między tymi dwiema śrubami na których trzyma sie mechanizm drzwi. Nakręciłem tylko jedna linkę a drugą zostawiłem luzem nie poprowadzoną po prowadznicy. Po wsadzeniu w drzwi jest źle bo sie krzyżują.
hero85 - 2018-03-03, 15:18

Na te chwile mam to złozone tak:

https://zapodaj.net/551dfc6917c2a.jpg.html

z tym ze góra linka, pociagnieta w strone maksymalnie podniesionej szyby, trze o blaszke mechanizmu.

synchro - 2018-03-03, 19:33

Jutro pójdę do garażu i Ci zrobię zdjęcia, jak to jest u mnie. Myślę, że tak będzie najlepiej to ogarnąć. Wtedy będziesz widział co i jak. Dziś już nie dam rady, bo na urodzinach jestem..
synchro - 2018-03-04, 16:09

Może, to coś pomoże :


hero85 - 2018-03-05, 13:05

ooo świtenie...teraz widzę, że odwrotnie montowałem i górną linkę mechanizmu nie puszczałem na dolny kołowrotek. Dzięki Synchro. Pytanie jeszcze...masz jakiś opis w książce krok po kroku jak np nawinąć odpowienio linkę na kołowrotek tak zeby nie było luzu po zamontowaniu?
hero85 - 2018-03-05, 22:12

ok udało się :) teraz chodzi szyba jak marzenie :) Dzięki Synchro za pomoc :) Bez tej instrukcji nie ciągle był błąkał jak dziecko we mgle :P

Pozdrawiam

kjub - 2018-06-11, 16:47

Poratujcie.
Po stronie kierowcy podczas podnoszenia linka trze o blachę drzwi.
Po stronie pasażera listwa trzymająca szybę przy opuszczaniu blokuje się na blasze drzwi :roll:


Grzes - 2018-06-12, 15:18

Może masz źle nałożona te blachę na szybę, albo wygniła i jest luz? Mi jak zaczeło gnić to przy zamykaniu szyby otwierały mi się drzwi, bo haczyło i linkę od cięgna klamki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group