.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Układ paliwowy - Brak uszczelek przy podstawce gaźnika

krzychoo - 2018-02-17, 23:23
Temat postu: Brak uszczelek przy podstawce gaźnika
Wytargałem dzisiaj gaźnik ze swojego ELXa (w celu przeglądu, czyszczenia i wymiany uszczelek). Co mnie zaskoczyło, to fakt, że przy podstawce, z żadnej strony (czyli ani na łączeniu gaźnik - podstawa, ani podstawa - silnik) nie było uszczelek. Czy w ELX tak było fabrycznie, czy jakiś głupek tam grzebał i nie założył uszczelek? Wiadomo, że podstawka w ELX jest inna bo są tam króćce do przewodów do pochłaniacza par i do zaworu dwufunkcyjnego, więc może ten typ podstawki nie wymaga uszczelek? Ale to by dziwne było... Ktoś może mnie oświecić?
grzesiol - 2018-02-18, 03:02

Jakiś głupek tam grzebał i nie założył uszczelek :)
Grzes - 2018-02-18, 13:36

Albo uszczelka się tak skleiła z podstawką, że jej nie zauważyłeś(brud,itp) ?
michals - 2018-02-18, 14:12

Mogło nie być tych uszczelek, bo jak wszystko jest nowe i równe to przylega idealnie. Nie wykluczysz też opcji uszczelki w paście.

W każdym razie po latach już wszystko takie równe nie jest i zakładaj z uszczelkami. Ich cena to 3,5zł więc oszczędność żadna, a jeśli pozostanie choćby mała luka nie ustawisz wolnych obrotów.

krzychoo - 2018-02-18, 20:49

Uszczelka raczej do podstawki się nie przykleiła, bo oczyściłem ją dość dokładnie. Wprawdzie na samej powierzchni przylegającej do głowicy nie udało mi się oczyścić tak, żeby była żółta jak jej reszta, ale uszczelki na pewno tam nie ma.
michals, to nie jest problem kosztów, bo i tak mam cały zestaw uszczelek, tylko po prostu chciałem wiedzieć, czy w ELX coś nie było inaczej rozwiązane. Ale teraz wszystko jest jasne i będę składał podstawkę razem z uszczelkami. Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group