.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze dupowozy - Golf GTI TDI Exclusive

Mateusz9510 - 2018-02-07, 20:25
Temat postu: Golf GTI TDI Exclusive
Witam, z dniem 03.02 stałem się posiadaczem tego oto Golfika w klekocie. :mrgreen:
Autko z najmocniejszym 1.9 TDI - 150km (kod silnika ARL) z 6-cio biegową manualną skrzynią.
Rocznik 2001, przebieg niby 272kkm. Oryginalne GTI. Z wyposażenia posiada:
-Climatronic
-fotele "półkubły" (niestety nie Recaro)
-Obniżone zawieszenie
-Elektryczne szyby i lusterka
-Fabryczne radio Gamma z 8 głośnikami i zmieniarkę na 6 płyt
-1/2 fis
-Skórzaną kierownice, mieszek zmiany biegów i ręczny
-Oryginalne felgi BBS 16'
-10x airbag
-ESP
Golf jest w dobrym stanie, wg miernika żaden element nie był nigdy lakierowany, ale wątpie :E
Macie pare zdjęć:





Pozdrawiam :)

r3mix - 2018-02-07, 21:32

Fajny :) Pewnego czasu sam się za takim rozglądałem.
danielewicz - 2018-02-08, 01:19

Bardzo dobry wybór, jak faktycznie nie jest zjechany będziesz pan zadowolony ;)
Piotrek Oława - 2018-02-09, 07:28

fajny...za moich szkolnych lat mówiło się GTD
Ciasteczkowy - 2018-02-09, 21:38

Piotrek Oława napisał/a:
fajny...za moich szkolnych lat mówiło się GTD


Piotrek ale chyba za II-ką :lol2: IV sa zajebiste kazdy kto nie mial lub mial trupa moze psioczyc ale IV-ki wypracowaly sobie swietne opinie

Piotrek Oława - 2018-02-10, 19:06

;)
Mateusz9510 - 2018-12-22, 00:19

Witam po długiej przerwie, temat umarł, ale golf żyje :D Autem od lutego zrobiłem już 20kkm, lecz nie całkiem bezawaryjnie. Jakoś w lipcu poszedł wysprzęglik,przy okazji, że skrzynia była zrzucona wymieniłem też dwumasę. Poza tym wszystko chodzi bez problemów :D
Miałem nic w nim nie zmieniać, miał być to typowy dbany dupowóz, ale zacząłem go doposażać.
W sierpniu wleciała zmieniarka na 6CD zamiast CD Playera na 1CD:

..która ostatnio się zje*ała i wpadł znowu cd player
Zamontowałem podłokietnik:

oraz kratki z bory:



Zawoskowany collinite 476s

Wesołych, spokojnych i zdrowych swiąt wszystkim! :D

Tomash85 - 2018-12-23, 00:56

Świętokrzyskie rewiry :E

Moja mama z seicento przesiadła się na takiego TDi, gdzie czasem nachodzą mnie myśli kupna takiego ale w postaci 5d GTI :E

Mankamentem pierwszych modeli był fakt, ze prawie w każdym modelu ruda zjadała sobie kawałek progu na wysokości przedniego błotnika :oops:

Mateusz9510 - 2018-12-23, 13:16

Z Ostrowca kupiony :)
Golf spoko, ale cieżko takiego GTIka w dobrym stanie kupić, bo wszystko zarżnięte :(

Mateusz9510 - 2020-02-28, 19:28

Siema!
Golfik jeździ, na początku roku wpadła lotka na tylną klapę votexa. Później poszedł na wymianę rozrządu, okazało się, że wałek rozrządu jest wytarty, więc wpadł nowy wałek, szklanki, sprawdzone pompowtryski przy okazji, także na 60kkm mam spokój :D
W październiku udało mi się dorwać nowe koło na lato do dżitiaja :E
Oklepane JR 15, 8,5J przód i 9,5J tył, opony 4x 225/40/r18. Jest mega twardo, ale na sprężynach -30mm stoi za wysoko, więc może wpadnie gwint niedługo :mrgreen:







Dołożyłem lampkę z passata W8, oraz navi MFD i kierownicę półdrewnianą.


Pozdrawiam ;)

zolwik - 2020-02-28, 20:37

Ładna , tez nie długo będę szukać w arl tyle ze Leona .

Aktualnie jeżdżę tez 4-ka 110km lecz mocno podupada blacharsko i idzie na sell prawdopodobnie wyląduje na żyletki gdyż ludzie są zbyt wybredni .

r3mix - 2020-02-29, 10:25

Jak dla mnie dobrze wygląda na tym zawieszeniu, ja bym tego nie ruszał ;)
Widzę złomnikową naklejkę, ja rozwiązałem to trochę inaczej :)

zolwik - 2020-02-29, 15:17

Super pomysł :mrgreen:
Mateusz9510 - 2020-02-29, 17:31

r3mix napisał/a:
Widzę złomnikową naklejkę, ja rozwiązałem to trochę inaczej

Miałem taki plan tylko, że nie mam TDI na klapie :oops:

Jareg - 2020-03-02, 12:47

No powiem ci że zajebiście siadło to koło :shock:
Podziwiam każdego kto jeździ golfem 4 na daily na glebie, szczególnie w TDI, wysokość miski olejowej w tym aucie to jest jakaś porażka :twisted:

enter - 2020-03-02, 20:58

Jareg napisał/a:
Podziwiam każdego kto jeździ golfem 4 na daily na glebie, szczególnie w TDI, wysokość miski olejowej w tym aucie to jest jakaś porażka


A co to jest miska olejowa? :mrgreen:

Napisałbym że przydały by mu się ciemne lampy ale z doświadczenia wiem jak ciężko się za to zabrać :E

Mateusz9510 - 2020-03-02, 22:31

Jareg napisał/a:
No powiem ci że zajebiście siadło to koło :shock:
:twisted:

:oops: :mrgreen:
Jareg napisał/a:
Podziwiam każdego kto jeździ golfem 4 na daily na glebie, szczególnie w TDI, wysokość miski olejowej w tym aucie to jest jakaś porażka :twisted:

W sumie u mnie chuj nie gleba, ale jeszcze nigdy nie rozwaliłem miski, staram się uważać :E

enter napisał/a:
Napisałbym że przydały by mu się ciemne lampy ale z doświadczenia wiem jak ciężko się za to zabrać

ori xenon jest w planie :idea:

Mateusz9510 - 2020-11-22, 21:18

Siema! Autko jeździ, od lutego 2018 zrobiłem nim już 70tyś km.
W lipcu skończyły mi się klocki z przodu, z racji dużego rantu na tarczach stwierdziłem, że odrazu wrzuce 312mm
Kupiłem jarzma, odświeżyłem, tarcze ATE power disc, klocki też ATE, do tego nowe osłony tarcz. Różnica w hamowaniu mega :mrgreen:




Później kupiłem ori xenon, z pomalowaną ramką na czarno:



Dorwałem pakiet z 25th, (dokładka przód/tył/progi) zamiennik z allegro,gościu kupił kilka lat temu, miał montować do siebie, golfa sprzedał a pakiet został, wyrwałem za 250zł, wg mnie jest lepiej wykonany niż te dzisiejsze g*wno z allegro. Dokładki czekają na lakier, progi sobie odpuszczę.

Udało się założyć licznik fullfis SE :bigok: (aktywowane RKM, test ikonek, test wskazówek itp)

Przed zimą wywaliłem gąbki z nadkoli tam gdzie była rdza to wypiaskowane, zamalowane podkładem i zakonserwowane, do tego pozalewane profile zamknięte, drzwi klapy itp :)





Odnowione ori felgi z niego na zimę + nowe opony i dekielki.



A wczoraj wyleciała wycieraczka na rzecz zaślepki, wiem, że czysty na zdjęciu..

wnętrze:

Pozdrawiam!

r3mix - 2020-11-23, 14:23

W czym Ci ta wycieraczka przeszkadzała? :)
Trefl - 2020-11-23, 18:54

Bo wycieraczka powoduje zakłócenia w pracy lotki na klapie :twisted: A tak na poważnie wycieraczka mimo wszystko to przydatna rzecz, szczególnie o tej porze roku , no chyba że już zdechła.
Mateusz9510 - 2020-11-23, 23:15

Wycieraczka chodziła bez żadnych problemów, a ja odkąd go mam to może z 10 razy jej użyłem, a jak nie używałem to bez ładniej więc wyleciała :mrgreen:
Mam wszystkie graty oryginalne które w nim zmieniłem więc zawsze można wrócić do serii ;)

buczek21 - 2020-11-24, 00:14

Mateusz9510,
Szanuje.. za dbanie..po drugie łady egzemplarz Ci się trafił taki nie zgnity..
Tarcze pilnuj.bo z czasem pojawić się się mogą pęknięcia w tych rowkach,no i przygotuj się na kupe pyłu na felgach..Ten zestaw wg mnie pyli mega....

Wycieraczka to pierwsze to powinno zostać wypierdolone z każdego Golfa..
Każdy Golf jest tak zaprojektowany ze po 2km jazdy w deszczu tylna szyba,może być zaspawana..Tyle syfu sie na niej osadza..
Tylna wycieraczka w Golfach służy jedynie do robienia rys na szybie syfem..nic wiecej.
Tak ze zdecydowanie Out...nie bedzie korciło używać.

Jako użytkownik wiekszości GTI które zostały wyplute na ten swiat:MK2 KR,MK3 ABF,MK4 AUG,MK 5 AXX, MK6 CCZB.
Mk7 i MK8 to jeszcze niestety nie moj budżet...
Musze stwierdzić z żalem ze Mk4 to najgrubsza maciora z nich wszytskich...Niegodna miana GTI..

Mateusz9510 - 2020-11-24, 15:35

buczek21 napisał/a:
Musze stwierdzić z żalem ze Mk4 to najgrubsza maciora z nich wszytskich...Niegodna miana GTI..


Bo w czwórce to całe GTI to jest tylko pakiet wyposażenia, drewno, bbs, recaro(nie wszystkie) lekko obniżony i tyle..
Mogłbyć TDI ARL jak mój bez GTI i mógłbyć z GTI :lol: :lol: :lol:
Tak samo 1.8T, oni chyba sami nie wiedzieli co wciągali jak to robili :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group