Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze żelaza - wrzos z Trójmiasta

zolwik - 2017-07-18, 18:08
Temat postu: wrzos z Trójmiasta
Witam panie i panowie.
Na wstepie przpraszam ale chwilowo nie zasypie was fotkami ale napewno beda.
Potrzebuje kilka porad iz egz nie co zapuszczony ale na chodzie mozna powiedzieć :facepalm: ,, niestety tylko i wyłącznie szukałem wrzosa ( przewidywany prezent dla zony :oops: jak zda prawko)

Otwórz dalem sie wrócić w miał byc sprawny itd, rzeczywistość byla małym oszustwem :( ale mam nadzieję ze dzieki waszej pomocy przywrócę pełną sprawność.

Oto jeszcze skrót podróży kilka dni temu wsiadlem w busa w Gdańsku i w droge do Rzeszowa(nigdy wiecej straszna nie wygoda) :luj: bylem w południe przesiadka na kolejke podmiejska bo to jakas mała wieś :lol2: , no i nawet wł. mnie odebrała. Na miejscu na podwórku widze ukryty w szopie :mrgreen: ale nalegali najpierw herbatka - obiad "a ogledziny i jazda po odparli" hmm..nabieralem podejrzeń... Nadeszla chwila.
Pani wyjechała ladnie (chodziaz zaprawek na karoserii było wiecej ojtam)
Jazda próbna po wiosce wiec nie moglem przekraczac km/h max chwilowo 80km. Ogledziny brak dziur :lol: (standard przy szynie fotela), otworzyłem klapę a tam szok i odrazu tlumaczenia co i jak... (I tu bedzie potrzebna wasz pomoc przy naprawie)
-Przy termostacie drewniany klin (otwarty na stałe)
-cięgno linki gazu a raczej brak przy naprawie sie zgubił (drut, szacun za taki patent)
-Tłumik fl
-Ogólnie silnik zasyfiały
-Korek wlewu oleju pospawany
-I cos jeszcze ale zapomniałem..

Za to fotele od nowosci w pokrowcach :shock: stan cudny, szyby wszystkie ori, dmuchawa uchylne szyby i tył grzany sprawny.

Decyzja dziwna sytuacja mega mile przywitanie, a jak mam wracac zas busem :twisted: wole malca.. Wiec twarda negocjacja i w droge.

Po 10 km brak mocy :evil: to tylko fajka spadła, po chwili tankowanie i cóż nie ma na co czekac 80-czasem100 km i zonk szarpanie hmmmm wymienilem kable wn i swiece na nowe po chwili to samo zalalem dodatek do paliwa nic nie dalo dalsza jazda 70-80 z czkawką.
Na A1 na ostatnim MOP przed Gdańskiem siły opadly zasypialem za kierownica w dodatku czkawka wystepowala przy 60km/h, chwilowa drzemka w koncu w domu po 15h i 650 km.
Aktualnie pacjent leczony z dolegliwości..czytam forum i w necie.

Walcze z termostatem sprężynowym gotuje go w wodzie i nic nawet w rekach ciezko rozciagnac sprężyne (jak to dziala moze cos brakuje)?

Czarna puszkę (pochłaniacz oparów czy jakos tak..) wymaga czyszczenia jest ciezki.?

Elx to dla mnie nowość i nie mialem stycznosci z taka technologia.

romek - 2017-07-18, 18:46

Termostat wymień, nic ci nie da gotowanie. A co do puszki to tam nie ma potrzeby żebyś cokolwiek ruszał, to jest pochłaniacz oparów par paliwa z węglem aktywnym w środku, nie wiem czy to jeszcze działa po tylu latach, ale to jest bezobsługowe.
Grzes - 2017-07-18, 19:11

Termostat wymień na mieszkowy a sprężynowy wywal na złom. A co do czkwawki może pływak się utopił w gaźniku i go przylewa, bo tylko na wyższych obrotach się to dzieje?
zolwik - 2017-07-18, 20:25

Grzes napisał/a:
Termostat wymień na mieszkowy a sprężynowy wywal na złom. A co do czkwawki może pływak się utopił w gaźniku i go przylewa, bo tylko na wyższych obrotach się to dzieje?

Tak tylko na wyższych, plywak jutro podmienie i wyreguluje ale nie bardzo kumam regulacji rozne strony różnie podaja, przy zamknietym plywaku z uszczelka 7mm a otwartym?

A i jeszcze w czasie czkawki lubi strzelic z wydechu

Majonez - 2017-07-19, 00:34

zolwik napisał/a:
przy zamknietym plywaku z uszczelka 7mm a otwartym?

15mm, skok ma wynieść 8mm . Może jeszcze pompa paliwa nie domagać, filtr paliwa na przewodach jeśli jest może być zasyfiony lub odwrotnie założony, zabrudzony filtr paliwa w gaźniku, przytkane sitko rurki czujnika paliwa w baku.

zolwik - 2017-07-19, 04:30

Dzieki, filtry pow paliwa wymienione, pompka sprawdzona (a zastanawia mnie jeszcze w komorze pod dolna membrana jest nalot kamienia i korozji ciekawe i to nie w jednej pompce zauważyłem)
A takie tam fotki z drogi powrotnej

Mala przerwa :)

Patet ciegna gazu :facepalm:

I sie zaczęło czyszczenie

Bonifacy - 2017-07-22, 22:17

Długa trasa świeżo po zakupie - to mi się podoba :D Fajny Maluch, wrzosów jest mało. A jak zdrowy to tym lepiej.
Cięgno nieźle patenciarskie, ale działało :E Ja za to dziś odkryłem brak oczka (tylko przewodzik odizolowany) w przewodzie aparat - cewka. Działało? Działało :E

zolwik - 2017-07-23, 20:57

Bonifacy napisał/a:
Długa trasa świeżo po zakupie - to mi się podoba :D Fajny Maluch, wrzosów jest mało.

Co sie nie robi dla kobiety, w kolorze mało i dla kobiety najlepszy.

Mam nadzieję ze da sie czasem przejechać :/

Termostat wymieniony, komora silnika z silnikiem nabiera czystosci.
Okazuje sie ze podstawka pod gaznikiem ma pekniecie po miedzy wyjsciami pod wyzyki to moze byc powód "kaszlu"

zolwik - 2018-08-26, 20:20

Trochę długo nic się nie chwalilem, no bo czym ;) jeszcze się docieramy z wrzosem, :oops: :twisted: :E
Poszedl w końcu w dół i pewnie jeszcze się ułoży.

Przed

Mierzenie :P

Po

zolwik - 2018-08-30, 20:16

Zmiana kółek ;)
CZESIO1958 - 2018-08-30, 20:42

Jakie odczucia z jazdy?
zolwik - 2018-08-30, 20:53

Teraz niżej i twardziej, ale optycznie nie koza ;)

Mało jeżdżę więc jakoś nie przeszkadza mi
.

danielewicz - 2018-10-23, 14:17

Skręcałeś dzisiaj po 7 rano w Gdyni w Opata? Wrzosa trudno przegapić, specjalnie nie wyjeżdżałem z podporządkowanej żeby obejrzeć bo maluch na drodze to już rzadkość ;) Tablice z rzeszowskiego.
zolwik - 2018-10-23, 14:48

Tak to ja ;) a kojarzę coś dojechalo i czekało... niestety nie mam pamięci do współczesnych aut :( ,no chyba że by wymusi pierwszeństwo
danielewicz - 2018-10-23, 20:52

Biała taryfa ;) Pozdro
zolwik - 2018-11-21, 19:10

A taki przebieg ;)

CZESIO1958 - 2018-11-21, 19:12

Ładnie 😁
zolwik - 2018-12-23, 12:15

Wspomnienia czas :)

zolwik - 2018-12-28, 22:44

Jeszcze trochę do 100...

zolwik - 2019-01-19, 13:35

No cóż nie było nic do wyboru związane z 126p

Ale może ktoś znajdzie związek ;)

danielewicz - 2019-01-20, 03:14

652 Jednostek sześciennych :P
Policina - 2019-01-20, 07:38

Dobre podświetlanie zegarów, u siebie muszę poprawić na lepsze.
zolwik - 2019-01-29, 17:23

I przyszła :mrgreen:
Aż szkoda nie mogę się doczekać aż będzie ciepło .

Homer6000 - 2019-04-30, 15:26

dzieje się coś? :) :) :) :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zolwik - 2019-04-30, 16:30

Brak czasu na zmiany, 1 zlot zaliczony w tym roku i pierwszy z n250 ;)

Co tu pisać wymiany eksploatacyjne na bieżąco i jazda bez awaryjna. :mrgreen:
http://zabytkowi.com/3-kaszubski-zlot-fiata-126p/

Cóż kolejny jedyny wrzos

zolwik - 2019-05-09, 18:12

No i się nalatalo

Paweł M-11 - 2019-05-09, 20:24

Czekałem na ten moment i skusiłem o 2 kilometry :( Życzę Ci kolejnej stówy!
zolwik - 2019-06-20, 17:51

Dzieki , licznik bije :lol:

A takie tam ujęcie

Seba126 - 2019-06-20, 20:10

Na początku pomyślałem, że to jakaś zgniatarka na złomie :D Piękny wrzosik.
klacik126 - 2019-06-23, 00:12

No no cieszy oko, ale jakby miał jeszcze listę boczną to by był na maxa dopieszczony :D