.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze żelaza - Ragiel

enter - 2017-05-07, 20:15
Temat postu: Ragiel
Powrót miał być spektakularny, a wyszło jak zwykle :luj:
Generalnie to tak
Fiat 126p ELX Town czy tam down, zwał jak zwał.
Rocznik 1999
Kolor 306 Verde Pollino

Jakiś taki dziwny ulep. Niby wyposażenie SX a licznik bez przebiegu dziennego.
Oryginalne fotele ktoś zastąpił IG na krótkiej z FLa .
Duże podziękowania dla Piter7391 za to że wyczaił tego strupa (Kokos się należy 8) )
Kosztował trochę poniżej jednego świadczenia oferowanego teraz przez rząd i ma OC, PT jeszcze przez parę miesięcy



Plany jakieś tam mam (większość zabawek już odkopane)

Może będzie z tego dobry herbatnik, za tydzień zaczynam ogarnianie.

tokiroki - 2017-05-07, 20:18

Wyczuwam gruby projekt! :twisted:
enter - 2017-05-07, 20:22

tokiroki, teoretycznie FanPage na fejsbuniu już jest. Praktycznie nie chcą mendy mi zmienić nazwy :(
r3mix - 2017-05-07, 20:51

Ale łaciaty :E A rejestracje jakie dziwne.
Piter7391 - 2017-05-07, 21:23

r3mix napisał/a:
Ale łaciaty :E A rejestracje jakie dziwne.


Rejestracje fajne mowia jaki walek jest zalozony :P

enter napisał/a:

Duże podziękowania dla Piter7391 za to że wyczaił tego strupa (Kokos się należy 8) .


Trzymam za slowo :mrgreen: i czekam na jakas jazde probna :twisted:

CZESIO1958 - 2017-05-08, 08:15

Łaciaty i co z tego 😈
Będą z niego ludzie

Rocky - 2017-05-08, 09:25

Jeszcze parę lat temu,kiedy był jeszcze niezły wybór w Maluchach poniżej tałzena,chyba nigdy bym tyle za niego nie dał. Teraz chyba można uznać jego zakup za okazje ;) Ciekaw jestem co z niego wyjdzie ;)
Aron - 2017-05-08, 10:20

Dawaj darude sandstorm w nadkola i opierdol go walkiem na jakiś szałowy kolor :D
enter - 2017-05-08, 10:40

Rocky, Do tauzena to można by drugiego takiego kupić :E
Obejrzałem już kilka sztuk od 400zł do 3000zł i Ragiel różnił się od tego za 3k tym że jest w ciapki...
Jak ogarnę heble to w niedzielę się można zgadać, bo stoi oczywiście pod Iłżą :twisted:
Aron, Myślałem o pomalowaniu go wałkiem, ale zobaczę najpierw co kryję się pod tymi ciapkami ;)


Trochę pojeździ, najwyżej potem się go zważy 8)

romek - 2017-05-09, 13:40

Bo w 1999 nie było już dostępnego licznika z przebiegiem dziennym :)
enter - 2017-06-25, 21:59

Drugi raz zabieram się za pisanie aktualizacji :)
A wypada zaktualizować bo to już półtora miesiąca. Przez ten czas nie zrobiłem za wiele kilometrów ponieważ auto od samego początku cierpi na brak hamulców. Poprzedni właściciel twierdził że wystarczy tylko odpowietrzyć... (już wtedy założyłem że nie będzie tak kolorowo) Jak wiadomo odpowietrzniki się zapiekają także wpadły cztery nowe cylinderki. Mało by to dało ponieważ tarcze kotwiczne były dziurawe a jedna była tak krzywa że miedzy nią a cylinderek można było włożyć monetę :E
Także dodatkowo cztery tarcze z dawcy. Szczęk nie ruszałem bo aż dziwne były w miarę świeże, założyłem tylko nowe komplety montażowe i przewód sztywny z prawej strony

Czas operacyjny chyba ze 3 weekendy, a to coś się nie chciało grzebać a to brakło jakiś pierdół a to nie było kiedy pojechać.
Z takich pierdółek to założyłem zabieraki w lepsiejszym stanie niż moje (miałem kupić nowe ale na tamten miesiąc skończył już mi się budżet :luj: ),do tego nowe śrubki, sprężynki, blokady i osłony
Dzisiaj z rana złapałem się za świece, przewody, filtr powietrza oraz nowe zawieszenie silnika
I zalany świeży olej oczywiście Lotos 10w40
Mechanicznie na razie to wszystko.

Do ogarnięcia zostało mi jeszcze:
-Przewody paliwowe(Profilaktycznie)
-Filtr paliwa
-Poduszki skrzyni, łącznik oraz nową kołyskę do tego(Ktoś się nim wytłukiwał po lasach :/ )
-Szczotki rozrusznika
Więcej grzechów na ten czas nie pamiętam ;)

Kolejną sekcją będą modyfikacje. Wiadomo czasem coś tam się nie chciało grzebać mechaniki to się wrzucało jakiś duperele które leżą.
Pierwszy był wydech: speeder ST, wiadomo :E
Klosze 50/50
Licznik cinquecento sporting
(Obroty coś mnie oszukują mimo przerobienia i tego że to już kiedyś śmigało w cc700)
Turbo rurka z 600
I dla żartu wrzuciłem jeszcze jedną uchyłkę z wlepą Rezerwy oraz jakimiś ze zlotów na których byłem czerwonym :E
Dużo gratów typu bimarco B, kierownica Monte Carlo czy czerwone pasy dalej czekają na swoją kolej
Foto po pierwszych tjunach:


Z innych fajniejszych zabawek, wpadły mi w czwartek w łapki:

Dzięki Piotruś aka Robert z TuneUPu za info ;)

Po złożeniu hamulców chciałem się przejechać, wyjechałem za bramę. Ujechałem może ze 4 metry słyszę jak coś mi tłucze w lewym przednim kole. Wróciłem, Maluch na lewarek, łapię za koło góra dół no i luz niemiłosierny, dwa tygodnie zbierałem się za wymianę zwrotnic z dawcy. Zrobiłem to wczoraj przykręciłem koło, obróciłem i dalej tłucze. (Swoją drogą dobra dedukcja, tłucze przy kręceniu to musi być zwrotnica :luj: )
Położyłem się pod spodem kręcę kołem i macam co tak tłucze. Okazało się że śruby kół przycierają o cylinderek :facepalm: trochę go przeszlifowałem i założyłem inne śruby(o tej samej długości) jak ręką odjął.

Będzie z tym Raglem dużo przygód, ale już mogłem sobie dzisiaj trochę pojeździć, także szybki skok do Iłży


I tak już na koniec drobny dylemacik


Pozdrawiam wytrwałych :lol2:
Przyznam szczerze że po dzisiejszym dniu nawet ja już nie mam ochoty tego czytać :roll:

CZESIO1958 - 2017-06-26, 05:48

Nie zawsze jest dzień dziecka 😁
Grunt że się coś dzieje 😁

MajkelMoto - 2017-06-29, 20:05

Nie ukrywam ze te ruskie felgi bardzo mnie zainteresowaly, jesli bedziesz sprzedawal to miej mnie na uwadze :lol:
r3mix - 2017-07-01, 07:41

Chyba lepiej ruskie ;)
Aron - 2017-07-16, 00:03

ooooooj tak, dawaj go na rusy!
enter - 2017-08-27, 20:03

A to zrobiłem psikusa


Jeszcze mi wpadł inny wydech (Uspawany przez Piotrusia na wzór Pachonia)


Majonez - 2017-08-27, 22:54

Nagraj film jak to gada .
MajkelMoto - 2017-08-31, 07:42

Felgi pasuja nawet, jakie masz oponki?
enter - 2017-09-03, 16:54

MajkelMoto, 145/70 z przodu i 155/70 z tyłu

Majonez, Nie mogę się zebrać żeby wziąć ze sobą aparat i wybrać się w jakiś tunel ;)

enter - 2017-09-16, 17:20

Wreszcie się zebrałem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3hLzMORQGQw

MajkelMoto - 2017-12-06, 12:32

Co tam z raglem!?!? Bardzo mnie on interesuje
enter - 2017-12-07, 16:19

Stay tuned :twisted:

Trochę się temat zastał bo miałem kilka problemów, z racji bezrobocia coś się ruszy w tym miesiącu :E

enter - 2019-07-21, 17:50

Ragiel V2
Rosso V2
Nie zakładam nowego tematu bo nie ma sensu :)
Zamysł podobny jak w przypadku zielonego strupoganta ale ten chociaż nadaje się żeby puścić go potem dalej.

W skrócie
FL 91. 4 Pakiet Kolor 113 Rosso Racing
Pseudonim roboczy od poprzedniego właściciela TLW
:idea:
Na pierwszy ogień dostał tapicerkę z w czerwone paski z FLa (bo była z Eleganta :roll: )

Kotu pomagał :mrgreen:

Następnie wjechało na grubo.
Kierownica Monte Carlo. (dalej się nie mogę zdecyodwać która zostaje, więc jest każda po trochu)

Dwa kubły Bimarco.
Czerwone pasy z CCSa
Gałka z ST
Boczki IG z Eleganta.

W środku to chyba tyle :mrgreen:

Z zewnątrz jedyna zmiana to Felgi z SC z kołpakami z CC FSM
Miała być szeroka stal ale poszła dalej :/

Wina kota, jak widać na zdjęciach nie podobały mu się :roll:
Coś tam może wpadnie :P

Parę rzeczy jeszcze trzeba ogarnąć. Ale jeździ i cieszy.

Miałem dzisiaj zrobić jakiś fajne zdjęcia, ale się rozpadało i zerwał się kabel od ładowania (Znowu...)

harry37 - 2019-07-21, 18:13

Kupiłem sobie takie kołpaki z CCka na próbe do bisa, jeszcze nie zalożyłem ale u Ciebie fajnie wygląda :D
A małą monte carlo może masz? :) )

enter - 2019-07-21, 18:18

harry37, Do Felg z SC nie polecam, nie przylegają do felgi tak jak trzeba i się wyginają :)
Z małych MC mam tylko tą dwu ramienną :/

Piter7391 - 2019-07-21, 20:57

Komuś się nie chciało ogarnąć ten szerokiej, a nie że się nie podobała :P
Ragiel V2 fajny i z maglem więc na plus do poprzednich i fajnie się siedzi w tych bimarcosach B.
:lubieto:

Jareg - 2019-07-23, 12:36

Ech, TLW to był wóz :!:
Niech służy :!: :E

enter - 2019-09-16, 20:01

Nie umiem trzymać języka za zębami :)
Kupiłem se felgi :luj:
Najpierw miałem sobie przygotować Sportingii które mam już kawałek czasu, ale wyszło jak zwykle czyli średnio :facepalm:

Jakby ktoś był chętny to 3 i pół stówki i można zabierać.

Kobieta mojego życia jest trochę zajarana Mini, ja trochę Maluchami to mamy hybrydę.
Malucha na felgach od Mini w typowym wzorze ale w nietypowych proporcjach.


A do czasu zglebienia, przełożenia opon i jakiegoś odświeżenia.
Szalone 4,5 cala z seicento + dystans :twisted:



Poza tym dalej bije się z myślami, zostawiać czy sprzedawać?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group