Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Prawo drogowe i inne przepisy - OC ze zniżką za automobilklub

KlanP - 2016-11-09, 14:59
Temat postu: OC ze zniżką za automobilklub
Witam wszystkich,

za niecałe półtora miesiąca stanę się właścicielem malucha (1977` pierwszy właściciel etc. :D ). Stanę również przed tematem zakupu OC. Chciałbym skorzystac z promocji w PZU, która daje 70% zniżką od ceny końcowej OC za członkostwo w Automobilklubie zrzeszonym z PZMot. Czy ktoś to już ćwiczył ? Może ktoś poleci jakiś AK ze stosunkowo niedużą składką?

buczek21 - 2016-11-09, 15:10

Po sobie..
Sląski AK 80zł/rok
OC opłacisz tylko w przedstawicielstwie PZU..z tego co się orientowałem nie da sie online.
170zł OC na rok za weterana..
Nie wiem jak inne AK

Karol - 2016-11-09, 15:17

KlanP napisał/a:
1977
za rok juz nie musisz miec ciaglosci OC
KlanP - 2016-11-09, 15:38

Karol napisał/a:
KlanP napisał/a:
1977
za rok juz nie musisz mieć ciaglosci OC

Wiem :) niestety zakup w ostatnich dniach poprzedniej polisy a pierwsza rejestracja była dopiero w grudniu 1977 tak więc jeszcze rok mnie czeka.

Bonifacy - 2016-11-09, 18:13

Ćwiczył ;)
Sparta Wrocław - 30zł / student i emeryt, 60zł / reszta
http://www.sparta-wroclaw...p?article_id=21
Wypełniasz deklarację, wpłacasz, i dają Ci zaświadczenie na kartce, że jesteś członkiem automobilklubu zrzeszonego w PZM i masz dodatkowe 70% zniżki w PZU.

KlanP - 2016-11-09, 19:46

Bonifacy napisał/a:
Ćwiczył ;)
Wypełniasz deklarację, wpłacasz, i dają Ci zaświadczenie na kartce, że jesteś członkiem automobilklubu zrzeszonego w PZM i masz dodatkowe 70% zniżki w PZU.

A jeśli ktoś jest z Warszawy? Jest opcja na dołaczenie "zdalne" ?:)

Volt - 2016-11-09, 19:47

a JA POLECAM kARTYĘ sos PZMOT : https://assistance.pzm.pl

78zł za rok a mamy dodatkowe ubezpieczenie.

Bonifacy - 2016-11-09, 19:51

KlanP napisał/a:
Bonifacy napisał/a:
Ćwiczył ;)

A jeśli ktoś jest z Warszawy? Jest opcja na dołaczenie "zdalne" ?:)

Z tego co słyszałem, to tak, ale musisz zadzwonić, by się upewnić :)

azbest - 2016-11-09, 20:28

Nie wiecie czy ta dodatkowa zniżka obejmuje wszystkie pojazdy, czy tylko zabytkowe?
dizzyx - 2016-11-09, 20:32

azbest, samochody 25 lat i starsze.
azbest - 2016-11-09, 20:38

Senkju, dobre i to, ale szkoda, że nie dotyczy wszystkich.
Macioo - 2016-12-01, 14:13

U mnie tez juz przećwiczone- 60zl skladka czlonkowska na rok AK Busko, oc do lamucha 83 w tamtym roku (pzu) 72zl/rok. Dodatkowo od czasu do czasu możliwość treningu na torze Kielce za grosze, polecam!
Piotrek Oława - 2016-12-05, 10:22

Dzisiaj ubezpieczyłem dwa z moich maluszków. Na tapetę poszedł Fl i jak to mój synek mówi przejściówka.
Do rzeczy. Fl to moje czerwone cacko z 92 roku. Oc z ochroną zniżek wyszło równe 84zł. Natomiast Przejściówka czyli Szare Oslo 88 rok wyszło już 100 zł z ochroną zniżek.
Zdumiony byłem że różne kwoty za malucha system nalicza. I tu wyjaśnienie agentki że teraz pod uwagę brany jest jeszcze rok produkcji auta.

Jednym słowem i tak za dwa maluchy wychodzi taniej niż za jednego bez karty AK także warto ją mieć.

barol91 - 2016-12-06, 17:51

Dołącze się do tematu bo powoli zaczynam zastanawiać się nad kupnem czegoś starszego 25lat> bo widząc nowe kwoty oc po nowym roku nóż się w kieszeni otwiera :roll: ale do rzeczy,czy moge ubezpieczyć takie auto na siebie? W styczniu kończę 26lat,prawko od sierpnia tego roku.
Ewentualnie czy mógłbym ubezpieczyć to auto na mamę która ma zniżki a ja jako współwłaściciel?

Kubica - 2016-12-06, 18:30

Właśnie, czy w przypadku współwłaściciela "promocje łączą się", czy nie może być tak pięknie? 8)
Majonez - 2016-12-06, 20:43

Kumulacja zniżek nie występuje, nie ma tak dobrze :E . barol91, jeśli nie wyrobiłeś sobie jeszcze full zniżek to współwłaściciel który już takowe posiada to najlepsza opcja :) , zawsze jest trochę taniej .
Kubica - 2016-12-06, 21:19

Zatem kupno dupowozu +25 do spóły z ojcem + wyrobienie karty PZM po uwzględnienie dodatkowej zniżki odpada... zabijacie marzenia panowie :lol2:
Karol - 2016-12-06, 21:41

Ale plotki siejecie :D Zniżka -70% jest liczona od kwoty już pozniżkowej (z tych wypracowanych zniżek).
Czyli mamy OC bez zniżek za 1000zł, zniżka 60% mamy 400zł i z tych 400zł -70%.

Kubica - 2016-12-06, 21:43

Czyli spokojnie mogę zrobić wspomniany wyżej myk? ;)
Majonez - 2016-12-06, 22:55

Tak, a to ja przepraszam .
Kubica napisał/a:
Właśnie, czy w przypadku współwłaściciela "promocje łączą się", czy nie może być tak pięknie? 8)

Myślałem że chodzi ci o kumulację typu zniżki jednego współwłaściciela + drugiego + PZM w efekcie czego nic nie płacimy a ubezpieczalnia wręcz dopłaca nam do oc :E

barol91 - 2016-12-07, 11:08

No to dobrze :mrgreen: a jeszcze takie pytanie odnośnie płatności czy trzeba płacić odrazu całość czy można to rozłożyć na dwie raty choćby?
Majonez - 2016-12-07, 13:14

Zależy od ubezpieczalni, ale raczej jest taka możliwość .
dizzyx - 2016-12-07, 15:58

Majonez napisał/a:
Zależy od ubezpieczalni, ale raczej jest taka możliwość .

W przypadku dodatkowej zniżki na OC (70%) nie ma "zależy od ubezpieczalni", bo jest to opcja dostępna tylko w PZU :)
To jest normalne ubezpieczenie, jedynie posiada dodatkową zniżkę, więc normalnie można płacić w ratach (tylko nie zawsze jest sens ;) )

zolwik - 2016-12-07, 22:30

Z tego co mi wiadomo to mozna na dwie raty placic tylko trzeba doliczyć +13 lub 19%
evil1 - 2018-03-20, 14:27

Odkopuję temat bo mam dylemat :)
Wyobraźmy sobie, że mamy auto które 25 lat osiągnie np 1go czerwca tego roku. W rozmowie z agentem PZU dowiedziałem się, że lata do zniżki PZM licza od daty pierwszej rejestracji a nie produkcji, no to przyjmijmy, że pierwsza rejestracja jest 1 czerwca 1993.
Mamy OC stare, które kończy się np dziś 20.03.2018. Zgodnie z datą nie mogę kupić OC na zniżkę, bo jeszcze potrzeba paru miesięcy, a jak kupię na rok to rozumiem, że dopiero za rok mogę kupić OC na zniżce.

A co z takim czymś: "(jeśli zawarłem umowę przez telefon lub Internet, to mam 30 dni od daty zawarcia umowy na odstąpienie od ubezpieczenia
– podstawa prawna: art. 33 ust 8 Ustawy*).Polisa rozwiązuje się z dniem nadania odstąpienia. Za
czas udzielonej ochrony Towarzystwu należna jest składka."
?
Czy taką czynność można powtarzać do osiągnięcia wieku?

Piter7391 - 2018-03-20, 14:34

evil1 napisał/a:
Odkopuję temat bo mam dylemat :)
Wyobraźmy sobie, że mamy auto które 25 lat osiągnie np 1go czerwca tego roku. W rozmowie z agentem PZU dowiedziałem się, że lata do zniżki PZM licza od daty pierwszej rejestracji a nie produkcji, no to przyjmijmy, że pierwsza rejestracja jest 1 czerwca 1993.
Mamy OC stare, które kończy się np dziś 20.03.2018. Zgodnie z datą nie mogę kupić OC na zniżkę, bo jeszcze potrzeba paru miesięcy, a jak kupię na rok to rozumiem, że dopiero za rok mogę kupić OC na zniżce.

A co z takim czymś: "(jeśli zawarłem umowę przez telefon lub Internet, to mam 30 dni od daty zawarcia umowy na odstąpienie od ubezpieczenia
– podstawa prawna: art. 33 ust 8 Ustawy*).Polisa rozwiązuje się z dniem nadania odstąpienia. Za
czas udzielonej ochrony Towarzystwu należna jest składka."
?
Czy taką czynność można powtarzać do osiągnięcia wieku?

Data pierwszej rejestracji sie nie liczy, ja mam motocykl rok produkcji 1985r a pierwsza rejestracja 1999r i mam znizki na zabytek.

evil1 - 2018-03-20, 14:39

Ja tylko powtarzam to co mi agent powiedział. Masz jakąś podstawę prawną/regulaminową? Bo w moim konkretnym przypadku właśnie mam tak, że data produkcji i 1 rejestracji to kwestia kilku dni ale nadal brakuje mi kilku miesięcy między końcem OC a datą. Jeśli liczymy rocznikowo to wtedy po problemie ale muszę jakoś to gościowi wytłumaczyć.
Piter7391 - 2018-03-20, 14:43

Jak znajde to zrobie zdjecie regulaminu ktory po wielkich przejsciach udalo mi sie zdobyc, bo wczesniej zalatwialem sobie znizki bez karty PZM bo nikt nie potrafil przedstawic mi regulaminu dlaczego bym niby nie mogl. W tym regulaminie pisze tylko ze auto ma miec 25 lat i musisz miec przynaleznosc do wymienionych klubow lub posiadac karte nic wiecej nie pisze, jak masz nie kumatego goscia od ubezpieczen to go zmien bo niektorym nie da sie przetlumaczyc.
xemup - 2018-03-20, 14:57

Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie
głodny - 2018-03-20, 15:01

Ja robię tak, płacę pełne oc (brakuję mi 2 miesiące do daty rejestracji), potem ubezpieczam jeszcze raz w PZU ze zniżką jak już można, i wypowiadam pierwszą umowę. W ten sposób przesuwasz sobie termin płatności OC, za okres ochrony zapłacisz jakieś grosze.
Hanss - 2018-03-20, 15:01

xemup napisał/a:
Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)

Piter7391 - 2018-03-20, 15:05

evil1 napisał/a:
Ja tylko powtarzam to co mi agent powiedział. Masz jakąś podstawę prawną/regulaminową? Bo w moim konkretnym przypadku właśnie mam tak, że data produkcji i 1 rejestracji to kwestia kilku dni ale nadal brakuje mi kilku miesięcy między końcem OC a datą. Jeśli liczymy rocznikowo to wtedy po problemie ale muszę jakoś to gościowi wytłumaczyć.

Od babki z PZU dostałem taki regulamin, odnośnie dowodu napisane jest to tak że można to trochę interpretować na różne sposoby.

Hanss napisał/a:
xemup napisał/a:

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)

Ci co mają przedstawicielstwo wielu ubezpieczalni, nigdy nie robia problemów.

Niziur - 2018-03-20, 15:38

Najprościej:

Wykupić OC na cały rok bez zniżki na automobil klub. Po "magicznej" dacie (u Ciebie 1 czerwca) udać się do agenta/ubezpieczalni i wystąpić o rekalkulację składek OC. Wyliczą nową stawkę OC, już z uwzględnieniem zniżki, a nadpłatę zwrócą na konto lub kartę, którą płaciłeś za ubezpieczenie.

zolwik - 2018-03-20, 21:02

Też trafiłem do agenta pzu i patrzy w dr data 1rej 99' /prod 91' i mówi że z kartą nie przejdzie.
Poszedlem do innego bez problemu naliczyl odpowiednie zniżki z kartą pzm.

xemup - 2018-03-21, 07:31

Bo teoretycznie, w każdym razie wedlug tego co pisze na swojej stronie PZMot, tak jest:

W celu otrzymania zniżki "Pojazdy Zabytkowe" posiadacz pojazdu powinien okazać agentowi dowód rejestracyjny ubepieczonego pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.

zolwik - 2018-03-21, 12:07

Tyle że eksploatowany pojęcie względne (bo na terenie pl)?
Dziwny zapis bo pojazd zarejestrowany nie musi być eksploatowany ..
Dlatego agenci biorą pod uwagę datę prod a nie 1 rej

Grzes - 2018-03-21, 15:12

Ja bym nie kombinował nic w pzu, bo nie dość że czeka się tam w nieskończoność, wykup oc trwa 30min to jeszcze czasem są cyrki. Ja chodzę do agenta co ma PZU w ofercie i zawsze może jakoś przymknąć oko na daty. Mam 2 maluchy które ubezpieczałem teraz w styczniu, lutym, a pierwsza rejestracja jest jakoś w czerwcu i wrześniu 1993. Na początku nie chciało wskoczyć, zmieniła miesiąc pierwszej rejestracji i się pojawiła opcja(w pzu mi powiedziała, że nie może czegoś takiego zrobić, bo jej się pojawia komunikat na czerwono na pół monitora). To samo miałem z golfem jak pierwszy raz ubezpieczałem na zniżkę. Jak była data pierwszej rejestracji w kraju na 2001 to nie chciało nic pokazać, zmieniła daty wszędzie na 1989 i wskoczyło. Jedynie co to zauważyłem, że jak się pierwszy raz ubezpiecza w pzu to jest trochę drożej niż jakby się płaciło kolejny rok(maluch najpierw 160, potem 80, golf najpierw 300, potem 170, chociaż teraz za maluchy co pierwszy raz miałem w pzu płaciłem 120, a tego co już kolejny rok to 90). Nic nie zmyśliłem, nic nie wyczytałem w necie, piszę to na swoim własnym przykładzie.
buczek21 - 2018-03-21, 15:27

Grzes,
Tylko weź pod uwagę że na końcu polisy gdzieś w okolicach podpisu który trzeba złożyć..widnieje zazwyczaj "gwiazdka" "wszystkie podane danę są zgodne z prawdą i ze ponosisz wszelkie konsekwencje z tym związane"...

I jest to super podstawa dla ubezpieczyciela do odmowy odszkodowania....

Takiemu pośrednikowi to lotto koło H** to tam jest twój podpis a nie jego :roll: On tylko prowizje liczy od zlecenia.

xemup - 2018-03-21, 15:29

Jedyne co mogą Ci zrobić w takim wypadku, to rekalkulować składkę