.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze dupowozy - Yugo Koral - Yogurt

Bobby - 2016-08-04, 21:34
Temat postu: Yugo Koral - Yogurt
Jako, że Yugo w moich rękach zostanie trochę dłużej to postanowiłem założyć mu temat a co! Nie ma :D

Jako, że maluszka zaczęło mi się robić żal i trochę jednak zaczęło brakować miejsca bagażowego na przewożenie elementów do remontu poloneza, a znajomy chciał się pozbyć całkiem dobrego Korala na ładnej feldze z całkiem żwawym silniczkiem to zdecydowałem się i drogą kupna-sprzedaży nabyłem Yugo Koral 65 EFI (65 EFI jak to dumnie brzmi xD) z roku 1998.

Yugo jest delikatnie zmodyfikowane a dokładniej:
- ma obniżone zawieszenie
- zdjęte zderzaki
- zdemontowaną tylną kanapę
- założone felgi ATS Pepperpots 13"
- rozpórki dolne
I mniej więcej w takim zestawieniu auto kupiłem. Obecnie Yugola doprowadzam małymi kroczkami do stanu używalności. Wymieniłem w nim łożysk w wszystkich 4 kołach przy okazją obejrzałem jak wyglądają hamulce oraz inne podzespoły podwozia, usunąłem ledy do jazdy dziennej :E . Na montaż czeka kolektor gdyż stary ma urwaną jedną szpilkę, plecionka gdyż przy obniżaniu zmodyfikowali wydech lecz nie dali mu możliwości redukcji drgań i wstawili tylko prostą rurę :facepalm: przez co raz się już rozłamał, czekają na montaż również fotel IG pomarańczowo-czarne tylko brakuje mi jeszcze szyn uniwersalnych. W układzie wydechowym chciałbym końcowy tłumik zamienić jeszcze na końcowy z DF. Jako, że Yugo jak na swoje 18 lat jest naprawdę zdrowe a nie chciał bym żeby zgniło to będzie niedługo konserwowane oraz może dostanie parę gratów o ile będą dostępne w Serbii :)




Co do naklejki to po tygodniu pytań "co to za golf" stwierdziłem, że szkoda odpowiadać i już na szybie dam odpowiedź ;)

Aron - 2016-08-04, 22:45

OOOO JA JEBE ALE KOSA!!!! Super mi się podoba! No to teraz kierowncia z osadzeniem, dwa kubły i miodzio!
grzesiol - 2016-08-04, 22:48

O ładny Golf 0 :lol:
Dawno już Yugo jakiegokolwiek nie widziałem. Pamiętam jak rodzice chcieli kupić Yugo ale akurat zbombardowali fabrykę w Jugosławii i zdecydowali się w końcu na CC 700. :)

dizzyx - 2016-08-04, 23:15

Z przodu akurat dobrze jest jak jest, wygląda super, ale z tyłu jakiś zderzak by się przydał :D
Tam oryginalnie przednie kierunki były w zderzaku? Jak to rozwiązałeś? :)

CZESIO1958 - 2016-08-05, 06:16

Taki Brzydal że aż mi się podoba :D
Właśnie co z Tymi przednimi kierunkami? ?

r3mix - 2016-08-05, 07:17

Ale fajny :mrgreen: Chciałem sobie takiego kupić, ale zniechęciła mnie słaba dostępność części.
Bobby - 2016-08-05, 08:19

Aron napisał/a:
No to teraz kierowncia z osadzeniem, dwa kubły i miodzio!


Zamiast kubłów będzie IG polonezowski ale może kiedyś wpadnie coś innego. Nad kierownicą właśnie się zastanawiam co kupić. Myślę obecnie nad MC.


dizzyx napisał/a:
Tam oryginalnie przednie kierunki były w zderzaku? Jak to rozwiązałeś? :)

CZESIO1958 napisał/a:
Właśnie co z Tymi przednimi kierunkami? ?


Fabrycznie kierunki powinny być na zderzaku/w zderzaku a tutaj są zamocowane w miejscu mocowania zderzaka. Ja tego nie robiłem i niestety nie mogę się doszukać od czego one są na pierwszy rzut oka są powiększeniem kierunków bocznych z borewicza. Jednym z poprzednich właścicieli był Serb mieszkający w Polsce i to właśnie on zmodyfikował to Yugo a że do auta jest karta pojazdu to chyba będę musiał się do niego odezwać w kwestii paru pytań.

r3mix napisał/a:
Chciałem sobie takiego kupić, ale zniechęciła mnie słaba dostępność części.


Kupno nowych elementów blacharskich w Polsce graniczy z cudem lecz elementy eksploatacyjne są dostępne gdyż pochodzą z innych fiatów. Np: Piasto-łożysko tylnego koła oraz przednie łożysko jest takie samo jak w Uno.

ernesttraczyk - 2016-08-05, 08:35

Fajne Yugo, a z papperpodsami to kosa 8)
Wąski75 - 2016-08-05, 17:01

Fajnie że można jeszcze spotkać takie fury na ulicy, aby służyła jak najdłużej bo sztosik niesamowity :D
Dbaj o nią :E

Aron - 2016-08-11, 16:21

Wąski75, ta z Łodzi też jest niczego sobie, i jaką ma historię fajną :mrgreen:
Wąski75 - 2016-08-13, 17:55

O historii akurat nic nie wiem :( chyba ten wątek mnie ominął
Bobby - 2016-09-10, 16:20

We wnętrzu Yugo zaszła drobna zmiana. Wleciały IG polonezowskie i kierownica MC.

Rocky - 2016-09-10, 17:46

Jak dla mnie,zmiany na duży + :lubieto:
xlar1 - 2016-09-26, 11:36

Otworzyłem temat i z letka oniemiałem. W sumei nie poznałbym że to Yugo. Jak na codzienny stosunkowo niewielki dupowóz to i parametrami silnika nie odstaje od aut nowożytnych. Może nie jest demonem prędkości, ale i tak lepsze to niż C1. Wygląda kozak. W sumie 14 sekund do setki to całkiem dobry wynik. No i malczana nie będziesz katował. Silnik 2 razy większy niż w maluszku to i komfort jazdy zdecydowanie wyższy. No i ogrzewanie zimą pewnie wydajniejsze, nadmuchy. I coś istotnego, czyli 5ty bieg :)
Bobby - 2016-10-08, 21:50

Jako, że potrzebowałem paru części do Yogurta to kupiłem za nie wygórowaną cenę taką budę:

Może ktoś już ją kojarzy ale nie wie skąd to podpowiem, że jest to to samo Yugo co wystąpiło w 9 odcinku 16 sezonu Legend PRL'u.

Rocky - 2016-10-09, 10:37

Bobby, Ten Koral nie należał kiedyś do SzyKejna? ;)
Bobby - 2016-10-09, 11:15

Rocky, Należał potem sprzedał naszemu znajomemu spod Kartuz którego można zobaczyć w odcinku Legend PRL'u. Ostatecznie samochód został wykasowany a napęd silnika po paru modyfikacjach trafił do żółtej Madzi którą można kojarzyć z Samochodu Marzeń Kup i Zrób.
danielewicz - 2016-10-09, 18:18

Wczoraj widziałem lawetę z tym koralem jak zjeżdżała z obwodowej w stronę Rumi ;)
r3mix - 2016-10-10, 15:08

Bobby napisał/a:
Może ktoś już ją kojarzy ale nie wie skąd to podpowiem, że jest to to samo Yugo co wystąpiło w 9 odcinku 16 sezonu Legend PRL'u.

...który to był nagrywany w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie :)
Bobby, czym wpadniesz na Zakończenie Sezonu pod PGE?

Bobby - 2016-10-10, 17:52

r3mix, będę Yogurtem.
Karol - 2016-10-10, 17:59

A takie pytanie czysto z ciekawosci: jak się policja i SKP zapatruje na brak zderzaków?
Bobby - 2016-10-10, 18:30

Karol, odkąd mam Yogurta nie miałem żadnej kontroli a przeglądu jeszcze nie robiłem.


12.10




Powoli szykują się nowe elementy do wnętrza :)

14.10

Z zewnętrznych nowości to lampy typu clear z przodu.


Bobby - 2016-10-23, 18:52

W końcu dotarły do mnie części z Serbii :D

Przednie kierunki obecnie nie są mi potrzebne ale gdybym kiedyś chciał założyć zderzak to mogą się przydać. I obecnie czekam jeszcze na białe boczne, może uda się zdobyć.

28.10
Rozpórka przemalowana(co prawda nie pod kolor auta ale żółty z palety fiata) i wstawiona na miejsce. Weszła bez mniejszego problemu co w zastavach/yugo oznacza, że przód się nie rozjechał :D Po założeniu poczułem, że przód jest jeszcze sztywniejszy oraz przestała mi trzeszczeć deska rozdzielacza. Obecnie zastanawiam się nad tylną rozpórką bądź rollbar'em.

I jeszcze zdjęcie z ostatniego spota na którym byłem.

Bobby - 2016-12-26, 14:07

Yugo dostało trochę kosmetycznej zmiany i założyłem koła zimowe przez co wygląda trochę łyso :P



Knight_in_fire - 2017-01-13, 15:37

Na rejestracjach rybnickich jest te żółte. Na Motonews i FnF jest gość z Żor, niejaki Skandal125p, który do Yugo wsadził 1,6 16V z Sieny. http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=275348 - proszę bardzo.
Bobby - 2017-01-13, 18:24

Knight_in_fire napisał/a:
Na rejestracjach rybnickich jest te żółte. Na Motonews i FnF jest gość z Żor, niejaki Skandal125p, który do Yugo wsadził 1,6 16V z Sieny. http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=275348 - proszę bardzo.


Znany mi yugol. Mam kontakt z właścicielem. W planach obecnie ma swap na 1.8 z fiata.

Bobby - 2017-04-26, 01:25

Yugol na rozpoczęciu sezonu. Dzięki temu rozpoczęciu dowiedziałem się, że nie mam yugo bo yugo wygląd inaczej oraz że jest to coś polskiego bo ma fotele IG :D


Bobby - 2018-01-14, 21:14

Obecnie dużo z Yugiem się już nie dzieje. Plany na niego są lecz przez pewien incydent straciłem na ten moment siły na Yogurta. Myślę, że foty będę tłumaczyć dlaczego.





Auto obecnie jest całe beżowe, całkowici straciło kolor. Pył pożarowy dostał się wszędzie, z lakieru czarne plamy zeszły dopiero ostrą chemią do pojazdów ciężarowych. generalnie powinienem go rozebrać do ostatniej śrubki i złożyć z powrotem. Walkę z ubezpieczalnią zakończyłem, dobre jest to, że z zawrotnych 550 zł udało mi się podnieść odszkodowanie do 1500zł ale dalej jest całka... W tym sezonie raczej dużo przy nim nie zrobię. Na pewno zakończy to się lakierowaniem całego wnętrza oraz karoserii przy okazji usuwając pewne niedoskonałości blacharskie. Przy okazji remontu wlecą pewne graty a inne zostaną poprawione.

CZESIO1958 - 2018-01-14, 21:17

Kruca bomba atomowa
No to masz pecha ...
Powodzenia

jacekwoj3 - 2018-01-15, 14:48

Masakra ,sam z siebie się zapalił czy ktoś mu pomógł ?
Rocky - 2018-01-15, 15:57

jacekwoj3 napisał/a:
Masakra ,sam z siebie się zapalił czy ktoś mu pomógł ?

Pył pożarowy osadza się na pojeździe,gdy auto sąsiaduje bezpośrednio z palącym się obiektem z bliskiej odległości.

Bobby - 2018-01-15, 22:13

jacekwoj3 napisał/a:
Masakra ,sam z siebie się zapalił czy ktoś mu pomógł ?


Na hali garażowej na której trzymałem auto wjechała przemiła Pani której auto się kopciło. W rezultacie jej auto spłonęło doszczętnie i zostało uszkodzonych 26 pojazdów, piwnice mieszkańców oraz mieszkania. Moje Yugo dodatkowo jeszcze miało miejsce postojowe nad kratką wentylacyjną... Ale po podpięciu akumulatora odpaliło od "strzała" i wyjechało z piekła bez mniejszego problemu.

Bobby - 2019-01-01, 22:39

Po małej walce z ubezpieczalnią zabrałem się za Yogurta :)

Yugo po myciu ostrą chemią do mycia ciężarówek


po przejechaniu polerką pojawiła się nadzieja na stary kolor :D


tak zaprezentował się po całej polerce niestety lakierowanie całości mnie nie ominie, strona kierowcy jest poprzecierania na rantach gdyż lakier był dosyć miekki w porównaniu do strony pasażera ale dlaczego tak jest dowiedziałem się dosyć niedawno więc wyjaśnię do w dalszej części posta


jako że czeka mnie lakierowanie to zapadła decyzja o naprawach blacharskich



w międzyczasie yugo zaliczyło wycieczkę na lawecie


by wrócić z rollbarem i zamocowanymi fotelami oraz pasami :D




wnętrze zostanie odświeżone i z brzydkiego szarego będzie "nowym" czarnym




jest też już przygotowany świeży olej, nowy płyn chłodniczy, filtr oleju wraz z podstawką z wyjściami na czujniki oraz sportowa wkładka filtra powietrza.


A jakiś czas temu dzięki forum klubu zastavy odezwał się do mnie Nebo, były właściciel i osoba która rozpoczęła modyfikacji Yogurta :) Dzięki niemu poznałem trochę historie tego auta oraz mam jego zdjęcia z różnego okresu.

Zaczęło się tak





by za niedługo rozpoczęły się pierwsze modyfikacje











a tutaj jest odpowiedź dlaczego strona pasażera ma inny lakier niż reszta budy


Generalnie został wymieniony cały błotnik tylny na taki już w kolorze razem z drzwiami, miał zostać również wymieniony przedni błotnik lecz Nebo nie wie dlaczego nie zostało to zrobione gdyż kolizja była już po sprzedaniu auta koledze.

I potwierdza się plotka o tym, że ten egzemplarz był nagrodą w "Śmiechu warte". Niestety w internecie nie mogę znaleźć żadnej wspominki na ten temat. Może ktoś posiada nagrania z końca lat 90 programu "śmiechu warte"?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group