.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze dupowozy - E36/ E46 by Macioo

Macioo - 2014-10-30, 23:52
Temat postu: E36/ E46 by Macioo
Jako że inni się chwalą swoimi dupowozami, pomyslałem że i ja gorszy nie będe ;) Trochę tego do tej pory się przewinęło przez moje ręce, była corsa a,cc, crx, civici - wszystkie łączyła jedna cecha, którą zawsze stawiam ponad wszystko w samochodzie - auto musi się prowadzić ponadprzeciętnie. Po - odzieciencej - miłości do bezawaryjnych i dobrze prowadzących się hond, przez przypadkiem wsiadłem do burackiej bmw e36 z lekko modzonym zawiasem.. i zakochałem się w prowadzeniu i wyważeniu tego samochodu. Wtedy w akcie nadchodzącej zimy zanabyłem 325 w coupe w całkiem bogatej wersji wyposażenia





Jednakże po roku jazdy największym problemem była szwankująca elektronika owego wyposażenia i postanowiłem się przesiąść na coś, co w założeniu miało jeździć tak samo, jednakże kosztowac mniej i nie posiadać wad poprzednika. I udało się, trafiła się totalnie goła wersja e36 z motorem 6 cylindrowym i sekwencją na pokładzie. Z minusów miała powyrywane mocowania sanek :






Cały tył został rozebrany, wyspawałem nowe mocowania wraz ze wzmocnieniami. Wózek dostał nowiutkie tuleje. Dodatkowo, auto dostało nowiutki komplet H&R cup kit dedykowany do tego modelu e36.



Po zamontowaniu wrzuciłem jeszcze stylingi 31, ustawienie zbieżności i kebab zaczął prowadzić się naprawde dobrze.







Nastepnym modem było zrobienie porządku z pozycją za kierownicą, w efekcie czego na pokład wleciały stołki recaro



W międzyczasie zaliczył kilka wypadów na tor kielce, mnóstwo zimowych, nie przespanych nocy :)








Na wiosne nawet trafiły się fajne, acz nieco za szerokie kółka:









Ale nie zapominajmy, ze to auto głównie służące do jazdy na codzień, a że od czasu do czasu potrzebuję przewieźć drabinę, na dachu wylądował bagaznik, dodatkowo wleciały bbsy z e39:







i od czasu do czasu bawara lata z drabiną ;)


https://www.youtube.com/watch?v=lGN5kkdZ_hA

Budzik - 2014-10-31, 09:29

Latałeś na torze z YTRC :?:
Macioo - 2014-10-31, 13:15

Tak jest :)
CZESIO1958 - 2014-10-31, 16:25

BMWu da się lubić :D
A E36 to chyba ostatnie takie hmmm klasyczne.

skib - 2014-10-31, 16:34

Chętnie bym zobaczył jak taka beemka z drabiną na dachu lata na rondzie bokiem :E
Łututututututututu

konrad. - 2014-11-03, 15:59

No to już wiem kto gania tym kebabem bo hucie ;)

ja swoim perszingiem też nie jedno przewiozłem


Spadnie śnieg to musimy polatać po Łowińskiego, pozdrawiam.

Macioo - 2014-11-04, 13:59

Łowińskiego jest zbyt objeżdżana przez patrole.. ale mam swoją stałą trasę na zimowe, zaśnieżone noce - czasem latamy na kilka kebabów, nie widzę problemów, by i kolejny dołączył :)

Edit:
Wpadły nowe drązki i końcówki drążków, inna przekładnia i sworznie zewnętrzne Mayle - polecam takowy zabieg - auto stało się bardzo czułe na każdy mini ruch kierą a ponad to stało się jeszcze bardziej przewidywalne.. Następny mod prawdopodobnie to górne mocowania macphersona od Mki :)

Macioo - 2015-01-05, 21:06

Z racji skillowania bbsów podczas zimowych wojaży, kebabior dostał nowe buciory:








Macioo - 2015-10-11, 22:11

Bordowa sztuka ustapila miejsce mlodszej, większej i zdrowszej suce w touringu :)




Co ciekawe, bordową wymieniają sie handlarze i aktualnie jej wartość wzrosła 100% ;)

Macioo - 2016-03-30, 19:18



Letni setup wjechał :)

Macioo - 2016-03-31, 15:58

A ze w dalszym ciagu auto od czasu do czasu robi jako wol roboczy..
;)

r3mix - 2016-03-31, 16:01

Te felgi nie są złe, ale poprzednie lepiej wyglądały ;)
Macioo - 2017-10-03, 23:40

Maly update, przez poltorej roku role dupowozu pelnil e36 w turasie




Potem padl pomysl na swapa na m52b28, ale po obejrzeniu kilku zadecydowalem ze pewniej bedzie kupic juz gotowe 328i.. Ale i z tym wcale latwo nie bylo. Po pol roku jeżdżenia i szukania udalo sie znaleźć co prawda młodszą ale zgodnie z zalozeniami - 328i





Po zakupie wrzucilem sekwencje staga, kupilem nowe yokohamy c-drive i wrzucilem sprezyny m pakowe.. I powiem szczerze ze nareszcie po wieeeeeelu innych, udalo mi się skonfigurowac auto które spelnia niemalze w pelni moje oczekiwania wobec dupowozu :)

Za kilka dni postaram sie pare nowych fot strzelic to wrzucę.

rychoo - 2017-10-04, 11:27

Teraz będę wiedział na co zwracać uwagę :)

Pzdr.

Budzik - 2017-10-06, 16:35

Troche wypasu mało, te zwykłe fotele są tragiczne. Kolor ratuje 8)
Choć i tak spoko,że ma na tyle elektryke :mrgreen:

Piotrek Oława - 2017-10-06, 22:06

Co mu za różnica co ma z tyłu jak on siedzi za kierownicą :) )
Macioo - 2017-10-07, 08:39

Budzik napisał/a:
Troche wypasu mało, te zwykłe fotele są tragiczne. Kolor ratuje 8)
Choć i tak spoko,że ma na tyle elektryke :mrgreen:


Przy zakupie bylem pewny, ze pierwsze co wpadnie to sportsitze, ale po przejechaniu 10kkm w 4 miesiące, okazalo się ze o ile trzymania bocznego nie zapewniają żadnego, o tyle dla mnie osobiście są bardzo wygodne. Wsiadam w Krakowie, wysiadam w Poznaniu i w ogole nie czuje tej odleglosci. Poza tym z wyposażenia niczego mi nie brakuje - sprawna klina, tempomat i szyby w pradzie byly wymogiem - abstrahujac juz od tego, ze 3/4 ezgemplarzy na rynku ma super wypas, z czego polowa nie dziala. W tym egzemplarzu wszystko działa, nie ma choinki na zegarach, auto nie jest zmeczone, nie jest tez pognite czy prane. A to wbrew pozorom przy zestawieniu z m52b28tub jest bardzo rzadkie.

Budzik - 2017-10-07, 15:48

Luz bluz, zero przypierdalania się :>

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group