.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze pojazdy z epoki - Romet Chart 210 Elektronik

Karol - 2013-12-11, 23:16
Temat postu: Romet Chart 210 Elektronik
Witajcie.

Chciałbym Wam zaprezentować mój motorower - Romet Chart 210. Ostatni polski motorower, konkurent Simsona, wyprodukowany w liczbie ok. 100 000szt.

Postaram się moją pracę, która trwała 22miesiące zamieścić w jednym poście :D

Będąc jeszcze nastolatkiem pomykającym na Romecie Ogarze 205 myślałem o zmianie go na inną, fajniejsza 50tkę. Rozglądałem się za głównie za Simsonem, Charta też brałem pod uwagę - w myśl zasady "na co pierwsze trafię". Obserwowałem oferty sprzedaży aż trafiłem w grudniu 2009r na ciekawe ogłoszenie Charta. Szybki kontakt - zaklepany, ale 215km ode mnie w Wadowicach. Kolejny telefon - pojazd załatwiony (miałem 14lat, to sam nie pojadę :D ). Chart był w stanie ok, kompletność jako baza do odbudowy idealna, właściciel - starszy człowiek, cena - okazyjna. Czyli jazda.

Stan z dnia zakupu:






Przerejestrowanie, przegląd, złożenie, kilka dni jazdy, by wiedzieć co i jak i się zaczęło - RENOWACJA :)

Stan sprzed rozłożenia:






Na I rzut poszedł silnik. Wszystko co odbiegało od normy wymienione na nowe ZMD. Nawet dorobiłem plomby :D


































Kolejną etapem była rama - poszła do rozkręcenia.








Zaczęło się skupowanie elementów org, które nie tak łatwo zdobyć niestety... Ogólnie kompletowanie ramy ;) Nadmienię tylko tyle, że niektóre nowe, niektóre potrzebne na już, inne na zapas, jeszcze inne typu cylinder i głowica 70cm3 albo gaźnik BING 208 - rarytasy w świecie Charta.

































Przegląd i malowanie proszkowe el. na czarno





... srebrno






... i biało (na koniec przyklejenie naklejek nowych, robionych na wzór org):








Następnie galanteria:









I składanie ;)















W miedzy czasie poprzedni właściciel dosłał mi instrukcje obsługi, za co serdecznie mu dziękuję ;)






Skompletowałem sobie artykuły z prasy o Charcie:


Trafiłem także na kask BELLA w pokrowcu w fajnym stanie. Identyczny model mieli testujący Charty, np 24godzinny test na torze Poznań :) Idealny, czuć klimat jak się w nim jedzie.








No i po 22 miesiącach (nota bene zmieszczonych w jednym poście :D ) powstało to:




















(Przebieg na liczniku to jego całkowity, od nowości to go nie zerowałem :P )

Podsumowanie:
Początek: wiosna 2010
Koniec: zima 2012
Efekt: oceńcie sami ;)
Pozdrawiam :)

Anzel - 2013-12-12, 09:49

Zawsze chciałem mieć Charta,w zalewie okolicznych Ogarów taki sprzęt to było coś :)
FreddieM - 2013-12-12, 16:10

Ja cały czas chciałbym mieć Charta! Może kiedyś... Cudowny, to już kiedyś Ci mówiłem!
Karol - 2013-12-12, 19:50

Dzięki ;)
Karol - 2014-09-03, 00:00

Czas odkopać i podsumować ten sezon. Tak tak, już zakończyłem... :)

Data: 06.07.2014
Miejsce: Tarnobrzeg
Impreza: II spotkanie pojazdów PRL





Piotrek1990 - 2014-09-03, 00:40

jaki v-maks ma ten chart ? za dzieciaka chciałem mieć takiego ;)
Karol - 2014-09-03, 01:16

I seria (czyli i mój) to 70km/h w serii, późniejsze, za sprawą zmiany przełożeń 3 biegu, 60 :)
vwbartosz85 - 2014-09-03, 08:27

Hej,kiedyś przesiadłem się z ogara na charta to było coś wspaniałego(pierwszą dziewczyne nim woziłem) :luj:pozdrawiam ładniutki charcik
CZESIO1958 - 2014-09-03, 08:38

Jednym śladem :)
A jednym słowem fajny :luj:

FreddieM - 2014-09-03, 11:42

W połączeniu z tym kaskiem to jest zestaw marzenie :)
Karol - 2016-07-01, 00:19

Chart w dalszym ciągu w garażu. Ten sezon odpoczywa.
Aron - 2017-02-28, 23:29

Że ja tego tematu nie widziałem wcześniej :D Piękna Charcinka. Ale temat kasków to jest petarda :shock: Musowo muszę sobie taki znaleźć!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group