| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Układ hamulcowy - Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy?
elixir9401 - 2019-11-19, 17:26 Temat postu: Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy? Witam, gdzieś słyszałem że jako płynu hamulcowego można używać płynów dot jak i oleju mineralnego. W maluszku poziom płynu jest na minimum A w domu mam olej mineralny 15w40. Czy można bezpiecznie dolać tego oleju do płynu hamulcowego?
dizzyx - 2019-11-19, 17:37
Najtańszy płyn hamulcowy DOT3 to jakieś 6-10 zł...
Guma nie lubi się z olejem, więc nie jest to raczej zbyt dobry pomysł w przypadku układu hamulcowego (i jego elementów gumowych).
Piter7391 - 2019-11-19, 17:38
Mieszkasz na tak głebokim odludziu że do stacji masz 3 dni końmi?
Zamiask kombinować to leć na stację kup płyn za 12 ziko i sprawdź układ hamulcowy bo z jakiegoś powodu Ci tego płynu ubyło.
elixir9401 - 2019-11-19, 17:54
Wielkie dzięki za odpowiedź w najblizszym czasie zakupie płyn i zajmę się odpowietrzaniem hamulców.
Jareg - 2019-11-25, 10:00
azbest - 2019-11-25, 20:30
michals - 2019-11-25, 22:36 Temat postu: Re: Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy?
| elixir9401 napisał/a: | | Witam, gdzieś słyszałem że jako płynu hamulcowego można używać płynów dot jak i oleju mineralnego. W maluszku poziom płynu jest na minimum A w domu mam olej mineralny 15w40. Czy można bezpiecznie dolać tego oleju do płynu hamulcowego? |
Nawet Limanowa się Ciebie wstydzi... a Suncz to (podobno) takie wielkie miasto.
Jareg - 2019-11-25, 23:24
Ej w sumie to może weź wymień stary płyn hmaulcowy na 15w40, tylko rezultaty niech ktoś nagra
nagrodę darwina masz gwarantowaną
nanab - 2019-11-26, 00:29
Można wlać.
|
|