.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Układ hamulcowy - Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy?

elixir9401 - 2019-11-19, 17:26
Temat postu: Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy?
Witam, gdzieś słyszałem że jako płynu hamulcowego można używać płynów dot jak i oleju mineralnego. W maluszku poziom płynu jest na minimum A w domu mam olej mineralny 15w40. Czy można bezpiecznie dolać tego oleju do płynu hamulcowego?
dizzyx - 2019-11-19, 17:37

Najtańszy płyn hamulcowy DOT3 to jakieś 6-10 zł... :facepalm:

Guma nie lubi się z olejem, więc nie jest to raczej zbyt dobry pomysł w przypadku układu hamulcowego (i jego elementów gumowych).

Piter7391 - 2019-11-19, 17:38

Mieszkasz na tak głebokim odludziu że do stacji masz 3 dni końmi? :E
Zamiask kombinować to leć na stację kup płyn za 12 ziko i sprawdź układ hamulcowy bo z jakiegoś powodu Ci tego płynu ubyło.

elixir9401 - 2019-11-19, 17:54

Wielkie dzięki za odpowiedź :D w najblizszym czasie zakupie płyn i zajmę się odpowietrzaniem hamulców.
Jareg - 2019-11-25, 10:00

:shock:
azbest - 2019-11-25, 20:30

:facepalm:
michals - 2019-11-25, 22:36
Temat postu: Re: Czy można wlać 15-w40 jako płyn hamulcowy?
elixir9401 napisał/a:
Witam, gdzieś słyszałem że jako płynu hamulcowego można używać płynów dot jak i oleju mineralnego. W maluszku poziom płynu jest na minimum A w domu mam olej mineralny 15w40. Czy można bezpiecznie dolać tego oleju do płynu hamulcowego?

Nawet Limanowa się Ciebie wstydzi... a Suncz to (podobno) takie wielkie miasto.

Jareg - 2019-11-25, 23:24

Ej w sumie to może weź wymień stary płyn hmaulcowy na 15w40, tylko rezultaty niech ktoś nagra
nagrodę darwina masz gwarantowaną :E

nanab - 2019-11-26, 00:29

Można wlać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group